01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 1 ŽNL

Zanimljivu i sadržajnu utakmicu odigrali su u Novoj grabi Mraclin i Turopoljac. Gosti iz Kuča, zahvaljujući raspoloženome Petru Milatoviću ponijeli su kući puni plijen nakon pobjede od 3:1.

Na klupi Mraclina debitirao je Marko Pancirov, koji je zamijenio Vladu Horvata. Nažalost, niti šok terapija nije donijela rezultatski pomak, jer Mraclin igra jesen za zaborav.

Jučer ih je rastužio trostruki strijelac Petar Milatović, koji je kaznio sve domaće propuste, jer imali su domaći nogometaši svojih prilika za prelomiti utakmicu na svoju stranu, no u završnicama akcija igrači Mraclina nisu reagirali na pravi način. Za razliku od njih Milatović je bio na visini, te je hat- trickom predvodio Turopoljac do novog slavlja.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 11. KOLO
NK MRACLIN – NK TUROPOLJAC 1:3 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Milatović (31), 1:1 I. Kos (65), 1:2 Milatović (81), 1:3 Milatović (89)
NK MRACLIN: Dražić (od 90. Culović), Petravić, Jakovljević (od 46. Rus), J. Dolibašić, Cvetnić (od 61. Ćevid), Onić (od 46. I. Kos), Domitrović (od 85. A. Dolibašić), Gjurašin, Jurić, M. Kos, Čičak. TRENER: Marko Pancirov
NK TUROPOLJAC: Šoić (od 90. Zagorec), Kapović, Balenović, Hrženjak (od 90. Markulin), Šestok, Matek (od 87. Čaić), Đuksi, Milatović, Vukadin, Bušić, Lučić. TRENER: Ivica Burić

Objavljeno u Sport
Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 10:59

Sigurna pobjeda lidera 1. ŽNL- Istok

Naftaš je nadmoćno došao do nova tri boda na svom Zelenjaku, gdje su s uvjerljivih 5:1 svladali Dinamo Hidrel. Prvi dio utakmice obilježio je fenomenalni Dejan Joveš koji s tri gola rješava utakmicu, a tamo gdje je stao Joveš u drugih 45. minuta nastavio je mladi Josip Miličević koji postiže nova dva gola.

Sljedeće kolo Naftaš Ivanić gostuje u Gornjoj Lomnici kod Meštrice, koja je jučer s 1:0 poražena od Mladosti.

Nedjelja, 21 Listopad 2018 18:52

Dubrava preko Bune do drugog mjesta

Nogometaši Dubrave nisu previše tugovali nakon prošlotjednog gubitka bodova protiv Meštrice. Trebalo se pripremiti za domaću utakmicu protiv Bune u kojoj su igrači trenera Dražena Fulira odgovorili na pravi način. Upisana je pobjeda od 3:1, a kako je Meštrica poražena u Obrezini od Mladosti, Dubrava je drugoplasirana iza vodećeg Naftaš Ivanića.

Do pobjede je domaći sastav stigao u drugih 45. minuta, nakon što je rezultat u prvom dijelu bio 1:1. Dubrava je povela preko Suše u 12. minuti, dok je izjednačenje gostima u 27. donio Mišel Vujnović. Iskusni Tihomir Bradić u 55. ponovno pogađa za vodstvo domaće momčadi, koja je pobjedu potvrdila u 90. minuti preko Ivana Matića.

NK DUBRAVA – NK BUNA 3:1 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Suša (12), 1:1 Vujnović (27), 2:1 Bradić (55), 3:1 Matić (90)
NK DUBRAVA: Hendak, Grbavac, Leboš, Bradić (od 80. Mesarić), Fulir, Matić, Suša, Krivan, Benedik (od 83. B. Crnoja), Vrtar, L. Crnoja. TRENER: Dražen Fulir
NK BUNA: F. Rak, J. Rak, Mrkonjić, Kovačić, Kuzmić, I. Rak, Mikulin (od 56. Barišić), Huđber, Galović, Vujnović, Šebek. TRENER: Boris Konjević

U jedinom današnjem susretu 11. kola Prve županijske lige u Vukovini su se susreli domaći Ban Jelačić te gosti iz Kobilića, momčad Vatrogasca. Lokalni derbi turopoljskog podneblja završio je pobjedom gostiju od 2:0, koji su zaustavili niz Jelačića koji za poraz nije znao sedam susreta.

