Podjela bodova u Koprivnici

EHF LIGA PRVAKINJA Podravka u zadnjim sekundama ostala bez pobjede

U samom završetku utakmice, Dankinje dobivaju sedmerac “na poklon“ i dolaze do prvog boda ove sezone, a Podravka do svog trećeg
half-time_HC-Podravka-Vegeta-Nykobing-Falster-Handbold-4

U 6. kolu EHF Lige prvakinja, rukometašice Podravke Vegete ugostile su danski Nykobing i podijelile bodove odigravši 27:27. Bio je to susret koji je Podravka kontrolirala i bila u prednosti sve do zadnjih sekunda dvoboja. U samom završetku utakmice, Dankinje dobivaju sedmerac “na poklon“ i dolaze do prvog boda ove sezone, a Podravka do svog trećeg.

Aktualne hrvatske prvakinje u ovom dvoboju bile su bez ozlijeđenih Josipe Mamić, Kristine Prkačin i Elene Popović. Iako oslabljene, rukometašice Nykobinga imale su samo početno vodstvo 0:1, a sve ostalo bilo je u znaku Podravka Vegete koja je na domaćem terenu izgledala jako dobro, rastrčano i spremno za pobjedu. Prednost Podravkašica tijekom cijelog prvog poluvremena iznosila je nekoliko pogodaka razlike, sve do +7 (11:6, 13:6, 14:7, 15:10). Na predah se pak, otišlo s +4 Podravke, zahvaljujući fantastičnom pogotku Klare Birtić čiji je udarac na isteku prvog poluvremena “preletio blok“ svih protivničkih igračica i završio u danskoj mreži.

Nastavak dvoboja ponudio je više neizvjesnosti i napetosti. Danska ekipa nije se predavala u niti jednom trenutku, a umor je u drugom dijelu drugog poluvremena polako sustizao domaće igračice. Sve to iskoristile su Dankinje. U dramatičnoj završnici, nizozemski suci su dvije sekunde prije kraja dvoboja dosudili vjerojatno samo po njima sporno spuštanje lopte Ane Pandže na pod, izravni crveni karton igračici Podravke i sedmerac za Nykobing. Bilo je to pri rezultatu 27:26. Sofie Bardrum ponovno je bila precizna s linije sedam metara i donijela je prvi europski bod danskoj ekipi ove sezone.

Matea Pletikosić sa šest pogodaka bila je najučinkovitija u domaćim redovima, po pet su dodale Nikolina Kragulj i Klara Birtić. S druge strane, Sofie Bardrum devet pogodaka i Caroline Jakobsen šest zgoditaka.

Rukometašicama i Ligi prvakinja sada slijedi pauza jer je na rasporedu reprezentativni tjedan. Novi europski ispit za Podravku na rasporedu je za tri tjedna u Norveškoj.