NENAD HRANILOVIĆ

Direktor Međimurje plina: Stabilna smo tvrtka. Mi smo za razliku od GPZO nabavili plin

Što je najvažnije, Hranilović tvrdi da je njegova tvrtka već nabavila dovoljne količine plina za opskrbu po zajamčenoj cijeni koju je utvrdila HERA
?akovec: Nenad Hranilovi?, direktor tvrtke Me?imurje plin Marko Jurinec/PIXSELL

Međimurje plin je stabilna tvrtka koja bilježi godišnje prihode više od 50 milijuna eura, sa 75 zaposlenih, bez onih koje će zaposliti u Zagrebu, rekao je direktor Nenad Hranilović.

– Opskrbljujemo gotovo po cijeloj Hrvatskoj, imamo više od 2 tisuće obračunskih mjernih mjesta, od institucija, poduzeća, ministarstava, imamo taj segment poduzetništva zaista dobro pokriven. Smatramo da smo treći ili četvrti opskrbljivač s ovim poslovnim rezultatima u Hrvatskoj, ističe.

Što je najvažnije, Hranilović tvrdi da je njegova tvrtka već nabavila dovoljne količine plina za opskrbu po zajamčenoj cijeni koju je utvrdila HERA.

– Mi smo za razliku od GPZO nabavili plin. Mi smo bili obvezni prema odluci HERA-e dostaviti sve dokumente iz kojih je vidljivo da smo osigurali plin. Imamo i osigurana skladišta što naša konkurencija nema.

U Zagrebu će uskoro otvoriti i ured, u blizini sjedišta Gradske plinare u Radničkoj, najavljuje: – Otvorit ćemo prostor u Zagrebu, te u Velikoj Gorici i Zaprešiću, gdje Gradska plinara nema prostor.

Oni koji žele ostati s dosadašnjim opskrbljivačem, Gradskom plinarom Zagreb – Opskrbom, moraju do 23. rujna s njima sklopiti ugovor. Oni koji ništa ne poduzmu, automatski će biti prebačeni na Međimurje – plin, koji će im tijekom listopada dostaviti ugovore, rekao je za Radio Sljeme.

Ponudit ćemo 20 centi nižu cijenu 

Direktor Međimurje-plina poručuje da je upravo njegova tvrtka otvorila hrvatsko tržište plina i omogućila bolje uvjete za potrošače. Konačno, tijekom listopada ponudit će još povoljniju cijenu plina u tržišnoj usluzi od one koju je ponudila Gradska plinara:

– I mi se spremamo za tržišne ugovore i ponudit ćemo za 20 centi nižu cijenu od one u javnoj usluzi, zaključuje Hranilović.

Potrošači koji odaberu ostati na opskrbi u javnoj usluzi mogu i nakon 1. listopada u bilo kojem trenutku prijeći na tržišnu uslugu, baš kao što je i potrošačima koji odaberu tržišnog opskrbljivača moguće zatražiti povratak pod okrilje javne usluge.

Aktualno
Grad Zagreb