Sjajan derbi

FOTO Rukometaši Rugvice sjajnom izvedbom nanijeli Ivanić-Gradu prvi poraz

Mlada i poletna domaća momčad ugodno je iznenadila slavivši s 30:25
DSC_1234

Susret između Rugvice i Ivanić-Grad bio je derbi susret petog kola 2. HRL Sjever. Vodeći Ivanić-Grad u Rugvicu je stigao nakon četiri uvjerljive pobjede, dok su Rugvičani u prošlom kolu ispustili jedan bod u Dubravi. Važnost utakmice prepoznala je i publika koja je u velikom broju ispunila rugvičku dvoranu, čime su bili stvoreni svi preduvjeti za dobru utakmicu.

Mlada i poletna domaća momčad ugodno je iznenadila slavivši s 30:25, nanijevši susjedima iz Ivanić-Grada prvi ovosezonski poraz. Gostujući igrači od prve do posljednje minute bili su u podređenom položaju. Rugvičani su sjajno otvorili i već nakon sedam minuta igre imali +4 (6:2). Stečenu prednost nisu ispuštali, štoviše do odlaska na odmor podebljali su ju za još dva gola (18:12).

U sjajnom ritmu domaći su igrači ušli i u nastavak u kojem su na ulasku u 40. minutu imali +7 (22:15). Uslijedila je potom mini kriza koju gostujući rukometaši koriste za seriju 4:0 i približavanje na samo tri gola zaostatka (22:19). Krizu je golom prekinuo Jakov Katić, nakon čega su stvari sjele na svoje mjesto te su Rugvičani do kraja susreta manirom iskusnih igrača mirno priveli susret kraju za veliko slavlje.

Prvi strijelci Rugvice bili su Jakov Katić i Denis Medjaković s osam zgoditaka, a sjajan na golu i ovoga je puta bio Noa Klarić. Kod Ivanić-Grada strijelce je predvodio iskusni Mateo Lukačec s 10 zgoditaka.