Pobjednik odlučen u posljednjih desetak minuta

Rukometaši Gorice potvrdili dobru formu i rezultatski uzlet pod vodstvom Mateja Miškovića
DSC_3786

Dvoboji Gorice i Dubrave oduvijek su tvrdi i neizvjesni. Bilo je tako i ovoga puta uz izravan televizijski prijenos. Iako su domaći rukometaši slavili s 34:26, gotovo 50. minuta bila je to neizvjesna utakmica u kojoj je domaća momčad imala konstantno prednost, no ne veću od dva gola.

Posljednje izjednačenje gosti su imali u 47. minuti (23:23), nakon čega Goričani s tri uzastopna gola odlazi na 26:23, da bi na ulasku u posljednjih pet minuta bilo +5 (30:25) čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Gorica je ovim trijumfom došla do četvrte uzastopne pobjede, treće pod vodstvom Mateja Miškovića, koji je uspio stabilizirati ekipu, ali i podići igru pojedinih igrača, što se itekako vidi na terenu, ali i na posljednjim rezultatima, koji su Goricu vinuli na vrh ligaškog poretka Lige za ostanak.

-Nervozna i teška utakmica od početka, što je i razumljivo, jer približava se kraj prvenstva i svatko traži bodove. Bilo je dosta grešaka, taktičke nediscipline, no uspjeli smo se resetirati i na kraju smo imali jednu dobru sekvencu gdje smo prelomili utakmicu. Na kraju to izgleda i malo preuvjerljivo s obzirom na odličnu utakmicu Dubrave. Idemo dalje, iz kola u kolo, jer naš se cilj zna- kazao je nakon utakmice trener Gorice, Matej Mišković.

24 od 34 pogotka Gorice postigla su tri igrača: Hrvoje Ceković, Jakov Dujić i Ivan Laljek, svaki po osam. Vrijedi istaknuti i deset obrana Marina Sorića. Kod Dubrave, osam pogodaka Marina Lisca, šest Karla Bjeliša i 11 obrana Tomislava Sladoljeva.

24PAKET PREMIJER LIGA-LIGA ZA OSTANAK, 7. KOLO
HRK GORICA – RK DUBRAVA 34:26 (16:14)
HRK GORICA: Turčić, Ceković 8, Turkalj, Dujić 8, Čakarić 3, Solariček, Sorić 10 obrana, Laljek 8, Jozepović, Malin 1, Svržnjak 3, Barišić, Starčević, Antonić, Cikatić 3. TRENER: Matej Mišković
RK DUBRAVA: Matov, Lisac 8, Barbić 5, Farkaš 2, Čupić, Tkalec, Petreković 2, Karanušić, Malbašić 2, Komljenović 1, Mlinarić, Sladoljev 11 obrana, Bjeliš 6, Delić, Obradović, Preglej. TRENER: Zoran Mlinarić