fbpx

01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: NK Dinamo (OO)

Polovičnim uspjehom krenuo je Dinamo iz Odranskog Obreža u proljetni dio sezone 4. HNL Središte. Obrežani su u prva dva kola proljetnog dijela prvenstva gostovali u Odri i Zelini. Susjedski derbi u Odri pripao je Dinamu koji je slavio s 1:0, dok je u Zelini upisan poraz od 3:1.

-Mogu reći da sa zadovoljan ulaskom u proljetni dio sezone, jer smo na dva teška gostovanja ostvarili pobjedu i osvojili tri boda. U susjedskom derbiju u Odri, u utakmici punoj naboja, na neravnom i lošem igralištu, iščupali smo pobjedu i mogu samo svima igračima i treneru čestitati na pristupu i igri. Još sam ponosniji na našu momčad prezentacijom u Zelini, gdje smo vodili 1:0, pa nam je u 40. minuti isključen Brajko, te je poluvrijeme završilo 2:1 u korist domaćina, ali drugo poluvrijeme krenuli smo još jače , bez obzira na to što smo igrali s igračem manje, pritiskali domaćina, promašili na početku drugog poluvremena jedanaesterac (Ladović), stvorili nekoliko šansi , ali na kraju domaćin nam zabija u sudačkoj nadoknadi za 3:1 i morali smo čestitati Zelini na pobijedi- osvrnuo se na subotnje gostovanje u Zelini sportski direktor Dinama, Darko Janječić-Žica.

Sve klupske aktivnosti trenutno su usmjerene na organizaciju prve domaće utakmice koja u subotu na Krčevine dovodi zabočku Mladost.

-Za tu utakmicu mogu reći uz dužni respekt prema dečkima iz Zaboka, sve osim pobjede naše momčadi za mene bi bio neuspjeh. Razlog mojem optimizmu je sjajna atmosfera u svlačionici, dečki su prava škvadra, prošli su jako dobre pripreme, zahvaljujući profesionalnosti i znanju našeg trenera Bašića igrači su spremni i puni snage, tako da bodove iz Obreža teško da će bilo koja momčad moći uzeti. Naš cilj i dalje ostaje mjesto među prvih pet momčadi, a toga su igrači jako svjesni i ne sumnjam u njih ni malo i nadam se da ćemo iz utakmice u utakmicu samo još više rasti- najavio je utakmicu Žica.

Za taj susret momčad će na teren istrčati u novim dresovima koje je omogućio sponzor Rukavina promet uz nesebičnu pomoć cjelokupne Uprave, koja i za ovaj susret priprema zakusku za sve igrače i navijače, što je u Obrežu tradicionalan obred nakon svakog susreta.

-Još jednom naglašavam respekt prema Mladosti je velik, ali bodovi ostaju u Obrežu- za kraj će Darko Janječić- Žica.

Subotnja utakmica između Dinama i Mladosti (Z) na igralištu na Krčevinama igra se od 15,30 sati.

Objavljeno u Sport
Četvrtak, 21 Veljača 2019 12:26

Dinamo (OO) u subotu igra generalku sa Stupnikom

Nogometaši obreškog Dinama ušli su u završnicu priprema. Pred igračima trenera Stjepana Bašića u subotu je generalna proba pred prvenstveni start u kojem Obrežane čeka susjedski derbi u Odri protiv istoimene momčadi. Zadnju pripremnu utakmicu Dinamo će igrati protiv Stupnika na svom igralištu u Odranskom Obrežu s početkom u 15,00 sati.

-Start prvenstva dočekat ćemo potpuno spremni, trenirali smo četiri puta tjedno koristeći našu teretanu, te igralište s umjetnom travom i odigravali pripremne utakmice- kaže sportski direktor Dinama Darko Janječić-Žica.

Nogometaši Dinama kroz pripreme su odigrali šest susreta u kojima su ostvarili tri pobjede (Hrvatski dragovoljac juniori 2:0, Kupinec 3:1, Brezovica 5:1),sa Savom Strmec Obrežani su odigrali 1:1, dok su porazi upisani u susretima protiv trećeligaša Dugog Sela (4:3) te Jaruna (5:0).

-Zadnja utakmica protiv Brezovice putokaz je kako bi Dinamo trebao igrati na proljeće; brzo, agresivno, te efikasno kako govori i rezultat. Jedino su nas malo poremetile ozljede, a na listi ozlijeđenih su Grdenić, Gašparović , Janječić i Kovačić, ali do početka prvenstva nadam se da će se i oni potpuno oporaviti. Naš cilj i dalje ostaje plasman među prvih pet momčadi- za kraj će Janječić koji je pohvalio i suradnju s drugoligašem Lučkim odakle je u Obrež stigao 19-godišnji napadač Borna Delač.

