Goričani lakoćom do pobjede

Gorica nastavila visoki let, u prvih 45. minuta riješeno pitanje pobjednika protiv Rudeša

U posljednjem susretu 16. kola SuperSport HNL-a Gorica je bez većih problema pobijedila fenjeraša Rudeš a 3-0
Gorica i Rudes sastali su se u 16 kolu HNL-a Jurica Galoic/PIXSELL

U posljednjem susretu 16. kola SuperSport HNL-a, HNK Gorica je bez većih problema pobijedila posljednjeplasirani Rudeš s 3-0. Turopoljci su posao obavili u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola, a strijelci su bili Nikola Vujnović (16) i Nizozemac Sven Blummel (36, 45+3).

Momčad koju vodi Dinko Jeličić se ovom pobjedom učvrstila na četvrtoj poziciji sa samo bodom zaostatka za trećeplasiranim Dinamom.

Domaćin je vrlo brzo probio obranu Rudeša. Josip Mitrović je u 16. minuti s lijeve strane oštro ubacio pred suparnička vrata gdje se odlično snašao Vujnović pogodivši za 1-0. U 36. minuti Gorica je povećala prednost. Jurica Pršir je odlično povukao, prošao dvojicu suparničkih igrača, a potom kroz “srce” gostujuće obrane sjajno uposlio Blummela koji je izašao sam ispred golmana i pogodio za 2-0. Nizozemac se u sudačkoj nadoknadi ponovo upisao među strijelce, a baš kao i kod prvog gola asistent je bio Mitrović.

Intenzitet igre u nastavku je spao te je HNK Gorica rutinski privela utakmicu kraju.