S nova dva boda Udarnik je sada petoplasirani sastav lige
DSC_7987 (Custom)

Rukometašice Udarnika u 18. kolu 2. HRL-Zapad velikim preokretom u drugih trideset minuta stigle su do na kraju uvjerljive 32:24 pobjede protiv Samobora. S nova dva boda Kurilovčanke su preskočile Samoborke na ljestvici te su sada petoplasirani sastav lige.

Bila je to utakmica s dva različita poluvremena u kojem je prvih trideset minuta pripalo gošćama, a nastavak domaćim igračicama koje su u drugom dijelu slavile s pomalo nestvarnih 20:6. Prvi dio u potpunosti je pripao rukometašicama Samobora, koje su konstantno bile u vodstvu. Na predah su otišle sa šest pogodaka viška (12:18), da bi početkom nastavka imale i najvećih +7 (12:19), no tada je uslijedio čudesan preokret domaćih rukometašica koje su golom Bernarde Mostarlić u 42. minuti stigle do izjednačenja (20:20).

Ela Bajkuša u 44. minuti pogodila je za prvo vodstvo Kurilovčanki, koje stečeno vodstvo nisu ispuštale do kraja susreta. U ritmu u kojem su igrale do tada nastavile su i u posljednjoj četvrtini utakmici stigavši na kraju do uvjerljive 32:24 pobjede.

-Samobor je izuzetno dobra ekipa, no imaju jednu šestorku i znali smo da će oni pasti prije ili kasnije, no to nije opravdanje za naše loše prvo poluvrijeme. Pouzdanje nam je ovaj tjedan bilo poljuljano zbog poraza od Lokomotive, no uspjeli smo se vratiti – ističe trener Udarnika, Dario Zrnić, koji je nakon katastrofalnog prvog dijela igračicama kazao kako trebaju vjerovati u preokret.

-Rekao sam im da trebamo vjerovati u pobjedu i da se u utakmicu trebamo vratiti preko igre u obrani. Kada smo to posložili u napadu je išlo puno lakše- zaključio je Zrnić.

Cijela domaća ekipa odigrala je sjajnu utakmicu, pogotovo u nastavku susreta, kada se pogreške mogu izbrojiti na prste jedne ruke. Ipak, valja istaknuti sjajnu partiju Bernarde Mostarlić koja je postigla osam zgoditaka, Magdalena Jurić je dodala sedam, a sve bolje igre pruža i novopridošla Ela Bajkuša koja je susret završila sa šest zgoditaka.