fbpx

01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: Nogomet
Ponedjeljak, 25 Ožujak 2019 09:48

Igor Mostarlić krenuo pobjedom na klupi Lonje

-Kakva utakmica u Gornjoj Lomnici. Imali smo pregršt prilika i mogli riješiti utakmicu već u prvom poluvremenu, ali ovo je slatko. Dugo nismo dobili u Meštrici, a danas je ekipa pokazala zajedništvo- javio nam je nakon pobjede Lonje nad Meštricom, predsjednik kluba iz Lonjice Igor Maksimović.

Uz podršku tridesetak navijača, Lonjičaki su bili bolja i dominantnija momčad kroz cijelu utakmicu. Redali su šanse pred vratarom Mihalinčićem, koji je bio nesavladiv. Obranio je Mihalinčić i jedanaesterac Postružinu, a na isti je način na suprotnoj strani odgovorio Andrijanić.

I kada je sve već ukazivalo na susret bez pogodaka, stvar u svoje ruke uzeo je Hrvoje Skupnjak, koji je pet minuta prije kraja svladao Mihalinčića za pobjedu Lonje od 1:0.

Objavljeno u Sport
Nedjelja, 24 Ožujak 2019 20:11

Turopolje vodilo, pa spašavalo bod

Na proljetnom startu Druge županijske lige, nogometaši Turopolja osvojili su bod u domaćem susretu odigravši 2:2 protiv Gaja. Iako su preko Zdunića poveli, Turopoljci su na kraju morali spašavati bod, jer gosti su preko Osmaka i Jakovića poveli, no dvije minute prije kraja Jurica Kompes je zabio drugi zgoditak za domaću momčad, koja se tako spasila poraza.

DRUGA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 14. KOLO
NK TUROPOLJE – NK GAJ 2:2 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Zdunić (31), 1:1 Osmak (47) 1:2 Jaković (82), 2:2 Kompes (88)
NK TUROPOLJE: Kukor, K. Gavrilović (od 56. Blagušević), I. Gavrilović, Bermanec, Zdunić, Ceković, Sejfović, Galeković (od 58. Filipović), Cvetnić, Roginić (od 58. Sugnetić), Kompes. TRENER: Željko Cvetnić
NK GAJ: Borić, Bekko, Subić, Palikuća, Benko (od 46. Osmak), Horvat, Tomić, Leljak (od 76. Jaković), Šurmin (od 46. Kuten), Gomerčić, Čerkez. TRENER: Tomislav Biškupec

Nedjelja, 24 Ožujak 2019 19:51

Nakon što su u prošlom kolu četvorkom podarili momčad Vrbovca, istim receptom nogometaši Kurilovca nastavili su i u susretu 22. kola u kojem su na svom travnjaku ugostili četvrtoplasirani Krk. Sjajnu igru domaća je momčad okrunila pobjedom od 4:1, čime je nastavljen dobar proljetni niz, u kojem je sastav iz Kurilovca u pet odigranih susreta osvojio 10 bodova.

U susretu protiv Krka nije bilo slabog pojedinca, sve je u igri momčadi trenera Perice Vidaka bilo besprijekorno, što je i rezultiralo još jednom sjajnom partijom. Dvostruki strijelac za momčad Kurilovca bio je Matej Kelava, a po jednom su mrežu gostujućeg sastava zatresli Maks Slunjski i Hrvoje Humeljak.

3. HNL- ZAPAD, 22. KOLO
NK KURILOVEC – NK KRK 4:1 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Slunjski (20), 1:1 Majić (34), 2:1 Humeljak (48), 3:1 Kelava (61), 4:1 Kelava (64)
NK KURILOVEC: Demo, Šarić, Kelava (od 64. Mandura), Čunčić, Povoljnjak, Rajić, Humeljak (od 71. Sedlaček), Matoš, Spudić, Velić (od 59. Banović), Slunjski. TRENER: Perica Vidak
NK KRK: Magaš, Kurolt, Malinić, Čuturilo, Con (od 66. Zec), Frančišković, Josipović, Golić, Totić, Gibičar (od 46. Brdar), Majić (od 53. Alilović). TRENER: Tomislav Lopac

Nedjelja, 24 Ožujak 2019 18:39

Dugo očekivani općinski derbi između Dubrave i Zvekovca odigran je danas u istoimenom općinskom središtu. Već po običaju i tribina Sportskog centra bila je lijepo popunjena. Svi su željeli biti viđeni i dijelom susreta koji su oduvijek praznik dubravskog nogometa. Upravo je to uoči početka susreta poželio i općinski načelnik Tomislav Okroša, nekada i sam nogometaš pa potom i sudac, kojem se želja i ostvarila.

