NOVO ŠKOLOVANJE

FER promovirao specijaliste za digitalnu i zelenu tranziciju

Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (FER) promovirao je 16 polaznica i polaznika sveučilišnih specijalističkih studijskih programa na kojima se stručnjake iz gospodarstva poučava novim tehnologijama.
Promoventi, grupna fotografija FER

Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (FER) promovirao je 16 polaznica i polaznika sveučilišnih specijalističkih studijskih programa Informacijska sigurnost, Upravljanje projektima, Transformatori te INSURTECH – Proizvodi, digitalne inovacije i tehnologije u osiguranju, na kojima se stručnjake iz gospodarstva poučava novim tehnologijama.

Nedostatak stručnjaka

Na početku svečanosti, koja predstavlja završni korak u obrazovnom procesu stručnjaka, dekan FER-a prof. dr. sc. Vedran Bilas poručio je da bez znanja ne možemo unaprijediti poduzeća, javne usluge niti društvo.

U Hrvatskoj se trebamo dodatno truditi kako bismo stekli znanja i vještine te uveli tehnologije kojima možemo povećavati produktivnost za sustizanje razvijenijih država Europske unije s kojima dijelimo izazove nedostatka stručnjaka.

– Cijenimo vašu odluku da nastavite obrazovanje s ciljem uže specijalizacije, stjecanja vještina i kompetencija potrebnih za razvoj vaših karijera u dinamičnom poslovnom okruženju – poručio je okupljenima dekan Bilas.

U ime specijalista i specijalistica govor je održala Ivana Filipović, polaznica specijalističkog studija Upravljanje projektima, naglasivši da, kao osoba posvećena stalnom učenju i usavršavanju, vjeruje da obrazovanje igra ključnu ulogu u oblikovanju budućnosti pojedinca i ostvarivanju vlastitog punog potencijala.

– Ovaj dodatni stupanj obrazovanja dao mi je samopouzdanje da prevladavam složene izazove u svakodnevnom radu, proširio moj pogled na tehnologije koje mijenjaju svijet i pružio mi priliku da idem ukorak s najnovijim dostignućima. Specijalistički studij na FER-u pruža platformu za rast, inovacije i stjecanje novih znanja koja će imati dugotrajan utjecaj na karijeru – poručila je Filipović.

Cjeloživotno obrazovanje postalo je ključni faktor

Osim spomenuta četiri, specijalistički studiji se kao oblik cjeloživotnog obrazovanja na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, odvijaju putem još dva poslijediplomska programa – Reguliranje tržišta elektroničkih komunikacija i Željeznički elektrotehnički sustavi. Svi programi su osmišljeni kako bi stručnjacima omogućili usvajanje najnovijih znanja iz ključnih tehnoloških i poslovnih područja te konkurentnost na tržištu rada.

U progresivnim sektorima kao što su elektrotehnika i računarstvo, cjeloživotno obrazovanje postalo je ključni faktor. Stalnim učenjem i specijalizacijom, stručnjaci ne samo da karijerno napreduju, nego i stvaraju inovacije i otvaraju nove poslovne prilike.

Aktualno
Grad Zagreb