Hajduk lakoćom do pobjede

Gorica bez izgleda na Poljudu, Hajduku jesenski naslov

Hajduk je protiv ove sezone vrlo dobre Gorice zagospodario terenom od prve minute te svoju inicijativu naplatio uvjerljivom pobjedom
Split: HNK Hajduk i HNK Gorica u utakmici 17. kola Prve HNL Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u svom su posljednjem nastupu na Poljudu u 2023. godini svladali Goricu s 3-0 u dvoboju 17. kola SuperSport HNL-a te tako povećali svoju prednost na vrhu ljestvice ispred druge Rijeke na sedam bodova i osigurali naslov jesenskog prvaka. Pogotke za Hajduk postigli su Leon Dajaku (20), Mihael Žaper (64) i Emir Sahiti (69).

Hajduk je protiv ove sezone vrlo dobre Gorice zagospodario terenom od prve minute te svoju inicijativu naplatio vodećim golom u 20. minuti. Šarlija je dijagonalom pronašao Livaju na desnom krilu, a ovaj se izborio za prostor za ubačaj te pred golom gostiju pronašao Dajakua koji je glavom spustio loptu u mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je sredinom nastavka kada je vratar Gorice Banić dva puta loše reagirao. U 64. minuti Banić je loše procijenio let lopte nakon ubačaja Dajakua iz slobodnog udarca s lijeve strane, a njegov odlazak u prazno iskoristio je Žaper koji je glavom s pet metara pogodio praznu mrežu. Pet minuta potom Kalik je dugom loptom izbacio Sahitija koji je vidio da je Banić nepotrebno istrčao iz vlastitog kaznenog prostora te ga lobao za konačnih 3-0.