Pobjeda i tri boda u tvrdoj utakmici s malo šansi pripala je domaćem sastavu, koji je slavio s minimalnih 1:0. Junak susreta bio je Damir Mesarić, koji je vrlo dobrog gostujućeg vratara Ivana Vrbanića svladao u 72. minuti za veliko slavlje na tribini gdje su bili domaći navijači.

Druženje svih posjetitelja nakon susreta nastavljeno je uz grah i pokoje hladno piće.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 18. KOLO
NK DUBRAVA – NK ZVEKOVAC 1:0 (0:0)
STRIJELAC: 1:0 D. Mesarić (72)
NK DUBRAVA: Špoljar, M. Grbavac, O. Grbavac, Fulir, Matić, Suša, Brkljačić (od 32. Badrov), Benedik, D. Mesarić, Grgić (od 90. Dlaka), Crnoja. TRENER: Dražen Fulir
NK ZVEKOVAC: Vrbanić, D. Kovačević (od 86. Ž. Kovačević), A. Kovačević, Antičević, Petrokić, Da. Pucelj, Peh, Di. Pucelj, Krivan, Banović (od 61. De. Pucelj), Do. Pucelj. TRENER: Alan Habuzin

Nedjelja, 24 Ožujak 2019 17:36

U prvom proljetnom susretu pred domaćim navijačima nogometaši Lukavca opravdali su ulogu favorita i osvojili bodove u susretu protiv Poleta koji je poražen s 2:1. Turopoljski derbi nije plijenio nekom osobitom ljepotom i baš za taj jedan gol domaćini su bili bolji.

Najbolji domaći strijelac Mario Skorin Lukavec je u 41. minuti doveo u vodstvu pogotkom s bijele točke, da bi vodstvo u 58. podebljao Josip Mihanović. Gosti iz Buševca u 73. preko Marija Pejaka uspijevaju smanjiti rezultat, no ne i do kraja susreta u kojem su obje momčadi ostale s igračem manje ugroziti vodstvo domaćina, koji je nastavio sa sigurnom plovidbom prema vrhu.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 18. KOLO
NK LUKAVEC – NK POLET 2:1 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Skorin (41-11m), 2:0 Mihanović (58), 2:1 Pejak (73)
NK LUKAVEC: Luter, Krpečanec, V. Borković, Grdenić, Britvec, Mihanović, L. Borković, Skorin, Šćrbec (od 74. Peršin), Maslač, Tuka. TRENER: Slaven Batovanja
NK POLET: Bradić, Tičarić, Dejanović, Skrbin, Pejak, Matušin, Sučić, Sovina, Robić (od 77. Ban), Brajković, Bobesić (od 46. Jušić). TRENER: Mario Paviša

Za nama je treće proljetno kolo na terenima županijskih liga. Lider Jedinstvene županijske lige Lukavec, u turopoljskom je derbiju s 2:1 svladao Polet. I prvi pratitelji, Dinamo i Stupnik također su uknjižili bodove. Dinamovci su u Laduču sa 6:1 porazili istoimenog domaćina, dok je Stupnik u Farkaševcu s 2:1 porazio Zrinskog.

U ostalim susretima igrali su; TOP-Strmec 1:1, Klas-Vatrogasac 3:2, Sutla-Sloga 4:0, Rugvica Sava 1976-Lomnica 0:4 i Rakovec-Kupinec 1:2.

U 18. kolu 1. ŽNL- Istok igrali su; Naftaš Ivanić-Ban Jelačić 3:0, Vatrogasac-Oborovo 4:1, Buna-Turopoljac 2:2, Meštrica-Lonja 0:1, Dinamo Hidrel-Brcko 2:2, Mladost-Kloštar 1:0, Dubrava-Zvekovac 1:0 i Ostrna-Mraclin 0:3.

Rezultati utakmica 18. kola 1. ŽNL- Zapad; Sava-Mladost (KD) 1:2, Bregana-Jamnica 2:1, Novaki-Klokočevac 0:3, Mladost (KS)-Mladost (L) 3:4, Rakov Potok-HNK Tigar Rakitje 3:0, Sloga SU-ZA-Pušća 0:0 i Bestovje-Sloga 2:1.

