01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: ŽRK Rugvica
Srijeda, 17 Listopad 2018 15:25

Rugvičanke i u Petrinji demonstrirale nadmoć

Seniorke Rugvice u trećem kolu 3. HRL- Središte gostovale su u Petrinji kod ekipe Petrinije gdje su upisale još jednu uvjerljiviju pobjedu. Ovoga puta Rugvičanke su slavile s 38:24.

Ključ utakmice bio je u dobrom otvaraju od strane igračica Andreje Mikulić, koje su zarana pokazale domaćim rukometašicama tko je gazda na terenu. Iako su u drugih trideset minuta ušle pomalo nervozno, dajući na trenutak domaćim rukometašicama nadu u povratak, ipak sredinom drugog dijela kreću sa svojom igrom te utakmicu završavaju s velikih +14.

Deset pogodaka za Rugvicu postigla je Remenar, dok su po osam pridodale Kampić i Remenar.

Objavljeno u Sport

Rukometašice Rugvice i u drugoj ovosezonskoj utakmici bili su uvjerljive. Na domaćoj premijeri Rugvičanke su s 33:23 svladale mladu ekipu Lokomotive. Iako rezultat na kraju sugerira laku pobjedu domaćeg sastava, igračice Rugvice tek u posljednjih desetak minuta slomile su otpor gošći iz Zagreba.

-Pedeset minuta smo se borile, da bi zadnjih desetak minuta cure odigrale onako kako treniramo i kako smo trebali igrati od prve minute. Na kraju svega čestitam curama na pobjedi- nakon susreta će trenerica Andrea Mikulić.

S dvije uvjerljive pobjede Rugvica je istaknula kandidaturu za najviše domete.

-Ovo je početak, idemo utakmicu po utakmicu pa ćemo vidjeti gdje će nas to odvesti. Moji ciljevi, kao i ekipe uvijek su da budemo prvi, pa da onda mi razmišljamo što ćemo i kako ćemo dalje- rekla nam je trenerica Andra Mikulić, koja je tom prilikom slavila rođendan, čime je od djevojaka dobila najljepšu moguću rođendansku čestitku.

A baš po isteku šezdesete minute mlađe igrače Rugvice svojoj su trenerici prigodnim poklonom i ružama poželjele sve najbolje za rođendan.

3. HRL- SREDIŠTE, 2. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK LOKOMOTIVA 3 33:23 (15:13)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Jurić 1, Remenar 8, Vincek 6, Ceren 1, Kovačević, Ivanda 8, Hlupić 1, Jukić, Kampić 2, Jakšić 6. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK LOKOMOTIVA 3: Brkljačić, Antić 1, Fureš 3, Mostarlić 5, Runjić 1, Curić 2, Husnjak, P. Krezo 1, Cvitković, L. Krezo 2, Loina, Janković- Miloš, Zrnić 8. TRENER: Nikola Škorić

Na startu nove sezone u 3. HRL- Središte rukometašice Rugvice pod vodstvom nove trenerice Andreje Mikulić upisale su uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Dubravi, gdje su istoimenu domaću ekipu porazile s 34:15.

Rezultat je bio neizvjestan tek u prvih desetak minuta, nakon kojih Rugvičanke preuzimaju kontrolu nad susretom. Kako je ekipa Dubrave u sastavu imala tek sedam igračica, trećim isključenjem Ane Rupčić u 34. minuti Dubrava je ostala s igračicom manje do kraja utakmice. Rugvičanke su tako do isteka šezdesete minute samo povećavale svoju prednost za konačnih +19. U redovima Rugvice najefikasnije bile su Sandra Remenar i Stela Jakšić koje su postigle po sedam zgoditaka.

U nedjelju 7. listopada, s početkom u 17,30 Rugvičanke na domaćem terenu dočekuju ekipu Lokomotive 3.

3. HRL- SREDIŠTE, 1. KOLO
ŽRK DUBRAVA – ŽRK RUGVICA 15:34 (7:17)
ŽRK DUBRAVA: Sušac 4, Derbuc, Sever 1, Beg 5, Rupčić 4, Ivanović, Petrina 1. TRENER: Zvonko Kardum
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim 3, Remenar 7, Kovačević 5, Ivanda 4, Hlupić 4, Jukić, Kampić 4, Jakšić 7. TRENERICA: Andrea Mikulić

Mlade rukometašice Rugvice postigle su još jedan veliki i značajan rezultat. Na međunarodnom turniru Ježev Total sport Kup u Kozarskoj Dubici, u konkurenciji 2004. godišta Rugvičanke su u konkurenciji 14 ekipa iz četiri države bile najbolje.

