01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: NK Sava (S)
Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 08:04

Dinamo (OO) u nastavku slomio otpor Save

Nogometaši Dinama u susretu osmog kola Četvrte lige, došli su do treće ovosezonske pobjede. Dinamovci su na domaćem terenu svladali Savu iz Strmca, a odluka u pobjedniku pala je u drugih 45. minuta.

Domaća momčad u prvih 45. minuta djelovala je bezidejno, a jedino vrijedno spomena iz prvog dijela je zicer Volodera koji je izbio sam na domaćeg vratara Sučića, koji je spasio Dinamo rezultatskog minusa. U nastavku susreta igrači trenera Stjepana Bašića dominiraju i demonstriraju moć, koja je na kraju rezultira uvjerljivom pobjedom od 4:1. Goste je načeo Grdenić u 53. minuti, da bi dvije minute kasnije na asistenciju Grgića, Cimeša povisio na 2:0. Do trećeg zgoditka Dinamo dolazi zahvaljujući autogolu Frajta, no većinu posla obavio je Pralas.

Gostujući vratar Spudić, koji je od 56. minute igrao u vrhu napada, jer je nakon ozljede Hovatinca, u igru ušao pričuvni vratar koji stao na gol, dok je Spudić prekomandiran u vrh napada u 84. postiže počasni zgoditak, a sjajnu partiju mladi Cimeša zaokružio je drugim zgoditkom u 88. minuti postavivši konačnih 4:1.

4. NOGOMETNA LIGA, 8. KOLO
NK DINAMO (OO) - NK SAVA (S) 4:1(0:0)
STRIJELCI: 1:0 Grdenić (53), 2:0 Cimeša (55), 3:0 Frajt (78 AG), 3:1 Spudić (84), 4:1 Cimeša (88)
NK DINAMO (OO): Sučić, Šoštarec, Ladović, Pralas (od 79. Cerovski), Lekić (od 85. Dejak), Grgić, Celiček, Cimeša, Savičić (od 46. Janječić), Grdenić (od 74. Cvetko), Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić
NK SAVA (S): Spudić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Barišić, Klemenčić, Šikić, Mršić, Cvetković, Voloder, Horvatinec (od 56. Ćutić). TRENER: Sven Raić

Objavljeno u Sport

U Zagrebu je danas u nazočnosti klubova održan ždrijeb parova i domaćina utakmica pretkola Kupa, koje su na rasporedu 29. kolovoza s početkom u 16 sati. Moguće je budu li klubovi suglasni oko promjene termina da se utakmice odigraju i za vikend 25./26. kolovoza.

U ždrijebu su se našla 32 kluba, s područja Zagrebačke županije plasmanom u finale Kupa to su izborili Kurilovec i Sava (S), kojima je ždrijeb za protivnike predvidio Suhopolje kamo će pomlađena momčad Kurilovca, dok Savu očekuje gostovanje u Čakovcu, kod novog drugoligaša Međimurja.

Ostali parovi su; Bednja-Pitomača, Slavija-Segesta, Koprivnica-Sloga (Mravince), Križevci-Rovinj, Zagorec-Libertas, Višnjevac-Vrapče, BSK-Vukovar 1991, Rudar-Krk, Primorac-Zagora, Jadran LP-Bjelovar, Nedelišće-Sloga (Nova Gradiška), Hrvatski dragovoljac-Varaždin i Karlovac-Marsonia.

Pobjednici ovih susreta ulaze u šesnaestinu finala koja je na rasporedu 26. rujna, a parovi će se odrediti na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju Kupa u posljednjih pet godina.

Nogometaši Kurilovca pobjednici su ovogodišnjeg Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije. U finalnom susretu odigran na SRC Udarnik u Kurilovcu s 2:0 svladali su Savu iz Strmca Samoborskog. Bila je to tvrda utakmica s malo izrazitih prilika za pogodak, u kojoj je pobjednik odlučen u drugih 45. minuta u kojima je Kurilovec preko Džaje u 78. te Hodaka u 89. minuti stigao do pobjede i prvog osvajanja županijskog Kupa.

-Svaka čast mojim dečkima što su to odradili na jednom visokom nivou s obzirom na više ozlijeđenih igrača. Ovo je veliki uspjeh koji će ostati zapisan u knjigama. Veliko hvala mojim igračima koji su se za ovo borili od početka sezone- rekao je nakon utakmice trener Kurilovca Damir Biškup pred čijim je igračima u subotu posljednja ovosezonska prvenstvena obaveza u susretu protiv Jadrana iz Poreča.

Gostujući sastav imao je veliku podršku od strane svojih kibica koji su lijepo ispunili nasip igrališta u Kurilovcu. Mnogo žuči gostujući su navijači prolili spram sudaca današnjeg dvoboja, zbog čega su ih izviždali prilikom proglašenja pobjednika, gdje su medalje i pehare dodjeljivali predsjednik županijskog nogometnog Saveza Nenad Črnko te gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić.

FINALE KUPA NOGOMETNOG SAVEZA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
NK KURILOVEC – NK SAVA (S) 2:0 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Džaja (78), 2:0 Hodak (89)
NK KURILOVEC: Sučić, Džaja, Čunčić, Celiček (od 83. M. Čolić), Ladović, Kovačić, Brajko, Hodak (od 90. Turkalj), I. Čolić, Šarić, Šoštarec. TRENER: Damir Biškup
NK SAVA (S): Razum, Novoselec, Cerovečki, Kočnar (od 71. Barišić), Držić, Šikić, Halužan, Makarun, Cvetković, Brdarić, Horvatinec. TRENER: Sven Raić

Četvrtak, 17 Svibanj 2018 09:20

Kurilovec i Sava (S) u finalu Kupa

Jučer su odigrane polufinalne utakmice Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Za iznenađenje se pobrinula momčad Save koja je u Strmcu Samoborsko iznenadila budućeg prvoligaša i trostrukog pobjednika Kupa, HNK Goricu.

Sedmoplasirana momčad Četvrte lige na opće iznenađenje došla je do pobjede od 1:0 i plasmana u finale. Pogodak odluke postigao je Šikić u 79. minuti utakmice. Protivnik u finalu bit će im Kurilovec koji u susretu protiv Strmca nije dozvolio iznenađenje. Igrači trenera Damira Biškupa rutinski su s 5:0 riješili susret u svoju korist. Dvostruki strijelci bili su Horvat i Brajko, a jednom je mrežu gostiju iz Bedenice zatresao i Horvat.

Finalna utakmica igra se 25. svibnja na SRC Udarnik u Kurilovcu.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.