Napredak je vidljiv, no hoće li to biti dovoljno za bijeg sa začelja vidjet ćemo uskoro
DSC_7930

Nakon regionalnih obaveza košarkaši Gorice vratili su se nacionalnom prvenstvu. Gost Gradske sportske dvorane sinoć je bila Cedevita Junior koja je preokretom u posljednjoj četvrtini došla do pobjede 95:88. Domaći košarkaši odigrali su hrabru i dobru utakmicu, no nedostatak širine, jer zbog ozljede u sastavu nije bilo Ivana Batura, a svoj obol ekipi nije mogao dati ni iskusni Ante Mašić, u završnici susreta ponestalo je snage što su gosti iskoristili i uspjeli izvojevati pobjedu.

Predvođeni raspoloženim Dinom Cincom, Goričani su prvi dio završili s +4, iako je prednost bila u pojedinim trenucima i veća. U istom ritmu domaći su košarkaši nastavili i u nastavku gdje su došli do najvećih +10. Nažalost, prestrogo dosuđene pogreške Cincu (ne mogu se oteti dojmu da je pritisak Mulaomerovića koji je bio “zreo” za nesportsku više puta tijekom utakmice urodio plodom, op.a) uvelike su odredile daljnji tijek utakmice, koju su gostujući košarkaši prelomili serijom 21:2, kojom su prednost Gorice od 79:69, pretvorili u +9 (81:90) te mirno priveli utakmicu kraju.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Dino Cinac s 28 poena i 8 skokova, a isti učinak imao je i Emir Šabić sa suprotne strane.