Moćan Modri stroj

Dinamo uvjerljiv na otvaranju nove sezone. U mreži Istre 1961 odjela petarda

Gledatelji na kišom okupanom Maksimiru mogli su uživati u sjajno izdanju Modrih
Dinamo i Istra sastali se u 1. kolu SuperSport HNL-a Goran Stanzl/PIXSELL

Novu sezonu na kišnom Maksimiru otvorili su branitelj naslova GNK Dinamo i gosti iz Pule, Istra 1961. Sastav trenera Sergeja Jakirovića na najbolji mogući način otvorio je novu sezonu – uvjerljivom 5:0 pobjedom.

Modri su furiozno ušli u utakmicu i s tri pogotka u prvih pola sata riješili su pitanje pobjednika. Golom Arbera Hoxhe Dinamo je poveo u 13. minuti. Šest minuta kasnije Martin Baturina je ubacio iz kornera, a Kevin Theophile-Catherine glavom je udvostručio prednost. Sjajnih pola sata Dinamo je zaokružio i trećim golom. Baturina je povukao kontru te asistirao Sandru Kulenoviću koji je efektno zabio pod prečku za 3:0.

Na početku drugog dijela, Kulenović je u 49. svojim drugim golom potvrdio nadmoć Dinama, koji je do kraja susreta golom Ronaël Pierre-Gabriela u 79. stigao do konačnih 5:0.