Kraj europskog puta

Osijek se oprostio od Europe u drami jedanaesteraca

Nogometaši Osijeka nisu iskoristili čak četiri udarca s bijele točke
Osijek: Prva utakmica drugog pretkola Konferencijske Lige: NK Osijek – FCI Levadia Tallinn Borna Jaksic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka ostali su bez plasmana u posljednje, četvrto pretkolo Konferencijske lige. U uzvratnom susretu u Bakuu nakon lutrije jedanaesteraca poraženi su od Zire. U 120 minuta igre rezultat je bio 2:2.

Osijek je golovima Vedrana Jugovića (37) i Antona Matkovića (81) u dva navrata imao vodstvo, dok je Zira uspijevala izjednačiti preko Kismana Alijeva (55-11m) i Davida Volkova (90). Budući da u dodatnih 30 minuta nije bilo promjene rezultata, pristupilo se izvođenju 11-teraca, gdje su briljirali vratari.

Domaći Thiago Silva zaustavio je četiri od pet udaraca osječkih nogometaša, kojima nisu pomogle niti tri obrane vratara Čavline. Nakon što je u petoj seriji Thiago Silva obranio udarac Mikolčića, Utzig je uspio svladati Čavlinu za prolaza Zire.