Dugo Selo potopilo Vrbovec. Maks Slunjski dvostruki strijelac

U prigorskom derbiju Dugo Selo rutinski do pobjede protiv Vrbovca
032

Dugo Selo je rutinski i zasluženo ostvarilo pobjedu protiv Vrbovca, koji je odmah na početku prigorskog derbija ostao s 10 igrača, pa se kod gostujućeg dijela publike stekao dojam da je sudac Igor Pajač usmjerio tijek utakmice.

Na početku derbija spustio se prolom oblaka, koji je još više doprinio mekanom, skliskom i blatnjavom terenu, ali unatoč tome nije manjkalo uzbuđenja. Već u 1. minuti Slišković ne koristi zicera jer mu je udarac s 10 metara obranio domaći vratar Bilić. Uzvratio je domaćin u 3. minuti jer je iskosa s lijeve strane Drmić tukao s 11 metara, a vratar Zrinščak loptu izbacio u korner. U 5. minuti Babić je šutirao s 11 metara pored lijeve vratnice. Sudac Pajač je u 6. minuti dodijelio prvu opomenu gostujućem kapetanu Filipu Pluščecu zbog preoštre igre, a drugu u 9. minuti zbog igranja rukom u kaznenom prostoru i dosudio kazneni udarac za Dugo Selo. Bešlić je izveo udarac s 11 metara, a Zrinščak s čudesnom reakcijom obranio kazneni udarac. Potom je Dugo Selo preuzelo inicijativu, a veliku prigodu ne koristi Drmić kojem je udarac s 10 metara Zrinščak sigurno obranio. Ipak Dugo Selo brojčanu nadmoć iskorištava i dolazi do prednosti u 31. minuti. Slunjski je s 14 metara pogodio neobranjivo u donji lijevi kut. Domaćin je povećao u 42. minuti jer je opet bio na sceni Slunjski, koji je ubacio s lijeve strane, a najviši je bio u skoku Grgić koji glavom sa 7 metara pogađa u lijevi gornji kut. Domaći napad u 45. minuti završio je Drmić udarcem sa 17 metara, kojeg je efektno skinuo Zrinščak.

Na početku drugog poluvremena Trošić se probio kroz domaću sredinu i potom snažno šutirao s 20 metara, ali je lopta prohujala u desnu vratnicu. Iz brzog kontranapada u 60. minuti domaćin postiže i treći pogodak. Grgić je probio po desnoj strani i vratio povratnu loptu koju je sa 7 metara Drmić spremio u gostujuća vrata. Potom se Dugo Selo samozadovoljno povuklo dok je Vrbovec igrao napadački nogomet. U 71. minuti Babić je povukao brzi gostujući kontranapad i dodao loptu Colariću koji je s 13 metara loše pucao pa je Bilić bez problema uhvatio loptu. Slišković je u 73. minuti proigrao Colarića kojem šut s 13 metara brani Bilić. U gužvi domaćeg kaznenog prostora u 75. minuti netko je pogodio prečku. Kazna za gostujuće promašaje stigla je u 77. minuti, ponovo iz brzog kontranapada. Nikica Filipović je povukao po desnoj strani i asistirao Slunjskom koji s 5 metara postiže svoj drugi, a četvrti gol za Dugo Selo. U 79. minuti sudac Pajač dosudio je i drugi kazneni udarac za Dugo Selo. Ovaj puta je najstrožu kaznu pucao Nikica Filipović, ali je bravuroznom obranom Zrinščak skinuo i drugi kazneni udarac na utakmici. Colarić je u 81. minuti pobjegao gostujućoj obrani i šutirao s 14 metara, ali se Bilić nije dao iznenaditi. U samoj završnici Nikica Filipović je silovito tukao u 83. i 65. minuti, ali je te udarce pokupio Zrinščak, pa je na kraju Dugo Selo zabilježilo pobjedu nad Vrbovcem 4:0.

Dugo Selo je zasluženo pobijedilo u prigorskom derbiju i još jednom prikazala ovosezonski brz, kombinatorni i napadački nogomet u kojem je danas briljirao Maks Slunjski. Očito da se u Dugom Selu stvara mlada, respektabilna i kvalitetna momčad, koju umješno vodi trener Miroslav Škrlec, koje ne treba brinuti za svoj trećeligaški status u idućim sezonama. Kod domaćina pored Sljunskog bili su bolji: kapetan Ivan Filipović, Mario Pekčec, Dorian Puretić, Dominik Drmić, Luka Grgić i Dražen Karlo Bilić. Ovom pobjedom Dugo Selo se popelo na 3. mjesto te preteklo na tablici Ponikve koje imaju utakmicu manje.

