Druga pobjeda turopoljskog prvoligaša

Dinko Jeličić startao pobjedom na klupi Gorice

Gorica s 2-0 golovima Majstorovića i Solde slavila kod Rudeša
Zagreb: Rudeš i Gorica sastali se u 7. kolu SuperSport HNL-a Luka Stanzl/PIXSELL

U prvom subotnjem ogledu 7. kola HNL-a tri gostujuća boda osvojila je Gorica, čiji su nogometaši s 2-0 svladali Rudeš, posljednju momčad s ljestvice.

Gorica je gotovo sve u ovom susretu riješila u uvodnih dvadesetak minuta kada je postigla oba pogotka. Strijelci su bili Valentino Majstorović u 16. i Marko Soldo u 23. minuti. Upisala je Gorica time drugu pobjedu u sezoni te je privremeno skočila na četvrto mjesto ljestvice. Rudeš je i dalje posljednji i ima tek jedan osvojeni bod, onaj u prošlom kolu kod Istre 1961.

Ključni korak prema tri boda Velikogoričani su napravili u prvom poluvremenu, u kojem su postigli dva pogotka. Mogla je Gorica imati i veću prednost prije odlaska na odmor. Već u 16. minuti gosti su poveli, a glavom je domaću mrežu zatresao Majstorović. Samo osam minuta kasnije bilo je 2-0, a tada je nakon kornera poentirao Soldo. Rudeš je vrlo malo pokazao tijekom prvog dijela, a u 37. minuti je Tomečak spasio domaću mrežu nakon udarca Mitrovića.

Od samog početka drugog poluvremena Rudeš je stisnuo te je tražio mogući preokret ili barem jedan bod u ovom susretu. Odmah u 46. minuti je zaprijetio Petković. Potom je gostima iz Velike Gorice prijetio Tomečak u 65. minuti, nešto kasnije je domaćin tražio i jedanaesterac, no gosti su čuvali dva gola prednosti.

Posebno treba istaknuti vratara Gorice Banića koji je odisao sigurnošću te je time i svojoj obrani ulijevao samopouzdanje u obavljanju posla. U takvom ritmu gdje je Rudeš pokušavao doći do čuda utakmica je trajala do samog kraja, ali rezultat se više nije mijenjao.