U svakom periodu igre gosti su po jednom matirali domaćeg vratara. Prvi je to učinio Marko Kadoić u 38. minuti, dok je konačnih 2:0 postavio Krešimir Barišić u 71. minuti. Ovom pobjedom Vatrogasac se izjednačio s drugoplasiranom Meštricom, koja je na samo bod zaostatka od vodećeg Naftaš Ivanića.

-Tome smo se i nadali, iako smo znali da će biti teško. Zaslužili smo ovu pobjedu, jer smo bili bolji i u prvom i u drugom dijelu taman za ovaj rezultat. Za razliku od prošle polusezone igramo rasterećenije i to se vidi po rezultatima- nakon susreta će trener pobjedničke momčadi Nino Matković.

NK BAN JELAČIĆ – NK VATROGASAC (K) 0:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Kadoić (39), 0:2 Barišić (71)
NK BAN JELAČIĆ: Kru. Šipušić, Herek, Matić (od 82. Klarić), Smok, Matejčić (od 53. Limić), Jurišić (od 57. Cvek Šekuljica), Miletić, Hrkovac, Godinić (od 73. Kre. Šipušić), Lalić, Prizmić (od 60. Nikić). TRENER: Marin Rakuljić
NK VATROGASAC: Caput, Čumpek, Čavar, Krasnić (od 85. Grilec), Muhić, Kontić, Sambol (od 60. Novak), Matanović (od 90. Vuković), Kadoić (od 84. Fabečić), Barišić, Šošić. TRENER: Nino Matković

Srijeda, 17 Listopad 2018 15:02

Zahuktala Meštrica prijeti Naftašu

Zgodicima Trumbetaša i Đide, Meštrica je protekle nedjelje u Gornjoj Lomnici s 4:1 svladala Dubravu, zamijenivši tako mjesta na prvenstvenoj ljestvici. S nova tri boda Meštrica je tako došla do druge pozicije s 22 osvojena boda, samo bod manje ima Naftaš Ivanić.

-Prvenstvena nam je ambicija bila ostanak u ligi, no kako smo rasli podizali smo i rezultatsku ljestvicu. Sada se okrećemo nedjelji i utakmici protiv Mladosti kako bi susret protiv vodećeg Naftaša dočekali u pravom ozračju- kaže nam Igor Mostarlić, trener Meštrice.

Dobrim rezultatima u Gornjoj Lomnici napokon vlada i dobra atmosfera oko kluba, koji u natjecanju ove sezone ima i tri mlađe dobne kategorije.

-Turopoljem više ne kruže glasine kako se u Meštrici igra nogomet od nedjelje do nedjelje, jer na igralištu su sada svakodnevne aktivnosti- rekao nam je Mostarlić, koji je i jedan od najzaslužnijih za povratak nogometa u Gornju Lomnicu.

Utorak, 16 Listopad 2018 08:09

Kloštar preokretom do pobjede u Lonjici

Sreća i veselje napokon se osjetila i u redovima Kloštra, čiji su se igrači vratili s tri boda osvojena na neugodnom gostovanju u Lonjici, gdje su domaću Lonju porazili s 2:1. Otputovao je Kloštar na ovo gostovanje bez trojice standardnih igrača i sa samo jedanaest igrača u zapisniku, no velikim trudom i zalaganjem cijele momčadi do posljednjeg sučevog zvižduka uspjeli su uknjižiti trobod.

U prvom dijelu nogometaši Lonje terensku inicijativu uspjeli su okruniti zgoditkom Vimislickoga, da bi igrači Kloštra u nastavku susreta kreirali preokret. Izjednačenje je pogotkom s bijele točke donio Kolak, kojem je to bio prvijenac u kloštranskom dresu, dok je za pobjedu strijelac bio Šemper, čime je Kloštar zabilježio prva tri gostujuća boda ove sezone.

Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 07:20

Pravedna podjela bodova u Kobiliću

Vatrogasac i Naftaš Ivanić u derbi susretu 10. kola Prve županijske lige- Istok podijelili su bodove odigravši 0:0. Bila je to dobra utakmica u kojoj su jedino nedostajali golovi.

