Trećeligaš bio na pragu senzacije

Gorica s(p)retno prošla dalje u Kupu

Iako su Goričani bili debeli favoriti, prolazak dalje igrači trenera Rajka Vidovića izborili su tek boljim izvođenjem jedanaesteraca
459144748_1041786651290160_405032610443382535_n

Natjecanje u SuperSport Hrvatskom nogometnom Kupu, nogometaši Gorice otvorili su gostovanjem u Đakovu, kod tamošnje Croatije, člana 3. NL-Istok. Iako su Goričani bili debeli favoriti, prolazak dalje igrači trenera Rajka Vidovića izborili su tek boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U regularnom dijelu rezultat je bio 0:0 te je utakmica otišla u produžetak, u kojem je Gorica povela golom Djúa u 93. minuti. Bivši mladi reprezentativac Portugala, debi u dresu Gorice pamtit će tako i po zgoditku. Držala je Gorica prednost do 118. minute kada domaćini golom Dogana dolaze do izjednačenja te su o pobjedniku odlučivali udarci s bijele točke.

Prva četiri pucača na obje strane bila su precizna, no u posljednjoj seriji domaćinima je popustila koncentracija i Gorica je s(p)retno prošla dalje.