Ana Ljubas najsestra, a Gordana Pavliša najliječnica KBC Zagreba u 2021.

Udruga hrvatskih pacijenata dodijelila je zahvalnice za najsestru i najliječnicu u 2021. zaposlenicama KBC-a Zagreb, glavnoj sestri Ani Ljubas i internistici-pulmologinji Gordani Pavliši.
– UHP je proglasio najbolju sestru i liječnicu u protekloj godini ususret Svjetskom danu bolesnika, 11. veljače. Cilj nam je barem jednom u godini zahvaliti osoblju javnog zdravstvenog sustava za sve što rade za bolesnike, a toga ima jako puno, istaknuo je predsjednik UHP-a Marijo Drlje.
Magistra sestrinstva, pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo i glavna sestra KBC-a Zagreb Ana Ljubas zahvalila je na priznanju u ime svih sestara KBC-a Zagreb. Dobrobit bolesnog čovjeka svima nam je na prvom mjestu kada prijeđemo bolnički prag, istaknula je.
Najliječnicom za prošlu godinu proglašena je Gordana Pavliša, internistkinja-pulmologinja u Klinici za plućne bolesti Jordanovac KBC-a Zagreb.
– Ovo je izuzetno priznanje jer su ga dodijelili bolesnici, oni koji su svrha i smisao našeg rada. Ovo mi je velika nagrada i kao liječniku i kao čovjeku, istaknula je Pavliša.