HNK Gorica u 88. minuti se spasila poraza na Šubićevcu

Gorica za pobjedu ne zna već sedam kola
Susret Šibenika i Gorica sastali se u 30. kolu HT Prve lige Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U prvom susretu 30. kola Prve HNL Šibenik i Gorica su na stadionu Šubićevac odigrali 1:1 nastavivši svoje serije bez pobjede. Šibenik je poveo u 40. minuti golom Suada Sahitija, a izjednačio je Younes Delfi u 88. minuti. Dodajmo, kako je domaćin od 87. minute igrao bez isključenog Marcosa Mine.

Bio je to sudar klubova koji su već duže vrijeme bez pobjede. I jedni i drugi nadali su se prekidu crnog niza, no nisu uspjeli. Šibenik je tako produžio niz bez pobjede na 10 ligaških susreta, dok je Gorica nanizala sedam uzastopnih susreta bez slavlja u prvenstvu. Posljednju pobjedu Šibenik je upisao 10. veljače, a Gorica 28. veljače, zanimljivo oba kluba protiv Istre 1961.

Šibenik je već u prvoj minuti mogao do prednosti, Emir Sahiti našao se pred vratima Gorice, ali je Ivan Banić obranio. Gorica je prvi put zaprijetila u 26. minuti. Pucao je Josip Mitrović, ali je Lovre Rogić bio siguran. Tri minute kasnije domaćin je zabio, no pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa. Šibenik je zasluženo poveo u 40. minuti golom Suada Sahitija. Marko Bulat je ukrao jednu loptu u sredini terena, povukao, te odlično poslužio Sahitija koji s desne strane pogađa suprotan kut za 1-0.

Gorica je imala lijepu priliku u 65. minuti, ali Mitrović nije uspio svladati Rogića. Od 87. minute domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Mina. Iz slobodnog udarca koji je uslijedio gosti su izjednačili. Ubacio je Jurica Pršir, a Younes Delfi je glavom zabio za 1-1.