Gorica u Zadar donijela poklone, ali odnijela bodove na krilima sjajnog Borne Kapuste

U zadnjem kolu regularnog dijela HT Premijer lige za prvaka Gorica je gostovala u Zadru i u hramu Krešimira Ćosića u produžecima svladala aktualnog prvaka Hrvatske
zadar_kk zadar_kk gorica_060522_81 KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Svečano je bilo na Višnjiku. Vodstvo Zadra i Gorice uoči utakmice potpisalo je Povelju o suradnji i prijateljstvu ova dva kluba. Inicijator je bio Duško Radović, nekadašnji igrač Zadra, a sada predsjednik Gorice. Gorica je zadarskim školama košarke darivala 77 lopti (za 77. rođendan), a igrači i dužnosnici razmijenili su brojne poklone.

KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Nakon što su ih darivali, Goričani su Zadrane ostavili bez bodova i gurnuli ih na treće mjesto uoči doigravanja za prvaka. Susret na Višnjiku odlučen je u produžetku u kojem su Goričani slavili sa 104:99.

Nakon prvih deset minuta košarkaši trenera Mladena Starčevića bili su u plusu od pet poena (11-16), što su do poluvremena podigli na najviših +15 (35-50), pogodivši pri tome čak sedam trica. Nastavak susreta bolje otvaraju domaći košaraši koji serijom 18:0 prelaze u vodstvo (63:58). Činilo se u tim trenucima da su se gosti potpuno raspali, ali dobre dionice Kalajžića, Kapuste i Bakovića stabiliziraju rezultat, pa se u četvrtu četvrtinu ulazi s +2 za Goricu (66-68). Vidio je Miki Starčević priliku za pobjedu, Gorica se nije predavala, što se najbolje vidjelo u posljednjih 30 sekundi.

Činilo se da je utakmicu pri rezultatu 90:88 presudio Mavra koji je na pola minute prije kraja realizirao tri slobodna bacanja i odveo domaćine na velikih +5 (93:88). Međutim, Batur stavlja tricu, a Kapusta u zadnjoj sekundi pogađa nemoguću dvicu za izjednačenje i produžetke, u kojima iako lišeni usluga Marka Bakovića Goričani dolaze do vrijedne pobjede i sjajne najave četvrtfinalne serije koja u srijedu kreće utakmicom protiv Cedevite Junior.

U redovima Gorice Borna Kapusta je ostvario valorizaciju 30 zahvaljujući 25 poena, 7 asistencija i 3 skoka. Mate Kalajžić je ubilježio 21 poen, 5 skokova i 5 asistencija, Marko Baković 15 poena i 5 skokova, Ivan Batur 14 poena i 5 skokova, a Dino Cinac 10 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Zadranima nije pomoglo ni 6 dvoznamenkastih strijelaca koje je predvodio Aleksandar Bursać s 21 poenom i 10 skokova. Marčinković je pridodao 17, Junaković 13, Buljan 12, Mavra 11 i Drežnjak 10 poena.