Remi na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici

FOTO Gorica i Osijek remizirali u efikasnoj utakmici

Gorica je povela golom Luke Kapulice, Vedran Jugovića s dva je gola donio prednost Osijeku, koju je smiraj utakmice poništio Damjan Pavlović
DSC_6155

Izrazito sadržajna utakmica na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici između HNK Gorice i Osijeka završila je remijem 2:2. Goričanima je to drugi ovosezonski bod, dok su Osječani nakon dva domaća poraza u Velikoj Gorici stigli do boda, nakon šokantnog ispadanja iz Europe.

Osijek je bolje ušao u utakmicu no dva-tri njihova pokušaja bili su lagani posao za domaćeg vratara Radoševića. S druge pak strane Gorica je u razdoblju od 26. do 28. minute imala tri dobra pokušaja preko Ndockyta, Maloče i Pršira koje je zaustavio Čavlina, naročito se istaknuo prilikom intervencije Maločina udarca glavom.

U 38. minuti gledatelji su napokon dočekali prvi ovosezonski domaći gol Gorice. Po desnoj je strani povukao Dino Mikanović i sjajno proigrao Luku Kapulicu, koji preciznim udarcem s desetak metara dovodi Goričane u vodstvo. Isti je igrač u 51. minuti imao još jedan pokušaj, no ovoga je puta njegov udarac prohujao uz vratnicu.

Kazna je stigla samo dvije minute kasnije. Nakon glavometa u goričkom šesnaestercu kapetan Vedran jugović koji je u igru ušao početkom nastavka vratio je stvari na početak, da bi u 60. minuti svojim drugim pogotkom donio potpuni preokret i vodstvo Osječana.

Trener domaćih kreće s uvođenjem “svježe krvi” (Skrbin, Pavlović, Šlogar, Majstorović) koja radi pritisak koji je urodio plodom. U 82. minuti nakon kornera kojeg je izveo danas sjajni Pršir, najbolje je reagirao Pavlović i pogodio za konačnih 2:2.