01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: NK Dinamo (OO)
Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 08:04

Dinamo (OO) u nastavku slomio otpor Save

Nogometaši Dinama u susretu osmog kola Četvrte lige, došli su do treće ovosezonske pobjede. Dinamovci su na domaćem terenu svladali Savu iz Strmca, a odluka u pobjedniku pala je u drugih 45. minuta.

Domaća momčad u prvih 45. minuta djelovala je bezidejno, a jedino vrijedno spomena iz prvog dijela je zicer Volodera koji je izbio sam na domaćeg vratara Sučića, koji je spasio Dinamo rezultatskog minusa. U nastavku susreta igrači trenera Stjepana Bašića dominiraju i demonstriraju moć, koja je na kraju rezultira uvjerljivom pobjedom od 4:1. Goste je načeo Grdenić u 53. minuti, da bi dvije minute kasnije na asistenciju Grgića, Cimeša povisio na 2:0. Do trećeg zgoditka Dinamo dolazi zahvaljujući autogolu Frajta, no većinu posla obavio je Pralas.

Gostujući vratar Spudić, koji je od 56. minute igrao u vrhu napada, jer je nakon ozljede Hovatinca, u igru ušao pričuvni vratar koji stao na gol, dok je Spudić prekomandiran u vrh napada u 84. postiže počasni zgoditak, a sjajnu partiju mladi Cimeša zaokružio je drugim zgoditkom u 88. minuti postavivši konačnih 4:1.

4. NOGOMETNA LIGA, 8. KOLO
NK DINAMO (OO) - NK SAVA (S) 4:1(0:0)
STRIJELCI: 1:0 Grdenić (53), 2:0 Cimeša (55), 3:0 Frajt (78 AG), 3:1 Spudić (84), 4:1 Cimeša (88)
NK DINAMO (OO): Sučić, Šoštarec, Ladović, Pralas (od 79. Cerovski), Lekić (od 85. Dejak), Grgić, Celiček, Cimeša, Savičić (od 46. Janječić), Grdenić (od 74. Cvetko), Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić
NK SAVA (S): Spudić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Barišić, Klemenčić, Šikić, Mršić, Cvetković, Voloder, Horvatinec (od 56. Ćutić). TRENER: Sven Raić

Objavljeno u Sport

Nakon prošlotjednog kiksa protiv susjeda iz Odre, igrači Dinama iz Odranskog Obreža u susret protiv Zeline od prve su minute krenuli vrlo agresivno i odlučno da osvoje bodove, u čemu su na kraju i uspjeli nakon više nego zaslužene pobjede od 2:0.

U prvom poluvremenu domaći su igraći imali tri stopostotne šanse, ali u završnicama akcija neprecizni su bili Grdenić i Cimeša , dok je najveću šansu propustio Petković u finišu prvog dijela kad je sam izbio ispred golmana gostiju, ali je pucao uz vratnicu. U nastavku susreta igrači trenera Stjepana Bašića još su malo dodali gasa i bilo je samo pitanje trenutka kad će povesti. To se dogodilo u 66. minuti kada je Grdenić pobjegao gostujućoj obrani i pogodio za 1:0.

Zelina nije mogla parirati fizički puno spremnijem domaćinu, a plod konstantnog pritiska na gostujući gol bila je sjajna akcija u kojoj je Stojić u pravom slalomu prošao nekoliko igrača Zeline, te idealno uposlio Grdenića koji je izbio sam pred gostujućeg vratara i rutinirano zabio za 2:0 i veliko slavlje domaćina, kako u igralištu, tako i na tribini, koja je i ovog puta bila krcata.

4. NL SREDIŠTE, 2. KOLO
NK DINAMO (OO) – NK ZELINA 2:0 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Grdenić (66) 2:0 Grdenić (81)
NK DINAMO (OO): Sučić, Janječić, (od 65. Pralas), Šoštarec, Ladović, Batinić, Petković, Celiček, Stojić, Cimeša (od 83. Savičić), Grdenić (od 90. Dejak), Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić
NK ZELINA: Jurić- Bare, Posavec S. (od 46. Kolar), Radoš, Skupnjak, Saez (od. 83. Pajač), Posavec I., Mikulinec, Ovčar, Hrupec I. (od 46. Jančetić), Palčić, Mačković (od 46. Hrupec S. ). TRENER: Tomica Pisačić

Ovog vikenda starta nova sezona Četvrte lige Središte. Odmah na startu u Odranskom Obrežu igra se susjedski derbi između domaćeg Dinama i susjeda iz Odre, koji su prošlosezonskim naslovom najbolje momčadi Prve zagrebačke lige ostvarila plasman u ligu više. Susjedski derbi na igralištu u Odranskom Obrežu igra se u subotu s početkom u 17,30 sati.

Novu sezonu u Odranskom Obrežu shvatili su jako ozbiljno, pa je tako zahvaljujući Darku Janječiću, te ostatku vodstva kluba dovedeno 11 igrača; Petković (Špansko), Grdenić (Lomnica), Grgić (Austrija), Cimeša (Austrija), Šoštarec (Kurilovec), Ladović (Kurilovec), Cerovski (Gorica), Sučić (Kurilovec), Celiček (Kurilovec), Savičić (Lučko), Briševac (Lučko),te Pralas (Stupnik), dok je na mjesto trenera stigao iskusni Stjepan Bašić. Kroz pripremni period momčad je odigrala osam utakmica, u kojima je slavila u njih sedam; Vrbovec (2:1), Gorica juniori (4:0), Odra (3:0), Stupnik (4:0), Sava Strmec (3:1), Dugo Selo( 2:1), Polet (SK) (3:1), dok je jedini poraz upisan od Hrvatskog dragovoljca (3:1).

