Lakše se diše

HNK Gorica preko Šibenika do prvog ovosezonskog slavlja

Ndockyt i Mikanović pogađali za prva tri boda ove sezone
Velika Gorica: Gorica i Šibenik sastali se u 5. kolu SuperSport HNL-a Matija Habljak/PIXSELL

Označena je utakmica protiv Šibenika u goričkim redovima, kao ona koja se mora dobiti, jer u protivnom brod bi bio ozbiljno poljuljan. Trener Rajko Vidović u najavi utakmice bio je optimističan, a razloge za to imao je u dvije prethodne utakmice u kojima su Goričani igrali s Osijekom i Dinamom.

-Ne dostaje nam samo pobjeda, kako bi cjelokupan dojam bio odličan- kazao je još u srijedu trener Vidović, koji je nakon dva remija i dva poraza napokon dočekao pobjedu.

Na Gradskom stadionu Goričani su s 2:1 svladali Šibenik, koji je bio najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva, jer u četiri kola imali su tri pobjede i poraz. Domaći nogometaši nanijeli su im večeras drugi ovosezonski poraz, kojim su razveselili malobrojne domaće navijače. Za vodstvo se pobrinuo ponajbolji domaći igrač u ovoj utakmici Ndockyt koji je u 42. minuti pogodio za 1:0. Udvostručenje prednosti donio je Dino Mikanović koji je lijepim prizemnim udarcem uz pomoć vratnice svladao Đakovića.

Povukla se potom domaća momčad na svoju polovicu, Šibenčani su preuzeli inicijativu, no bez konkretnog učinka. Štoviše, najbolju priliku imao je Kolar koji je pogodio vratnicu. Ipak, u sedmoj minuti sudačke nadoknade Vasilj postiže počasni zgoditak za goste, koji pognutih glava napuštaju Veliku Goricu, dok se nakon prve ovosezonske pobjede u domaćim redovima puno lakše diše i s puno više optimizma gleda prema nastavku prvenstva.