FOTO: DVD Goli Vrh obilježio 70 godina rada, Pagadur: Izuzetno smo zadovoljni proslavom

Dobrovoljno vatrogasno društvo Goli Vrh ove je godine obilježilo jubilarnih 70 godina neprekinutog rada. Društvo je, objašnjava nam član Upravnog odbora Tomislav Pagadur, osnovano u travnju 1953. godine porastom potrebe za vatrogastvom na području jaskanskog vatrogasnog kotara te od tada nesmetano obavlja svoju funkciju kao primarno vatrogasno društvo u Golom Vrhu.
-Trenutno brojimo oko pedeset članova, od čega je dvanaest operativnih. Imamo zadovoljavajući broj članova koji izlaze na svaki poziv, a kojih, nasreću, godišnje nema previše, kaže Pagadur i nadodaje:
-DVD Goli Vrh je obiteljsko i tradicijsko društvo. Moj djed i otac bili su vatrogasci, a sada sam ja aktivan. Članstvo se, takoreći, prenosi s koljena na koljeno.

Facebook DVD Goli Vrh
Ovaj DVD također je jedan od pokretača svih društvenih zbivanja u Golom Vrhu. Među ostalima, Pagadur navodi proslavu Praznika rada tijekom koje članovi pripreme zakusku za sve mještane, a vatrogasci ih počaste i za blagdan svetog Florijana. Tu je i tradicionalna proslava svetog Martina, Dan otvorenih vrata te praćenje raznih sportskih događanja.
-U protekloj godini uspjeli smo nabaviti veći televizijski prijamnik pa kada, recimo, igra hrvatska reprezentacija te utakmice znamo popratiti s mještanima u prostorijama Vatrogasnog doma.
Obljetnica za pamćenje
Svoj 70. rođendan društvo je proslavilo 16. rujna, a na proslavu su bila pozvana sva prijateljska društva, sponzori i ostali simpatizeri vatrogasaca.

Facebook DVD Goli Vrh
Proslava je započela dočekom prijateljskih društava i svečanim mimohodom, a tomu je uslijedila svečana sjednica na kojoj su uručena priznanja članovima koji su se u sedam desetljeća posebno iskazali i dali doprinos razvoju samog vatrogastva.
-Nakon svečanog dijela programa pripremljena je zakuska za sponzore i određene članove društva, dok se u večernjim satima održao zabavni program. U goste su nam stigli Gospodari tambura i napravili fenomenalnu feštu koja je trajala do ranih jutarnjih sati, rekao je Pagadur i nastavio:

Facebook DVD Goli Vrh
-Možemo se pohvaliti da smo izuzetno zadovoljni proslavom. Gosti su bili oduševljeni i imamo samo pozitivne povratne komentare.
Rođendanska želja – novo kombi vozilo
Osim rođendanskom proslavom, Pagadur je izrazio svoje zadovoljstvo cjelokupnom vatrogasnom godinom i to, kako kaže, iz nekoliko razloga.
-Mlađi članovi koji su sada punoljetni, a prate nas nekoliko godina, pokazuju zanimanje za vatrogastvo i aktivnosti u društvu poput radnih akcija i zaduženja. To nas veseli jer sljedeće godine imaju mogućnost pristupiti ispitu za vatrogasce i time dobivamo pet do šest novih operativnih članova koji će u godinama koje slijede održavati ovo društvo.

Facebook DVD Goli Vrh
Pagadur napominje kako je DVD proteklih godina također počeo aktivno pratiti natječaje i javne pozive na razini Zagrebačke županije koja je ove godine podržala program obljetnice, a prošle osigurala sredstva za kupnju vatrogasne opreme.
-Uz Općinu Klinča Sela, primijetila nas je i Zagrebačka županija koja nas prati što se tiče nabavke opreme. Intenzivno radimo na unaprjeđenju opremljenosti naših vatrogasaca.

Facebook DVD Goli Vrh
Članovi društva u 2024. godini nadaju se ostvariti još jednu želju – nabavku kombi vozila za prijevoz ljudstva jer postojeće vozilo ima mogućnost prijevoza svega tri člana.
-Adekvatno kombi vozilo bilo bi kruna tih 70 godina postojanja, poručio je Pagadur te zaključno najavio za sljedeću godinu:
-Bit ćemo još aktivniji i spremniji za sve izazove koji se stavljaju pred vatrogasce.