Iako su Vrbovčani doživjeli težak poraz ništa im se ne može prigovoriti jer su igrali 81. minuti bez igrača manje i dali sve od sebe na teškom terenu. Međutim, opet su iskazali staru ovosezonsku boljku, napadači ne zabiju iz 100 postotnih prilika, a to se u 3. HNL Središte redovito kažnjava. Vrbovečki junak bio je Mihael Zrinščak koji je obranio niz teških udaraca i 2 kaznena udarca pa je najzaslužniji što Vrbovec nije pretrpio i teži poraz. Njemu su uz bok bili: Mario Ćosić, Domagoj Colarić i Martin Tolić.

Gubitak nova tri boda kod Vrbovca je nastavak rasprodaje klupskog ugleda, koji ima sve manje šansi za ostanak u trećeligaškom društvu. Vrbovec se od 12. kola nalazi se u statusu fenjeraša koji mu je to prepustio Karlovac 1919. Ovo je definitivno najlošija sezona u povijesti kluba, a tako mršav bodovni učinak od samo 5 bodova nakon odigranog 12. prvenstvenog kola, nije bio zabilježen niti kada je Vrbovec ispadao iz 2. Hrvatske nogometne lige. U kojoj se kriznoj situaciji nalazi Vrbovec, možda ukazuje i žalosna činjenica, da ponovo nije imao u gostima službenog predstavnika. Takav slučaj se ne može desiti niti kod ozbiljnog kluba druge županijske nogometne lige, a kamoli kod jednog renomiranog hrvatskog trećeligaša. S obzirom na ovako lošu seriju seniorskih rezultata postavlja se i logično pitanje je su li baš za sve nedaće krivi samo nogometaši i treneri ili ima još krivaca koji su doveli Vrbovec u ovu situaciju?

Što se tiče suđenja prvoligaškog suca Igora Pajača postoje proturječna viđenja u redovima Dugog Sela i Vrbovca, koji je svojim odlukama došao u središte pozornosti. Domaći navijači bili su zadovoljni suđenjem uz vesele osmijehe i komentar sve je ok, doduše i uz pojedine osvrte, ali da nam tako ne sudi u gostima. S druge strane gostujući navijači su sasuli „drvlje i kamenje“ i niz uvreda na suđenje glavnog suca, a i gostujuća klupa se teško kontrolirala u svojim istupima. Bilo kako bilo, suđenje je sastavni dio igre bilo ono loše ili dobro, pa tko gubi ima pravo da se ljuti, ali i pri tome treba imati dozu korektnosti te potražiti jednim dijelom krivce poraza i u svojim redovima.

Prigorski derbi je još jednom prikazao svu draž igre starih rivala Dugog Sela i Vrbovca, bez obzira na kojem se mjestu tablice nalaze, jer su to utakmice koje se doživljavaju na višem adrenalinskom nivou.

3. HNL SREDIŠTE, 12. KOLO
NK DUGO SELO – NK VRBOVEC 4:0 (2:0)
DUGO SELO. Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina) 6,5. Pomoćnici: Dominik Benković (Zaprešić) i Ivan Batušić (Cvetković). Četvrti sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica). Delegat: Tomislav Lukac (Zagreb).
STRIJELCI: 1:0 Slunjski (31), 2:0 Grgić (42), 3:0 Drmić (60), 4:0 Slunjski (77)
NK DUGO SELO: Bilić 7,5, Mrčela 7,5, (od 71. Talan -), I. Filipović 7,5, Pekčec 7,5, (od 61. Valek 7), Frigan 7, (od 46. Čečura 7), Grgić 7,5, Bešlić 7, (od 71. Čukac -), Puretić 7,5, Drmić 7,5, Lončar 7, (od 61. N. Filipović 7), Slunjski 8. TRENER: Miroslav Škrlec 7,5
NK VRBOVEC: Zrinščak 7,5, Režabek 6, (od 33. Hercig 5), Perišić 6, (od 85. Fugaj -), M. Tolić 7, Pluščec -, Ćosić 7, Colarić 7, Boroša 6,5, (od 54. Škaro 5), Trošić 6, Babić 6, Slišković 6. TRENER: Dražen Fulir 6
IGRAČ UTAKMICE: Maks Slunjski