Rukometaši Gorice u susretu protiv Varaždina 1930 stigli su do prvih bodova u Ligi za prvaka
DSC_6123

Rukometaši Gorice u susretu protiv Varaždina 1930 stigli su do prvih bodova u Ligi za prvaka. Goste iz Baroknog grada, koje je u srijedu preuzeo dosadašnji trener Dugog Sela Matej Mišković, Goričani su porazili s 31:26. Pobjeda je tim više vrednija, jer je sastav trenera Andrije Nikolića igrao bez čak četvorice standardnih igrača; Lucijana Bure, Filipa Goričaneca, Frana Tomašića i Tomislava Barišića.

Prvih trideset minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, u kojoj su domaći rukometaši u završnici stekli +3 (17:14). Stečenu prednost domaći rukometaši u nastavku su sigurno održavali, iako su posljednjih dvadesetak minuta morali igrati i bez isključenog Dominika Novaka. No, to se nije previše osjetilo, te su bodovi zasluženo ostali u Velikoj Gorici.

Domaći vratar Tomislav Sladoljev imao je 13 obrana. Strijelce je predvodio Juro Čakarić s 8, Hrvoje Ceković je zabio gol Manje, a Ivan Laljek je susret završio sa 6 postignutih golova. Kod Varaždina 1930 odličan Tin Herceg s 13 obrana. Sedam pogodaka dao je Luka Trojko.

PAKET24 PREMIJER LIGA-LIGA ZA PRVAKA, 3. KOLO
HRK GORICA – GRK VARAŽDIN 1930 31:26 (17:14)
HRK GORICA: Turčić, Ceković 7, Turkalj, Laljek 6, Huremović, Baković, Šalić, Čakarić 8, Solariček, Jozepović, Sladoljev 13 obrana, Svržnjak 2, Novak 4, Cikatić 2, Gal 2. TRENER: Andrija Nikolić
GRK VARAŽDIN 1930: Herceg 13 obrana, Šagij, Vujović, Juranić 4, Budinski 4, Marčec 2, Šestak 3, Flajšman, Matučec, Trojko 7, Vugrinec, Puček 3, Sklepić 2, Mlakar, Vincek, Tači 1. TRENER: Matej Mišković