Tajlandu minimalna pobjeda

FUTSAL Hrvatska poražena na startu Svjetskog prvenstva

Sljedeća utakmica koju Hrvatska igra je protiv Brazila u utorak, 17. rujna.
Varaždin: Kvalifikacijska futsal utakmica za Euro 2022. između Hrvatske i Danske Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Hrvatska futsal reprezentacija Svjetsko prvenstvo koje se održava u Uzbekistanu otvorila je porazom. S 2:1 boljim se pokazao Tajland.

Iako je Hrvatska dobro otvorila utakmicu i dominirala na terenu nakon prve greške obrane Tajland u trećoj minuti dolazi do prvog pogotka a strijelac je Muhammad Osamanmusa. Do kraja prvog poluvremena Hrvatska je bolja na terenu, prema golu Tajlanda je uputila čak 20 udaraca, a suparnik samo sedam, no na odmor hrvatski nogometaši odlaze sa zaostatkom. Tajlanđani povećavaju vodstvo u drugom poluvremenu u 30. minuti susreta strijelac je Ronnachai Jungwongsuk. No, samo minutu kasnije Antonio Sekulić zabija i smanjuje na 1-2.

Osim Hrvatske i Tajlanda u skupini B su još i reprezentacije Brazila i Kube, a sljedeća utakmica koju Hrvatska igra je protiv Brazila u utorak, 17. rujna. Prva dva prolaze dalje kao i četiri najbolja trećeplasirana.