Poseban dan za Dječji vrtić Ciciban

FOTO U prostoru VG Goričanke otvoren novi dječji vrtić. Ačkar: Djeca će nam uvijek biti apsolutni prioritet

Vrtić će od ponedjeljka postati dom za stotinjak goričkih mališana, raspoređenih u pet odgojnih skupina
485985361_1205700977947878_1034640124344814879_n

U prostoru VG Goričanke danas je, uz prigodni program, otvoren novi vrtić na području Velike Gorice.

Riječ je o područnom objektu Dječjeg vrtića Ciciban koji će od ponedjeljka, na prostoru od 800 četvornih metara, postati dom za stotinjak goričkih mališana, raspoređenih u pet odgojnih skupina.

– Ovo je za nas poseban dan, veselimo se što će i ovaj objekt od ponedjeljka vrvjeti smijehom i pokojom suzicom jer je adaptacija takva. Današnjim programom ćemo vam kratko pokazati što mi u vrtiću radimo te kako djecu priprema za dobar daljnji rast i razvoj. U suradnji sa svim našim ustanovama Grada Velike Gorice, pripremamo djecu kako bi, po završetku vrtića, uspješno savladavala izazove u osnovnoj školi, srednjoj školi i dalje u životu, rekla je uvodno ravnateljica Dječjeg vrtića Ciciban Tatjana Karlović Oslaković.

Ačkar: Nema ljepšeg trenutka od ovoga

U uređenje i opremanje prostora uloženo je oko 1,5 milijuna eura, a kako je istaknuo gradonačelnik Krešimir Ačkar, to ne bi bilo moguće bez tvrtke VG Goričanka koja je ustupila prostor.

– U javnom djelovanju nema ljepšega trenutka i boljeg osjećaja od otvaranja ovakvih objekata dječjih vrtića. Nema ljepšega trenutka od dječjeg osmijeha, radosti i pjesme koju s vama možemo podijeliti. To je trenutak kada netko tko se odluči baviti javnim djelovanjem može reći da je uspio, zadovoljio ono što bi se od njega očekivalo te što bi on trebao biti – služiti, postavljati i rješavati prioritete te ispunjavati svoja obećanja.

Ačkar je podsjetio da je na proslavi 45. rođendana Dječjeg vrtića Ciciban najavio ovo proširenje, a za godinu i pol dana otvara se još jedan dječji vrtić u Kolarevoj ulici, s kapacitetom od 200 mjesta.

– Želim vam poželjeti da ovaj vrtić radi uspješno i hvala svima koji su sudjelovali u ovome projektu. Teško je biti neuspješan gradonačelnik kada imate ovakve odgajatelje, osoblje, suradnike, pročelnike i ravnateljice vrtića. Molim vas nastavite jednako entuzijastično, s jednakom ljubavlju, jednakom stručnošću i zavidnom razinom odgoja djece pratiti naše najmlađe i najvažnije. Grad će se uvijek truditi da nam djeca budu apsolutni prioritet, zaključio je Ačkar.

Slavljenički program koji se sastojao od pjesme, plesa i igrokaza, pripremili su mališani uz pomoć svojih odgajateljica, dok je prostorije blagoslovio i molitvu predvodio velečasni Norbert Ivan Koprivec.

Događanja
Velika Gorica