Gibonni otkrio kako je upoznao Dinu Dvornika i kako je nastala kultna pjesma: Ja gledam u njega kao u čudo

Zlatan Stipišić Gibonni na Instagramu u posljednje vrijeme aktivno dijeli svoja sjećanja na neke od kultnih događaja iz svoje prošlosti. Kako kaže, ne želi da odu u zaborav stvari o kojima ga nitko ne pita. U posljednjem je videu ispričao kako je upoznao Dinu Dvornika te kako je nastala pjesma Zašto praviš slona od mene, a prije toga prisjetio se kultne Cesarice.
– Ovo ovdje je moje djetinjstvo. Ovdje smo se okupljali mi osmoškolci sa srednjoškolcima koji su nas željeli upoznati s duhanskim proizvodima. To tako ide. Nemoj to pućkat, nego uvlači. Tu se uvlačilo, a povraćalo se tamo, govori Gibonni dok pokazuje stepenice na kojima je provodio osnovnoškolske dane s ekipom, a potom i prostor iznad njih:
– Ovdje nije bilo ograde, bila je livada. U jednom momentu se tu stvorio fantastičan dječak na motoru. Motor, auspuh prdi, nema svitla, nema registracije. I on kaže njoj (njegovoj prijateljici, op.a.): ‘Alo, Mera’, a ona njemu kaže: ‘Alo, Dino.’ To je taj momenat kad sam upozna svog brata Dinu Dvornika. On već ide u srednju školu, ja idem u osmi. I ja gledam u njega kao u čudo, prisjetio se prvog susreta.
O nastanku kultnih pjesama
– Tamo iza one zgrade ima trafika. Sreo sam ga, on pita ‘šta radiš’, ja kažem ‘ništa, aj dođi u mene pa ćemo napisat pismu’. Zašto praviš slona od mene, ispričao je o nastanku kultne pjesme.
Osim toga, Gibonni se prisjetio i kako je nastala kultna Cesarica:
– Vidi, prika, vidiš li prizemlje, prvi kat, drugi kat… Vidiš di je klima s onim plavim selotejpom? Znači, ja sam ti tu živija. Zašto mi je to važno? Proba sam ljudima par puta s bine ispričat kako je nastala pjesma Cesarica. Bili dvori, svitlo, sunce, zlatni konci… romantika teška… Pazi, u kojoj je zgradi to nastalo, razumiš, govori Gibonni u drugom videu pokazujući svoju nekadašnju zgradu.
– Znači, od klime desno ti je bija balkon, sad su ga zatvorili ovi novi stanari, tu je bija balkon i zelena kanta od škovaca. Ja san tu napisa pjesmu Cesarica, a ‘72., dvadeset godina prije, stari šjor Ljubo je napisa pismu Dalmatino, povišću pritrujena na istoj lokaciji, otkrio je. Potom je Cesaricu dao skladatelju Zdenku Runjiću, a on ju je proslijedio Oliveru.