Nedjelja, 24 Ožujak 2019 08:07

Naftaš Ivanić ne posustaje

U derbiju ovog dijela Prve županijske lige- Istok, lider iz Ivanić-Grada ostvario je još jednu pobjedu. Pred naletom Naftaš Ivanića na Zelenjaku je pao Ban Jelačić, koji je poražen s 3:0.

Utakmica koja je od strane domaćina označena kao najvažnija na putu do prvog mjesta i plasmana u Jedinstvenu županijsku ligu završila je sigurnom pobjedom domaćeg sastava koji je poveo već u drugoj minuti preko svog najboljeg strijelca Radoša. U 20. minuti bilo je već 2:0 nakon zgoditka Vidovića, dok je konačnih 3:0 postavio mladi Miličević. Gosti iz Vukovine imali su u sudačkoj nadoknadi priliku da dođu do počasnog pogotka, no kazneni udarac zaustavio je vratar Leš čime je svoju mrežu ostavio netaknutom.

-Igrač utakmice je naša momčad koja je krajnje ozbiljno shvatila ovu utakmicu u ostalom kao i cijelo ovo prvenstvo u kojem šute i marljivo rade i rezultat toga je stanje na tablici- poručio je sportski direktor Stipo Šimunović.

Nogometaši Sloge uspjeli su opravdati ulogu favorita u susretu protiv posljednjeplasiranog Zrinskog. Tek pred kraj susreta domaći nogometaši, koji su imali inicijativu tijekom cijelog susreta uspjeli su zatresti mrežu gostiju iz Farkaševca.

Akciju vrijednu tri boda odigrali su; Krsnik koji je dao loptu u dubinu, koju kroz noge propušta Gereci za nadolazećeg Čunija, koji je proigrao mladog Kriveca koji je matirao vratara Zrinskog.

-Teško osvojeni bodovi. Protivnik je došao rasterećen, jer nisu imali što za izgubiti, dok smo mi ušli malo rezervirano i mislili da će biti lako. Ukratko zasluženo smo pobijedili u utakmici koja je bila sve samo ne lagana- o susretu će trener Sloge Dražen Jambrečina.

Ponedjeljak, 18 Ožujak 2019 08:09

Naftaš Ivanić preokrenuo Brcko za nastavak niza

U tvrdoj utakmici u Brckovljanima Naftaš Ivanić došao je do nova tri boda i tako zadržao razmak od šest bodova od prvog pratitelja, Turopoljca koji je jučer s 3:1 svladao Meštricu.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta rastrgano po vjetrovitom vremenu u kojem su se bolje snašli domaći igrači koji su na odmor otišli s prednošću od 1:0. Drugo poluvrijeme igrao je jedan drugi Naftaš koji je od prve minute nastavka redao priliku za prilikom i preko dvostrukog strijelca Radoša i Vidovića okrenuo rezultat u svoju korist za mirni nastavak ka svom cilju - prvom mjestu i Jedinstvenoj županijskoj ligi.

U redovima Naftaš Ivanića zapaženu rolu odigrao je mladi 16-godišnji Luka Božić, koji je bez greške vodio igru svoje momčadi, iako mu je ovo bio seniorski debi.

U susretu protiv Vatrogasca nogometaši Mraclina stigli su do druge proljetne pobjede. I kad su se okupljeni gledatelji pomirili s činjenicom kako neće dočekati pogodak, u posljednjim trenucima susreta veliki obrat u kojem Mraclin preko Ivana Kosa i Mateja Čička dolazi do pobjede od 2:0, koja je proslavljena uz vjerne navijače GPP.

-Tijekom cijele utakmice bili smo bolji takmac. Našu nadmoć okrunili smo na kraju, a time je i utakmica bila zanimljivija- istaknuo je trener Mraclina Marko Pancirov.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 17. KOLO
NK MRACLIN – NK VATROGASAC 2:0 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 I. Kos (89), 2:0 Čičak (90)
NK MRACLIN: Štuban, Petravić (od 86. Guduraš), Dolibašić (od 68. Starčević), Domitrović, Cvetnić (od 75. Čičak), Onić, Kos, Ćevid, Vrdoljak (od 33. Đurašin), M. Kos, Jurić. TRENER: Marko Pancirov
NK VATROGASAC: Caput, Čumpek, Muhić, Kontić, Sambol (od 69. Grilec), Šošić, Klarić, Fabečić (od 55. Novak), Čavar, Kadoić (od 88. Kovačić), Krasnić. TRENER: Nino Matković

Stranica 1 od 63

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.