Međunarodni dan vatrogasaca

FOTO Rugvički vatrogasci proslavili Florijanovo. Za ponedjeljak najavljena velika vatrogasna vježba

Domaćin proslave bio je DVD Obedišće Ježevsko, najmanje i najmlađe društvo u Zajednici
DSC_5089

Vatrogasna zajednica Općine Rugvica misnim slavljem u Ježevu, u kapeli svetog Antuna, proslavila je svog nebeskog zaštitnika – svetog Florijana. Misnom slavlju odazvali su se vatrogasci svih 11 društava.

-Misnom slavlju odazvalo se 70-ak vatrogasaca koji su zajedničkom molitvom zazvali zagovor svetog Florijana- kazao je zapovjednik Vatrogasne zajednice Općine Rugvica Mario Popović.

Domaćin proslave bio je DVD Obedišće Ježevsko, najmanje i najmlađe društvo u Zajednici.

-Krajem prošle godine dobili smo kombi vozilo, koje će nam podići operativnu spremnost, ali i motiviranost naših članova za daljnji rad. Zadovoljni smo što Vatrogasna zajednica i Općina Rugvica prepoznaju naš angažman u obrani našeg stanovništva od svih ugroza. Tijekom proteklih pet godina značajna sredstva ostvarili smo i prijavama na razne natječaje i pozive, čime smo također unaprijedili rad našeg društva- kazao je zapovjednik DVD-a Obedišće Ježevsko, Antonio Metić.

Uz Međunarodni dan vatrogasaca u Rugvici će u ponedjeljak, na prostoru oko Osnovne škole Rugvica biti održana velika vježba, na kojoj će rugvički vatrogasci još jednom pokazati svoju spremnost.

Događanja
Rugvica