Eurosong u Zagrebu pamti se po jednom detalju kao prvi i jedini u povijesti natjecanja

Za najbolju pjesmu natjecale su se 22 dvije države, a velik broj njih te je godine odlučilo na Eurosong poslati pjesme u kojima bi se slavilo tadašnje pozitivno političko stanje u Europi, prouzročeno prvenstveno padom Berlinskog zida 1989. godine. Te večeri na Eurosongu, Italija je nastupila s pjesmom koja je slavila jedinstvo Europe. Pjevač Toto Cutugno osvojio je prvo mjesto s pjesmom Insieme 1992, prikupivši ukupno 149 bodova. Hrvatsku je predstavljala tada tek punoljetna Tajči s pjesmom Hajde da ludujemo, s kojom je osvojila visoko sedmo mjesto.
Tajči je prije nastupa imala četiri probe, no suočila se i s nizom tehničkih problema. Njezina poznata haljina dovršena je doslovno u posljednji trenutak. Nije, međutim, bila jedina koja je imala poteškoća te večeri.
Problemi s matricama i voditeljima
Španjolsku su predstavljale sestre Antonia i Encarnación Salazar, poznate kao Azucar Moreno. Njihov nastup počeo je nesretno – matrica pjesme Bandido nije krenula od početka, što ih je potpuno zbunilo te su napustile pozornicu. Nakon kratke stanke, tehnička greška je ispravljena i duo se vratio na pozornicu te izveo pjesmu bez daljnjih problema.
Događaj je održan u zagrebačkoj koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski, a voditelji večeri bili su Oliver Mlakar i Helga Vlahović. Ipak, njihovo voditeljstvo nije bilo odmah sigurno. Naime, izvršni producent Eurosonga Goran Radman navodno im je rekao da su prestarjeli za tu ulogu, što je dovelo do njihove privremene ostavke. Nakon njegove isprike, Helga i Oliver ipak su se vratili i uspješno odradili voditeljsku dužnost.
Prvi Eurosong koji nije započeo pjesmom prošlogodišnjeg pobjednika
Zanimljivo je da je to bio prvi Eurosong u povijesti koji nije otvoren nastupom prošlogodišnjeg pobjednika. Iako je grupa Riva pobijedila prethodne godine s pjesmom Rock Me, na otvaranju nisu nastupili. Pjevačica grupe Emilija Kokić izjavila je da ni ona ni članovi benda nisu znali razlog te odluke.
Eurosong iz Zagreba prenosio se diljem svijeta, a procjenjuje se da ga je gledalo gotovo milijardu ljudi. Cjelokupnu produkciju vodila je RTV Zagreb. Akreditirano je bilo oko 600 novinara, među kojima je bilo 200 fotoreportera, što nije u potpunosti zadovoljilo organizatore. Dodatne poteškoće stvarali su fotografi koji su svojim kretanjem i traženjem idealnog kadra često ometali televizijske kamere.