Nexe preko Gorice do završnice Kupa

Iako su doživjeli poraz od favoriziranog Nexea rukometaši Gorice nisu razočarali
DSC_2926

Iako su doživjeli poraz od favoriziranog Nexea rukometaši Gorice nisu razočarali. Štoviše, odigrali su jako dobru i kvalitetnu utakmicu u kojoj su više od 45. minuta puhali za vratom Našičanima koji su na kraju slavili s 38:31 i izborili Završnicu Kupa Hrvatske.

-Nakon turbulentnih dana koji su nas snašli, očekivao sam ovako tešku utakmicu. Kasnije su stvari došle na svoje mjesto. Nisam zadovoljan kako je sve to teklo, jer smo primili previše golova. Gorica je 60 minuta trčala i borila se, na čemu im čestitam. Njihovi mladi reprezentativci su nam zadavali dosta problema, a to je jako dobro za hrvatski rukomet i za njihove izbornike. U svakom slučaju Gorica ima nekoliko talentiranih igrača i na njih treba obratiti pažnju-kazao je trener Nexea Veselin Vujović nakon susreta u Velikoj Gorici.

Goričani su sjajno otvorili utakmicu i poveli s 4:1. Gosti iz Našica tek na ulasku u 13. minutu imaju prvo vodstvo (8:9) koje više nisu ispustili. Do odlaska na odmor imali su već šest pogodaka viška (13:19). Jedan od razloga tako visokog vodstva gostiju bila su tri promašena sedmerca od strane domaćih igrača koje je u nizu zaustavio sjajni Dominik Kuzmanović, koji je uz to nanizao i nekoliko “zicera” i osigurao svojoj momčadi miran predah.

Nije to obeshrabrilo domaće igrače koji su u drugom dijelu u više navrata dolazili na -4, no dalje od toga nisu mogli. Iskustvo i šira rotacija gostiju ipak je bila previsoka prepreka za momčad trenera Mateja Miškovića koji je od razbijene vojske napravio momčad koja se sada nikog ne boji i u skladu sa svojim mogućnostima igra protiv svake momčadi.

-Nije ovo uopće izgledalo loše. Dali smo sve od sebe, neke smo stvari mogli i bolje, pokoja greška više, a protiv ovakvog protivnika koji to ne prašta jednostavno nije se moglo više. Svojim dečkima čestitam na dobroj borbi i utakmici. Nažalost, malo smo tanki u rotaciji. Falilo nam je i malo iskustva u nekim trenucima, a došlo je i do zamora- kazao nam je nakon utakmice trener Gorice Matej Mišković, čije igrače u nedjelju očekuje iznimno važna utakmica protiv Dubrave.

-Spremamo se za taj dvoboj punom parom. Igramo na domaćem terenu i moramo prihvatiti tu ulogu favorita u domaćim utakmicama. Tako ćemo se postaviti i igrati- najavio je nedjeljnu utakmicu Mišković.

Jakov Dujić s osam pogodaka bio je najbolji strijelac Gorice, dok je Manuel Štrlek zabio sedam za goste.

ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE
HRK GORICA – RK NEXE 31:38 (13:19)
HRK GORICA: Turčić 3 obrane, Ceković 2, Turkalj, Dujić 8, Čakarić, Solariček, Sorić 4 obrane, Laljek 4, Jozepović, Malin 2, Svržnjak 7, Barišić, Starčević 4, Cikatić 4. TRENER: Matej Mišković
RK NEXE: Kuzmanović 12 obrana, Račić 2, Bakić 4, Vejin, Marguč 2, Car 3 obrane, Jotić 4, Manci Mičević 4, Velkavrh 1, Gadža 1, Štrlek 7, Tomić 3, Cenić 2, Cohen 4, Melić 3, Pribetić 1. TRENER: Veselin Vujević