-S pripremama smo započeli 25. srpnja, a odaziv na treninge bio je dobar tako da spremni dočekujemo prvenstvo. Za subotu su svi spremni i jako respektiramo momčad Odre, ipak je to susjedski derbi i uvijek su svi dodatno motivirani, ali mi imamo svoj cilj, te u subotu očekujem pobjedu svoje momčadi, iako smo svjesni da ta utakmice može biti sve osim lagana. Imam jako puno povjerenja u ovu momčad , te uz pomoć vjernih navijača očekujem da ćemo na kraju slavodobitno početi prvenstvo- kazao je trener Bašić u najavi nove sezone.

Ponedjeljak, 30 Srpanj 2018 09:06

Lukavec pobjednik turnira u Odranskom Obrežu

Slavljem nogometaša Lukavca završio je četverodnevni tradicionalni nogometni turnir Sveta Ana koji je u organizaciji Nogometnog kluba Dinamo održan u Odranskom Obrežu. U finalnom susretu Lukavec je zgodicima dvostrukog strijelca Marija Skorina te Dominika Peršina s 3:1 svladao novog četvrtoligaša Odru.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Robert Pisačić iz Odre, najbolji strijelac bio je Goran Dlesk iz Zagorca Veliko Trgovišće, dok je čuvar mreže Lukavca Martin Luter bio najbolji vratar.

Uoči finalne utakmice odigran je i prijateljski susret između domaćeg Dinama i Hrvatskog dragovoljca, u kojem su gosti iz Sigeta slavili s 3:1.

REZULTATI
POLUFINALA: NK Lukavec – NK Lomnica 4:0, NK Odra – NK Brezovica 2:1
ZA TREĆE MJESTO: NK Brezovica – NK Lomnica 6:5- 11m
FINALE: NK Lukavec – NK Odra 3:1

Poznati su sudionici današnje završnice tradicionalnog nogometnog turnira Sveta Ana u Odranskom Obrežu koji se u organizaciji Dinama (OO) igra još od četvrtka. Završnicu turnira izborili su Lukavec, Lomnica, Odra i Brezovica.

Prva polufinalna utakmica između Lukavca i Lomnice igra se od 15 sati, dok u 16,10 počinje susret između Odre i Brezovice. Uoči finala koje je na rasporedu u 19,15, od 17,40 odigrat će se prijateljski susret između domaćeg Dinama i Hrvatskog dragovoljca.

RASPORED ZAVRŠNICE
15,00 NK LUKAVEC – NK LOMNICA
16,10 NK ODRA – NK BREZOVICA
17,10 PENALI ZA TREĆE MJESTO
17,40 NK DINAMO (OO) – NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC
19,15 FINALE

Darko Janječić- Žica, bez uvrede prema ikome, najjači je nogometni djelatnik na širem području Zagreba i Zagrebačke županije, i prava je šteta što zbog poslovnih i obiteljskih razloga ne djeluje na višim razinama. Nakon vrlo uspješne epizode u Kurilovcu s kojim je ušao u 3. HNL gdje je momčad pod vodstvom trenera Damira Biškupa bila najugodnije iznenađenje sredinom travnja odlučio se na odlazak. No, nije mogao dugo bez nogometa te se ovog ljeta ponovno uključio u rad svog Dinama iz Odranskog Obreža.

-Nisam mogao odbiti poziv iz svog mjesta gdje živim, tako da sam odlučio pomoći svojem Dinamu, gdje sam prije bio sedam godina predsjednik . Trenutna Uprava kluba vrlo je mlada i ambiciozna na čelu s Martinom Prširom, s kojim sam odlučio napraviti dobru momčad i atmosferu- kaže nam popularni Žica koji se nada kako će momčad uspjeti zauzeti mjesto među prvih pet momčadi 4. NL Središte Zagreb.

Ove godine liga će biti jača no ikad prije, jer u njoj će između ostalog zaigrati Vrapče, Segesta, Bistra i niz drugih kvalitetnih i jakih klubova, zbog čega je trebalo složiti kvalitetnu momčad. Prvi zadak bilo je pronalazak trenera, a on je pronađen u vidu iskusnoga Stjepana Bašića, uz kojeg su u Dinamo dovedeni Ladović, Šoštarec, Celiček, Sučić, Grdenić, Petković, Grgić, Cimeša, Cerovski, Čuljak i Zvono. Od lanjskog igračkog kadra ostali su; Dejak, Turčić, Ostojić, Janječić, Stojić,Gašparović, Batinić, Brebrić, Ganić, te Cvetko

-Još smo u pregovorima s jednim top igračem, no njegovi ime još uvijek neću otkriti. Isto tako moram naglasiti da mi je izuzetno drago za mojeg pulena Marijana Grdenića da se skrasio u Vinogradaru i želim mu svu sreću. Iako je njegov dolazak bio dogovoren u Odranski Obrež poziv gospodina Ivana Rubinića i veći izazov na kraju su ipak prevagnuli- rekao nam je Darko, koji je odlučio uzeti mali predah i otići na more u svoju bazu na Hvar kako bi napunio baterije za novu sezonu.

U četvrtak je u Obrežu započeo već tradicionalni nogometni turnir Sveta Ana, čija je završnica u nedjelju kada će Dinamo u prijateljskom susretu ugostiti drugoligaša iz Sigeta, Hrvatski dragovoljac.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.