Gorica ostala prikovana za dno, Šibeniku uvjerljiva pobjeda u Velikoj Gorici

Ovom pobjedom Šibenik je napravio veliki posao jer je posljednjoj Gorici sada pobjegao na velikih sedam bodova (17-9)
Gorica i Šibenik sastali se u 20. kolu SuperSport HNL-a Slavko Midzor/PIXSELL

U derbiju začelja nogometaši Šibenika osvojili su iznimno važna tri boda pobjedom u gostima kod Gorice 3-0. U 44. minuti Duje Čop je postigao prvi pogodak na susretu, dok je u 64. Ivan Dolček povećao na 2-0. Sve je zaključeno novim golom kojeg je Čop u 95. minuti postigao iz jedanaesterca.

Šibenik je bolje otvorio utakmicu te su gosti u uvodnih 20-ak minuta nekoliko puta ozbiljno zaprijetili Velikogoričanima. Novo pojačanje Kvržić jednom je bio neprecizan, u šansama su se još nalazili Čop, Matić i Hiroš, no domaća mreža je ostala netaknuta. Nakon što je Gorica neokrznuta prošla iz svega toga imala je odličnu šansu nakon točno pola sata igre. Iskusni slovenski napadač Matavž je pucao, ali Šibenčane je spasio okvir vrata. Ipak bolju igru u prvom dijelu Šibenik je naplatio na samom kraju, u 44. minuti, kada je Mislav Matić glavom spustio loptu za Čopa, a ovaj je iz blizine pogodio za 1-0.

Prvu veliku šansu u nastavku susreta imala je Gorica. U 58. minuti Mrzljak se našao u situaciji kada je mogao pogoditi za 1-1, ali je šibenski vratar Rogić obranio. Šest minuta kasnije na drugoj strani se zatresla mreža. Dolček je obavio gotovo kompletan posao, sjurio se prema domaćim vratima i zabio za velikih 2-0 Šibenika.

Do kraja susreta Šibenik je rutinski smirio ritam utakmice te sačuvao veliku prednost koja je dodatno povećana u 95. minuti. Tada je iz jedanaesterca Čop postigao svoj drugi pogodak za konačnih 3-0.