U grupnoj fazi uz Poraz od Podravke (16:13), rukometašice Rugvice ostvarile su pobjede nad crnogorskom ekipom Levalea (16:10) te slovenskim Krimom (17:15), čime su izborile prolazak u nokaut fazu turnira, gdje su najprije u lutriji sedmeraca bile uspješnije od ŽARK Spita (14:12) te u u polufinalu protiv aktualnih viceprvakinja Hrvatske rukometašica Splita 2010 koje su porazile s 13:10 izborivši finale gdje ih je čekala podgorička Budućnost, koja je u polufinalu bila bolja od Podravke. Finalna utakmica donijela je infarktnu završnicu (dva crvena kartona i sedmerci na obje strane, op.a) tako da je završilo bez pobjednika, te se pristupilo izvođenju sedmeraca gdje su mlade Rugvičanke bile nepogrešive te su pobjedom 20:19 ponijele epitet najbolje ekipe.

Pod trenerskom palicom Andreje Mikulić i njezine pomoćnice Ane Ivande pobjedničku momčad činile su; Maras, Brkić, Grgić - Ivanović , T. Tolić, E. Tolić, Daničić, Pavlak, Kuzmec, Jurić, Lucić , Ičitović, Vincek i Krznar, koja je proglašena za najbolju vratarku turnira.

Nakon ljetne pauze ovog su se ponedjeljka okupile igračice Ženskog rukometnog kluba Rugvica, gdje je tijekom ljeta došlo do promjene na trenerskoj klupi. Umjesto dugogodišnjeg trenera Zvonka Barilića, brigu o seniorskoj ekipi preuzima trenerica mlađih ekipa Rugvice, Andrea Mikulić.

U klubu se iznimno zahvaljuju treneru Bariliću na dugogodišnjem predanom radu sa seniorskom ekipom koja je pod njegovim vodstvom ostvarila plasmana u 3.HRL - Središte te u prvoj sezoni osvojila drugo mjesto. Pripremni dio za novu sezonu zajedno će odraditi seniorke te igračice 2004. godišta, koje će sve trenažne aktivnosti obavljati u dvorani Osnovne škole Rugvica.

Igrački kadar nije mijenjan, a kako bi ekipa ušla što spremnija u novu sezonu odigrat će se i više prijateljskih utakmica, dok ekipu 2004. godišta očekuje odlazak na međunarodni turnir u Bosnu i Hercegovinu gdje će sudjelovati na devetom „Ježev Total sport Kupu 2018“.

Od 22. do 24. lipnja djevojčice 2004. godišta ŽRK Rugvica sudjelovale su ba turniru ˝Sjećanje na Dejana Krtolicu 2018.˝ koji je održan u Slavonskom Brodu. U konkurenciji 9 ekipa Rugvičanke su zauzele drugo mjesto, iza domaćina Broda koji ih je s(p)retno porazio u finalu.

U grupnoj fazi natjecanja rukometašice Rugvice upisale su četiri pobjede Belišće (27:17), Mikleuš (25:16), Multinorm Cerna (24:14) te Brod (16:13) čime su osigurale ulazak u polufinale gdje ih je čekao susret protiv Knežopoljke iz BiH-a. čiju su ekipu Rugvičanke porazile s 20:15 izborivši finalni ogled protiv Broda.

Nakon sjajnog prvog dijela u kojem su rukometašice Rugvice imale vodstvo od 9:3, u nastavku susreta zaredale su s tehničkim pogreškama, a nakon crvenog kartona za jedinu vratarku u sastavu Leu Krznar na gol je morala igračica te je susret završio 11:11, te se pristupilo izvođenju sedmeraca gdje su uspješnije bile domaće igračice koje su na kraju slavile s 15:14.

Inače vratarka Rugvice, Lea Krznar proglašena je za najbolju golmanicu turnira. Ovim turnirom i službeno je završila sezona, te su djevojčice otišle na zasluženi odmor do sredine mjeseca kolovoza kada ih očekuju novi treninzi.

