Po deveti putu u elitnom društvu

Dinamo slavio i u Bakuu i doveo Ligu prvaka u Zagreb

Veliko slavlje Modrih
Baku: Uzvratna utakmica UEFA Lige prvaka, Qarabag FK – GNK DInamo Marko Lukunic/PIXSELL

Liga prvaka po deveti puta igrat će se u Zagrebu. Nogometaši Dinama lakše od očekivanog izborili su ligašku fazu najcjenjenijeg europskog klupskog natjecanja. S ukupnih 5:0 Dinamo je porazio Qarabag i izborio nastavak natjecanja u novom formatu Lige prvaka.

Glavninu posla Modri su odradili u Zagrebu gdje su slavili s 3:0, dok su u Bakuu došli do pobjede od 2:0. Za vodstvo u Bakuu sjajnim se pogotkom pobrinuo Marko Pjaca u 32. minuti, da bi nakon samo osam minuta igre u drugom dijelu Petar Sučić potvrdio pobjedom zabivši za 2:0. Bio je to pokazat će se kasnije konačni rezultat utakmice kojom su Modri razveselili brojne navijače, ali i još jednom osvijetlili obraz hrvatskog nogometa.