Susret obilježilo uključivanje VAR-a

FOTO Gorica spretno do pobjede u sudačkoj nadoknadi. Martin Šlogar junak drugog ovosezonskog slavlja

S osam bodova na kontu HNK Gorica je trenutno sedma
DSC_0514

Nogometaši Gorice u odgođenom susretu osmog kola SuperSport HNL-a s 2:1 su na Gradskom stadionu porazili Slaven Belupo. Domaća momčad do pobjede je stigla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon velike greške vratara Ivana Suška. Njegovu pogrešku iskoristi je Martin Šlogar, koji je netom ušao u igru i prometnuo se u junaka Gorice. Susret je protekao u znaku VAR-a koji se uključivao čak četiri puta, pri čemu su poništena dva gola i jedanaesterac.

Gorica je povela u 27. minuti pogotkom iz kaznenog udarca, nakon što je Agbekpornu srušio Kolara u svom šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne bio jr kapetan Jurica Pršir. No, samo tri minute kasnije Slaven Belupo je izjednačio preko Dominika Martinovića koji je sam izašao na domaćeg vratara Banića.

Nakon što je VAR poništio gol Gorice, ista sudbina zadesila je i Slaven Belupo, koji je preko Martinovića u 34. minuti stigao do drugog zgoditka, no njihova je radost bila kratkog vijeka, jer se označeno zaleđe. A zaleđe je spasilo HNK Goricu i u 58. minuti kada je Terzić pokazao na bijelu točku za goste iz Koprivnice. Nakon VAR provjere ispostavilo se kako je Dolček bio u zaleđu.

U preostalom vremenu nije bilo previše uzbuđenja i kada se već činilo kako će susret završiti podjelom bodova, uslijedila je velika pogreška gostujućeg vratara Sušaka koji je poklonio pobjedu HNK Gorici. Lopta za koju se činilo kako je u njegovu naručju, ispala mu je iz ruku, što je iskoristio Šlogar pogodivši praznu mrežu za veliko slavlje u domaćim redovima.