Gosti u sudačkoj nadoknadi ostali zakinuti za gol

Gorica je pobjedom preskočila Istru 1961 na ljestvici i trenutačno je sedma
IMG_0222

Nakon četiri uzastopna poraza nogometaši Gorice teškom mukom su na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici s 2:1 svladali posljednjeplasirani Rudeš, preokretom u drugom poluvremenu.

U 14. minuti su gosti poveli, a strijelac je bio Latković. Do kraja poluvremena bolja je bila Gorica koja nekoliko dobrih prilika nije uspjela pretvoriti ni u jedan pogodak, no zato je nastavak donio pogotke i preokret.

Prvo je Ante Matej Jurić u 60. minuti zabio za 1:1, kada je prebacio suparničkog vratara, dok je Mitrović u 69. minuti poslije lijepe akcije pogodio za 2:1 domaćina. Samo sedam minuta kasnije Mitrović je zaradio izravni crveni karton zbog opasnog starta na Topiću.

Najbliže izjednačenju gosti su došli u sudačkoj nadoknadi nakon što je Petković već svladao vratara Radoševića, a Munksgaard izbio loptu s gol crte. Protestirala je gostujuća klupa, no rezultat se nije promijenio.