Duje Strukan i VAR glavni akteri utakmice

U dvije utakmice protiv Gorice u 18 dana Rijeka je "dobila" čak pet kaznenih udaraca
Gorica i Rijeka sastali se u 22. kolu SuperSport HNL-a Matija Habljak/PIXSELL

U posljednjem susretu 22. kola SuperSport HNL-a nogometaši Rijeke su na natopljenom travnjaku stadiona u Velikoj Gorici, koji je sličio nalik vaterpolo bazenu, svladali domaćina Goricu s 2-0. Rijeka se time vratila na vrh ljestvice te ima dva boda više od drugoplasiranog Hajduka. Gorici je pak ovo u nastavku sezone bila četvrta utakmica u kojoj je doživjela poraz.

Kiša je potpuno natopila travnjak u Velikoj Gorici te učinila posve neregularnim uvjete za igru. Dvoboj su obilježila čak četiri jedanaesterca od čega su tri dosuđena za Rijeku. Pri čemu je prvog promašio Marko Pjaca, dok je u ostala dva pokušaja precizan bio Jorge Obregon u 66. i 75. minuti. Kod Gorice je s bijele točke neprecizan bio Ante Matej Jurić.

Matija Habljak/PIXSELL

Rijeka je bila dosta bolja tijekom prvih 45 minuta, ali nekoliko puta su gostujući igrači loše reagirali u samim završnicama akcija. U 15. minuti je šansu imao Janković, dok je samo minutu kasnije zaprijetio Radeljić. Dalekometne pokušaje potom su za Rijeku imali Pašalić i Pjaca, dok je u 41. minuti nastala nova gužva u domaćem šesnaestercu koja od strane gostiju ponovno nije realizirana golom. Idealnu šansu za vodstvo Rijeka je imala u nadoknadi prvog dijela. Dosuđen je prilično dvojben jedanaesterac za goste, ali je Marko Pjaca pucao visoko preko vrata.

Na startu drugog poluvremena isti scenarij se dogodio u obrnutim ulogama. Nakon što je Mitrović srušen u gostujućem šesnaestercu, Jurić je namjestio loptu na bijelu točku, ali je kao i Pjaca i on pucao preko vratnice. Tu nije bio kraj jedanaestercima u Velikoj Gorici ove nedjelje. U 65. minuti je sudac Duje Strukan dosudio novi za Rijeku nakon navodnog igranja rukom Leša. Tada je prvi puta i realizirana najstroža kazna, Obregon je bio strijelac za 1-0 Rijeke.

Samo osam minuta kasnije sve se ponovilo. Novi jedanaesterac za Rijeku, ovaj put nakon prekršaja na Pjaci, a opet je siguran realizator bio Obregon koji je pogodio za 2-0, potvrdio pobjedu Rijeke i njeno prvo mjesto na ljestvici.