+12 za prvo ovosezonsko slavlje

FOTO Košarkaši Gorice preko Marsonije do prve pobjede

Najučinkovitiji domaći igrač bio je Borna Dramalija s 26 poena, Leon Kalinić je pridodao 22 uz 7 skova, a dvocifren je bio i Matija Pavlic s 14 poena i 7 asistencija
DSC_1614

Košarkaši Gorice u drugom kolu Prve lige ugostili su na parketu Gradske sportske dvorane goste iz Slavonskog Broda, ekipu Marsonije. U susret su ekipe ušle dvojakog raspoloženja, jer na otvaranju sezone Gorica je doživjela poraz u Zadru od Jazina, dok je Marsonija bila uvjerljiva protiv Bosca. Na kraju večerašnje utakmice zadovoljniji su bili košarkaši Gorice koji su slavili s 94:82 upisavši prvu ovosezonsku pobjedu.

Otvaranje utakmice pripalo je domaćim igračima, koji su u uvodnim minutama imala tri poena viška (7:4), da bi gosti serijom 7:0 stigli do vodstva 11:7. Uslijedio je povratak goričkih košarkaša koji odgovaraju serijom 5:0 i vode 12:11. Bilo je to vodstvo kratko vijeka, budući da su igrači Marsonije serijom 13:2 otišli do svog najvećeg vodstva (14:22). Ipak, do odlaska na mali predah Gorica spušta prednost na -4 (20:24).

Druga četvrtina u potpunosti pripada igračima trenera Damira Miljkovića, koji je ulaskom Matije Pavlica i Borne Dramalije dobio mirnoću i vanjski šut. Posebno raspoložen bio je Borna Dramalija koji je s tri trice odveo Goricu do lijepih +12 (50:38), da bi na odmor domaći košarkaši otišli sa šest poena viška (53:47).

Sredinom treće četvrtine košarkaši Marsonije nakratko stižu domaću momčad i imaju minimalno vodstvo (59:60), koje poništava Jan Kroflin koš faulom za 62:60, na što je večeras raspoloženi Dramalija stavio tricu za +5 (65:60). Domaći igrači u istom ritmi nastavili su graditi prednost, tako da su na ulasku u posljednju minutu treće četvrtine imali najvećih +13 (75:62).

Stečenu prednost domaća je momčad uspjela sačuvati tijekom posljednjih deset minuta u kojima su gosti najbliže došli na -5 (83:78). Za potpuni povratak nisu imali snage te su bodovi ostali u Velikoj Gorici.

-Teško izborena pobjeda. Zasluženo smo pobijedili. Momci su cijelo vrijeme imali fantastičnu energiju. Naporno, teško i iscrpljujuće, no pobjeda na kraju. Ekipa Marsonije je kvalitetna i iskusna, no uspjeli smo nekako prelomiti utakmicu ne dozvolivši im puno prilike za povratak. Čestitka igračima jedne i druge ekipe na fer i korektnoj predstavi. Mi se sada okrećemo Đakovu- kazao je nakon utakmice domaći trener Damir Miljković, koji je ovu pobjedu posvetio 14-godišnjem sinu Noi, kojem je danas rođendan.

-Ovo je dosta mlada ekipa. Bit će tu dosta oscilacija, no ovo je nagrada. Kad je energija i volja dobra i kada se držimo plana onda rezultat neće izostati- za kraj će Cici.

Najučinkovitiji domaći igrač bio je Borna Dramalija s 26 poena, Leon Kalinić je pridodao 22 uz 7 skova, a dvocifren je bio i Matija Pavlic s 14 poena i 7 asistencija. Kod Marsonije 21 poen Khalida Gatesa, isto toliko zabio je i Luka Špehara, dok je Tino Šebalj postigao 14.