HNK Gorica deveta

Carević krenuo s porazom na klupi Gorice, Varaždinu pobjeda i četvrto mjesto

Zaslužena pobjeda domaće momčadi
Varaždin i Gorica susreli se u 10. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Mario Carević koji je ovog tjedna naslijedio Rajka Vidovića na klupi HNK Gorice, neće po dobrome pamtiti debi. Na gostovanju u Varaždinu, Gorica je doživjela novi neuspjeh, dok je Varaždin pobjedom 2:1 skočio na četvrto mjesto.

Domaćin je u prvom dijelu u potpunosti nadigrao Goricu, koja je ostala bez ijednog pokušaja prema domaćem golu. Bolju igru Varaždinci su naplatili golom Dimitra Mitrovskog koji je majstorski pogodio za 1:0. Varaždin je povećao prednost u 51. minuti. Frane Maglica je ubacio s desne strane, lopta se nekako odbila do Mamića koji je pucao s desetak metara svladavši Ivana Banića koji je mogao i bolje reagirati.

Gorica je smanjila četiri minute kasnije preko Marka Kolara. U preostalom vremenu tražili su Goričani izjednačujući pogodak, no bliži su trećem golu bili domaćini, nego li što je Gorica bila blizu izjednačenja.