Rukometašice Rugvice koje su u premijernoj sezoni Treće lige osvojile drugo mjesto, još uvijek su u pogonu. Jučerašnji dan iskoristile su za nastup na drugom turniru u“Stari grad“ u Sisku na kojem su uz njih sudjelovale i domaća ekipa Siska, Garešnica i Trnina.

Rugvičanke su bile najbolje i sasvim zasluženo su osvojile prvo mjesto upisavši tri pobjede. Drugoligaš Garešnica svladana je s 22:19, dok je domaćin Sisak čije rukometašice također igraju u drugoj ligi pobijeđen s 25:21, dok je Trnina koja član Treće lige pala s 12:10.

Uz prvo mjesto, rukometašicama Rugvice pripala je i jedna pojedinačna nagrada, budući da je Sandra Remenar bila najbolja igračica turnira.

Petak, 11 Svibanj 2018 12:40

Rukometašice Rugvice na kraju pete

Rukometašice Podravke državne su prvakinje u konkurenciji djevojčica (rođene 2004. i mlađe) nakon što su u finalu sa 16:15 svladale ekipu ŽRK Splita. Upravo je Podravka u četvrtfinalnom susretu porazila ekipu Rugvice, koja je na kraju zauzela peto mjesto pobjedom nad Zametom 18:13.

Ovim rezultatom mlade Rugvičanke su ponovile prošlogodišnji rezultat kad su također bile pete.

-Nažalost sustav natjecanja je takav da ti ne dozvoljava loših trideset minuta- kazala nam je Ana Ivanda iz ŽRK Rugvica, koja je na ovom prvenstvu doživjela tek jedan poraz, koji ih je gurnuo dalje od borbe za medalje.

Rukometašice Dugog Sela '55 na kraju su zauzele deveto mjesto svladavši u posljednjem susretu s 22:13 ekipu Liburnije iz Opatije, dok je ekipa Ivanića zauzela dvadeseto mjesto. U posljednjem susretu s 18:12 porazile su ih vršnjakinje Siska.

Nakon što su djevojčice Rugvice razigravanje po skupinama završile s četiri pobjede i osvajanjem prvog mjesta koje im je donijelo direktan plasman u četvrtfinale Prvenstva Hrvatske u tom susretu morale su nažalost čestitati vršnjakinjama Podravke koje su slavile s uvjerljivih 18:9.

Rukometašice iz Koprivnice dominirale su od početka susreta, a k tome Rugvica je ostala i bez svoje ponajbolje igračice Jane Pavlak koja se povrijedila kod četvrtog zgoditka, čime je situacija bila dodatno otežana. Lana Perić bila je prvo ime Podravke s pet pogodaka, dok je Pavlak predvodila Rugvicu s četiri.

Podravka koja je četvrtfinale izborila pobjedom nad Liburnijom otišla je tako u borbu za medalje, dok igračicama Rugvice ostaje borba za plasman od 5. do 8. mjesta.

Umag je i ove godine domaćin završnica Prvenstva Hrvatske, a nakon kadetkinja i mlađih kadetkinja stigao je red i na djevojčice (rođene 2004. i mlađe). Mlade djevojke otvaraju ovogodišnji Festival rukometa, a za titulu najboljih borit će se 20 ekipa kroz četiri dana.

Braniteljice naslova od prošle godine su rukometašice Senije, a s područja Zagrebačke županije na prvenstvu sudjeluju ekipe Rugvice, Dugog Sela 55 i Ivanića.

Mlade Rugvičanke u dosad tri odigrana susreta ostvarile su maksimalan učinak. U jučer odigranim susretima porazile su Lokomotivu (10:9) i Omišalj (15:14), dok je danas prijepodne svladan Split (15:9). U posljednjem susretu po skupinama rukometašice Rugvice igraju protiv Petason Vranjica kada će pasti i odluka o pobjedniku skupine. Susret se igra u 18,15 sati.

Ekipa Dugog Sela 55 do sada je odigrala tri susreta u kojima su zabilježili tri pobjede protiv Radnika (19:11), Liburnije (14.11) i Zrinskog (20:17). Pred njima je još jedino susret protiv Splita 2010.

Rukometašice Ivanića u dosad tri odigrana susreta bez pobjede su nakon što su doživjele poraze od Sesveta (19:12), Trogira (15:12) i TVIN-a (14:7). U posljednjem susretu po skupinama očekuje ih susret protiv Koke.

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.