Četvrta pobjeda HRK Gorice

FOTO Rukometaši Gorice treneru Miškoviću pobjedom čestitali prinovu u obitelji

DSC_0935

Rukometaši Gorice pobijedili su Bjelin Spačvu 35:27 u susretu 5. kola Paket24 Premijer lige izjednačivši se tako s Čakovcem na diobi drugog mjesta. Oba sastava imaju po osam bodova, odnosno u pet odigranih susreta ostvarili su po četiri pobjede uz jedan poraz.

Otvaranje susreta pripada gostima koji na krilima obrana vratara Sandra Kolara imaju vodstvo koje je do sredine prvog dijela naraslo do +5 (3:8, 4:9). Trener Gorice Matej Mišković vjerovao je svojim igračima koji su mu to vratili serijom 6:1 i semafor je u 20. minuti pokazivao 10:10, da bi u 24. minuti Gorica po prvi puta povela na utakmici (13:12). Preuzevši vodstvo, gosti iz Vinkovaca više niti jednom nisu stigli do izjednačenja.

Goričani su na odmor otišli s dva gola prednosti (15:13), a kada je u nastavku u seriju obrana ušao vratar Marin Sorić, koji je susret završio s 10 obrana, bilo je jasno da bodovi ostaju kod kuće. Prednost je u drugih trideset minuta konstantno rasla da bi se na kraju zaustavila na +8 (35:27).

Goričke strijelce predvodili su Jakov Dujić i Jakov Neralić koji su postigli po sedam zgoditaka, Marin Lisac je pridodao šest, a pot zgoditaka postigli su Hrvoje Ceković i Juro Čakarić.

Uoči utakmice predsjednik HRK Gorice Neven Karas i sportski direktor Drago Kovačević uručili su prigodne poklone treneru Miškoviću, koji je ovog tjedna dobio prinovu u obitelji. Lijepim čestitkama pridružujemo se i mi.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 5. KOLO
HRK GORICA – RK BJELIN SPAČVA 35:27 (15:13)
HRK GORICA: Turčić, Ceković 5, Dujić 7, Čakarić 5, Neralić 7, Solariček, Sorić 10 obrana, Grubišić 2, Malin, Lisac 6, Barišić, Starčević 3, Antonić, Komljenović. TRENER: Matej Mišković
RK BJELIN SPAČVA: Zovak 2, Maroš, B. Mažurana, Greganić 5, Žulj 1, Stjepanović, Kolar 8 obrana, Lasić 3, F. Mažurana 7, Ninaj 2, Pekić, Lukac 1, Kuže 6, Hideg, Stojanović 1 obrana. TRENER: Josip Mecić