Slavlje Hajduka u Koprivnici

Hajduk novom pobjedom na +4 u odnosu na Dinamo i Rijeku

U susretu 10. kola Supersport HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo s 2-0 pobjegavši Rijeci i Dinamu na četiri boda prednosti
Koprivnica: Slaven Belupo i Hajduk susreli se u 10. kolu SuperSport HNL-a Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometaši Hajduka uspješno su preskočili neugodno gostovanje u Koprivnici iskoristivši kikseve Rijeke i Dinama. Pobjedom 2:0 protiv Slaven Belupa Hajduk je prvim pratiteljima, Dinamu i Rijeci pobjegao na +4.

Slaven Belupo je bolje ušao u susret, u dva je navrata čak i zatresao mrežu, no na intervenciju VAR-a pogoci su poništeni. Hajduk je do daha došao tek nakon pola sata igre. Prvu priliku Bijeli su imali u 34. minuti kada je Biukov udarac završio u bloku. Četiri minute kasnije Hajduk je poveo. Ivan Rakitić je ubacio iz slobodnog udarca, a Božić ispred Filipa Uremovića nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Stipe Biuk koji je sjajno pogodio donji kut suparničkog gola. Provjeravao je VAR taj gol zbog Dialovog zahvaćanja Boseca po glavi, no na kraju je sve bilo regularno.