Varaždinsko slavlje u Velikoj Gorici

U posljednjem susretu prvog kola Paket24 Premijer lige rukometaši Varaždina 1930 pobijedili su u gostima Goricu 27:28 i tako na sjajan način otvorili novu sezonu
DSC_9500

U posljednjem susretu prvog kola Paket24 Premijer lige rukometaši Varaždina 1930 pobijedili su u gostima Goricu 27:28 i tako na sjajan način otvorili novu sezonu. Pribojavao se direktor Gorice, Vladimir Malbašić susreta s Varaždincima, koje s klupe vodi talentirani Matej Mišković, koji je po prvi puta uspio iznenaditi Goričane na njihovom parketu. Slutnje direktora obistinile su se, jer Goričani nisu odigrali na onoj razini na kojoj se očekivalo. Presudnima su se na kraju pokazala čak četiri promašena sedmerca i bodovi su otišli put Varaždina.

-Znali smo da nas čeka jedna čvrsta utakmica, pripremali smo zadnjih dva tjedna da dođemo ovdje i uzmemo bodove, koji bi nam dali neki uzlet za start. Imali smo ideju kako izgledati obrambeno, a kako napadački. U početku to nije funkcioniralo, ali sam zadovoljan jer nismo klonuli, vjerovali smo da možemo i to nam se na kraju i vratilo- kazao je nakon utakmice trener gostujuće momčadi Matej Mišković.

Nakon izjednačenih prvih petnaestak minuta, Gorica je na krilima obrana vratara Marina Sorića, koji se pokazao u jako dobrom svjetlu odjurila na +5 (17:12), da bi na odmor otišla s četiri pogotka viška. Stečenu prednost Goričani su održavali i nastavku susreta. Na ulasku u 45. minutu semafor je pokazivao 22:18, da bi gosti serijom 6:1 u 52. poveli s 23:22.

Namirisali su Varaždinci tada “svježu krv” i nadasve pametnom i strpljivom igrom ua završnici na dvije i pol minute prije kraja otišli na +3 (25:28). Tračak nade domaćim se rukometašima ponudio dvadesetak sekundi prije kraja, no zadnja lopta koju je prema golu Šutala uputio Juro Čakarić nije završila iza leđa gostujućeg vratara koji je upisao 13-tu obranu čime je moglo započeti veliko slavlje gostiju.

-Vidi se da je nedostatak rotacije u vanjskoj liniji uzrokovao nedostatak koncentracije u završnici, realizacija loša, četiri promašena sedmerca. Ne dovoljno dobro za dobiti ovakav Varaždin, koji je borbena ekipa. Ako mislimo uzimati bodove realizacija će morati biti puno bolja- prokomentirao je utakmicu domaći trener Ivan Dragić.

U redovima Gorice svoj je dan imao vratar Marin Sorić koji je imao 16 obrana, a Hrvoje Ceković bio je prvi strijelac sa sedam pogodaka, dok je kod Varaždina 1930 13 obrana imao vratar Marin Šutalo, a Martin Marčec je uz stopostotnu realizaciju postigao osam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 1. KOLO
HRK GORICA – GRK VARAŽDIN 27:28 (17:13)
HRK GORICA: Turčić 1 obrana, Sorić 16 obrana + 1 gol, Jozepović, Ceković 7(2), Laljek 2, Dujić 5, Jurić 3, Čakarić 3, Solariček, Turkalj, Malin 1, Barišić, Starčević 1, Antonić, Cvitaš, Cikatić 4. TRENER: Ivan Dragić
GRK VARAŽDIN 1930: Šutalo 13 obrana, Varšić, Matučec, Borovec 2 (1), Trojko 5, Budinski 2, Novak 3, Marčec 8, Marušić, Vojnović, Vrbanec 1, Bajer, Kociper 2(1), Hlevnjak, Puček 3, Tači 2. TRENER: Matej Mišković