Prvo poluvrijeme proteklo je u velikoj nadmoći gostiju iz Ivanić- Grada, ali domaća mreža kao da je bila začarana i lopta jednostavno nije htjela ući u gol. Redale su se brojne prilike preko Radoša, Joveša, Ivana Bilandžije, Ivana Markovića i najnovijeg pojačanja Marka Mišića, koji je u Naftaš Ivanić stigao iz GOŠK Gabele, ali lopta jednostavno nije htjela ući u gol.

Drugo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj se prijetilo samo iz prekida, no vratari se nisu dali iznenaditi te su njihove mreže ostale netaknute.

Nogometaši Turopoljca u današnji susret 10. kola Prve županijske lige na Knejama u kojem su ugostili Zvekovac istrčali su u novim dresovima, koje im je donirao višegodišnji sponzor kluba Pilana Pukanić. Ono što krasi dres je motiv Krčkih vrata, jednog od simbola Turopolja.

Sama utakmica nije ponudila veću draž i neizvjesnost jer domaći su igrači slavili s visokih 8:0. Trostruki strijelac bio je Filip Matek, dva je pogotka pridodao novopridošli Josip Hrženjak, a po jednom su mrežu gostiju pogađali Vjekoslav Lučić, Ivan Balenović te Petar Milatović.

-U prvenstvo smo krenuli optimistično, no kiksali smo na nekim utakmicama gdje su nas gospoda u crnom malo i zakinula. Ono što nas krasi je sjajna atmosfera, a vjerujem kako ćemo do kraja jeseni ući u taj top 3- kazao nam je Petar Milatović, jedna od klupskih legendi.

Nedjelja, 14 Listopad 2018 17:48

Dinamo (J) ne gubi bodove

Na županijskim nogometnim terenima danas su igrani susreti 10. kola. Donosimo rezultate odigranih utakmica.

Lider Jedinstvene županijske lige Dinamo i danas je bio uspješan. U Jakovlju je s 4:1 pao Vatrogasac. Rezultati ostalih utakmica su; TOP-Klas 1:1, Rugvica Sava 197-Sutla 2:3, Lukavec-Zrinski 3:1, Lomnica-Kupinec 2:2, Laduč-Rakovec 1:0, Strmec-Stupnik 0:4 i Polet-Sloga 1:1.

U 1. ŽNL- Istok igrana su dva derbija. Susret u Kobiliću između Vatrogasca i Naftaš Ivanića završio je bez pogodaka, dok je Meštrica u Gornjoj Lomnici s 4:1 porazila Dubravu. Još su igrali; Dinamo Hidrel-Mladost 2:3, Buna-Ostrna 0:1, Oborovo 74-Mraclin 1:1, Turopoljac-Zvekovac 8:0, Lonja-Kloštar 1:2 i Brcko-Ban Jelačić 1:1.

Rezultati 10. kola 1. ŽNL- Zapad su; Sava-Sloga SUZA 3:2, Mladost (L)-Dinamo (O) 3:2, Rakov Potok-Jaska 2:0, Mladost (KS)-Bregana 2:0, Novaki-Bestovje 1:2, Mladost (KD)-Sloga (B) 3:2, Klokočevac-Jamnica 2:2, HNK Tigar Rakitje-Pušća 2:1.

Utorak, 09 Listopad 2018 14:22

Kloštar i Turopoljac podijelili bodove

Nogometaši Kloštra i Turopoljca odigrali su zanimljivu utakmicu koja je završila podjelom bodova, rezultatom 1:1. Turopoljac je kroz cijeli susret imao više od igre, no prilika da susret riješe u svoju korist imali su i domaći igrači, od kojih se ove sezone ipak očekivalo malo više.

Kloštar je poveo već zarana, u četvrtoj minuti kada je siguran realizator najstrože kazne bio Toni Sesar. Preuzela je nakon toga gostujuća momčad inicijativu, dok su domaći nogometaši svoju šansu čekali iz kontranapada. Prilika za podebljanje vodstva imali su, no kako to već biva u nogometu, njihove propuste gosti su kaznili te su preko Paradžika stigli do izjednačenja.

Oba trenera nakon toga sve su karte bacili u napad; te u takvoj igri Kolak ne uspijeva matirati gostujućeg vratara kada je izašao sam pred njega, dok su gosti još jednom zatresli domaću mrežu, no zbog zaleđa taj im pogodak nije priznat te je susret završio podjelom bodova.

Stranica 1 od 5

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.