Gol Brozovića na asistenciju Perišića, Inter na vrhu

Bio je to drugi prvenstveni gol Brozovića ove sezone, a prvoga je postigao u prošlom kolu protiv Spezije
Susret Hrvatske i Mađarske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo Igor Soban/PIXSELL

Hrvatski nogometni reprezentativac Marcelo Brozović bio je strijelac za Inter u uvjerljivoj 3-0 domaćoj pobjedi protiv Rome u susretu 34. kola talijanskog prvenstva, a za pogodak mu je asistirao drugi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Perišić je u 40. minuti izbjegao zaleđe, utrčao u gostujući kazneni prostor i zatim ostavio loptu za nadolazećeg Brozovića koji je odličnim “lažnjakom” prevario i Mancinija i Smallinga te si stvorio prostor za udarac iskosa s 10-ak metara kojim je pogodio sam gornji lijevi kut. Rui Patricio mogao je samo pogledom ispratiti taj udarac kojim je Brozović povisio na 2-0. Bio je to drugi prvenstveni gol Brozovića ove sezone, a prvoga je postigao u prošlom kolu protiv Spezije.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Dumfries u 30. minuti nakon lijepog proigravanja Calhanoglua, a na 3-0 povisio je Lautaro udarcem glavom nakon kornera kojega je također izveo Calhanoglu. Poraz gostiju ublažio je Mhitarjan u 85. minuti.

Brozović i Perišić igrali su do 72. minute za Inter koji je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice, sada ima 72 boda, jedan više od gradskog rivala Milana, a oba su sastava odigrala po 33 utakmice.