Gorica je na domaćem parketu bila bolja od austrijskog IMMOuniteda iz Klosterneuburga 100-78
DSC_7855

Košarkaši Gorice upisali su drugu pobjedu u drugom nastupu regionalnog natjecanja Alpe Adria Cup. Nakon pobjede protiv slovačkog prvaka Spišski Rytiera, u Gradskoj sportskoj dvorani, pao je još jedan prvak. Ovoga puta bez izgleda je bio austrijski prvak IMMOunited Dukes iz Klosterneuburga, koji je u Gradskoj sportskoj dvorani poražen sa 100-78.

Već u prvoj četvrtini Velikogoričani su se odlijepili od suparnika na velikih 32-18 nakon čega su konstantno držali Austrijance na deset ili više poena odstojanja. Tek nakratko Austrijanci su u drugoj četvrtini smanjili na jednoznamenkasti zaostatak, no kratka rotacija, jer u Veliku Goricu su doputovali sa svega osam igrača, nije im dozvolila da ozbiljnije ugroze domaću momčad, koja je u nastavku napravila dodatnu razliku i na kraju slavila s +22.

Najbolji su kod Gorice bili Tomislav Cvitković sa 16 poena i devet skokova i Davor Konjević, koji je ubacio 13 poena, dok je Mate Kalajžić imao 10 asistencija.

-Dobro smo ušli u utakmicu i cijelo smo vrijeme držali naš nivo igre za drugu pobjedu u ovom natjecanja. Naš cilj je pobijediti u svakoj utakmici, no idemo korak po korak pa ćemo vidjeti što će nam to donijeti- rekao je nakon susreta najučinkovitiji domaći igrač, Tomislav Cvitković.

Vremena za odmor nema previše, jer već u subotu u Velikoj Gorici gostuje Škrljevo Adria Oil.