Gorica u četvrtfinalu Kupa

HNK Gorica tek u nastavku susreta slomila trećeligaša iz Križevaca

U osmini finala HNK Gorica je na domaćem terenu svladala Radnik iz Križevaca s 4-0, čiji su igrači pokleknuli u drugih 45. minuta
Velika Gorica: 1/8 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Gorica – NK Radnik Križevci Josip Regovic/PIXSELL

U pomalo čudnom terminu, na blagdan Svih svetih u okviru osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Gorica ugostila je momčad Radnika iz Križevaca. Gosti, koji su najugodnije iznenađenje SuperSport 2. NL, gdje trenutno zauzimaju drugo mjesto u Velikoj Gorici su se predstavili u jako dobro svjetlo, iako su na kraju poraženi s 4:0.

Gorica je do na kraju uvjerljive pobjede stigla u drugom dijelu, nakon što je prvih 45. minuta završilo bez pogodaka. I baš u prvom dijelu gosti su se pokazali kao čvrsta i organizirana momčad, koja u Veliku Goricu nije došla s bijelom zastavom. Imali su i respektabilnu brojku navijača koji su svaki dobar potez znali nagraditi.

Domaći trener, Dinko Jeličić za ovaj je susret malo promiješao karte, pa su se u naslovnim ulogama našli igrači s manjom minutažom. Nezadovoljan viđenim, na poluvremenu je u svlačionici ostavio Martina Šrolera i Luku Kapulicu, umjesto kojih su u igru ušli Josip Mitrović i Merveil Ndockyt, koji su svojim ulaskom itekako unijeli živost u goričku igru.

Obrana gostiju probijena je u 51. minuti kada je nakon centaršuta upravo Mitrovića, Sandi Kovač matirao svog vratara Koprića, koji je samo pet minuta kasnije morao opet vaditi loptu iz mreže. Strijelac je bio Krešimir Krizmanić, čiji je udarac u vlastitu mrežu spremio “naše gore list” Tomislav Grdenić, koji je ljetos Kurilovec zamijenio za Križevce i dres NK Radnika.

S dva gola u ranoj fazi nastavka susreta domaća je momčad napravila veliki korak prema pobjedi, koju su do kraja podebljali Josip Mitrović i Ante Matej Jurić golovima u 65. i 88. minuti.