Četvrtak, 31 Siječanj 2019 11:45

Dugo Selo u golijadi svladalo Dinamo

Dobru nogometnu predstavu pružili su sinoć trećeligaš Dugo Selo i četvrtoligaš Dinamo (OO) koji su na Pongračevom odigrali prijateljski susret, u kojem je trećeligaš Dugo Selo slavilo s 4:3. Strijelci za Dugo Selo bili su Bajrović, Žabec te Mikulić koji je mrežu Dinamovaca zatresao dva puta. Za poražene su pogađali Brajko, Cimeša i Savičić.

Trener Dinama, Stjepan Bašić iskoristio je sve raspoložive igrače, među kojima nije bilo Lekića, Batinića, Grdenića, Janječića i vratara Sučića.

-Pružili smo dobar otpor trećeligašu. Oni su prvo poluvrijeme bili čvršći i agresivniji, dok smo u nastavku susreta mi došli do daha i odigrali dobro. Moramo biti zadovoljni s obzirom na to da nam je ovo bila prva utakmica. Svakako valja izdvojiti Nikolu Brajka koji je zanio pogodaka i jedan namjestio, čime je pokazao kako će biti veliko pojačanje- informirao nas je o utakmici sportski direktor Dinama, Darko Janječić.

Iza nogometaša Dinama iz Odranskog Obreža tjedan je dana priprema, a ovog tjedna momčad trenera Stjepana Bašića započinje i s odigravanjem pripremnih utakmica. Prva je na rasporedu sutra na igralištu s umjetnom travom na Pongračevu gdje će odmjeriti snagu protiv trećeligaša Dugog Sela. Već u subotu Dinamovce očekuje nova provjera. Ovoga puta na igralištu u Brezju gdje će trener Bašić momčad suprotstaviti četvrtoligaši Savi Strmec.

Isto tako, Dinamo će u četvrtak biti domaćin Plenarne sjednice klubova Četvrte nogometne lige, koja će se održati u klupskim prostorijama s početkom u 18 sati.

Nogometaši Dinama iz Odranskog Obreža jutros su započeli s priprema za nastavak četvrtoligaškog prvenstva u koji kreću s osme pozicije. Ljestvica za proljeće dignuta je na višu razinu; klupska ambicija je biti među prvih pet. Trener Stjepan Bašić igrače je upoznao s planom priprema u kojem će Dinamovci odigrati sedam prijateljskih utakmica. Prva je na rasporedu 30. siječnja protiv Dugog Sela, nakon čega slijede susreti protiv Save Strmec (2. veljače), juniora Hrvatskog dragovoljca (9. veljače), Kupinca (13. veljače), Jaruna (16. veljače), Brezovice (20. veljače) i Stupnika (23. veljače).

Prvom treningu odazvalo se 18 igrača, među kojima i zimska pojačanja; Nikola Brajko, Hrvoje Šikić, Karlo Rebernjak te nadareni junior Ivan Fabijanec. Opravdano su prvo okupljanje propustili kapetan Dražen Ladović, Josip Grdenić i Ivan Batinić, a do daljnjega je van stroja Stjepan Celiček, kojeg uskoro očekuje manji operacijski zahvat na koljenu.

Prije nego li su igrači izašli na teren pozdravila ih je mnogobrojna uprava koju su činili; Zlatko Šoštarec, Tomislav Fabijanec, Marko Vlašec, Nenad Janječić, Darko Janječić, Davor Hrošć i Tomo Pršir, kojima su nedostajali tek Martin Pršir i Jurica Gršetić.

Za nogometaše Dinama iz Odranskog Obreža sutra završava zimska stanka. Trener Stjepan Bašić sutra u 10 sati na SRC-u Krčevine obavit će prvu prozivku igrača. Na raspolaganju su mu vratari Sučić i Turčić, te igrači u polju; Dejak, Ostojić, Janječić, Stojić, Gašparović, Batinić, Lekić, Karlović, Grdenić, Ladović, Šoštarec, Grgić, Celiček, Cimeša, Savičić, a prvoj momčadi priključuje se vrlo nadareni junior Ivan Fabijanec, te novopridošla velika pojačanja napadač Nikola Brajko koji je stigao iz trećeligaša Kurilovca, te plemeniti vezni igrač Hrvoje Šikić iz Save Strmec. Treneru Bašiću tijekom priprema pokušat će se nametnuti Dominik Kovačić iz Stupnika, dok u Odranskom Obrežu više ne stanuju Petković, Pralas i Cerovski.

Uoči sutrašnjeg početka priprema porazgovarali smo sa sportskim direktorom Darkom Janječićem- Žicom koji nije pretjerano zadovoljan jesenskim učinkom i tek osmom pozicijom na polusezoni.

-Nisam zadovoljan osmim mjestom, jer cilj nam je bio plasman među prvih pet momčadi, ali po tradiciji uvijek u proljeće igramo bolje. Dobro ćemo se pripremiti i cilj nam ostaje isti i mislim da ova momčad plasman među prvih pet bez problema može ostvariti. Malo opravdanje za jesenski rezultatski podbačaj može stajati u činjenici da je u ljeto došao novi trener i puno novih igrača. Isto tako, u jesenskom dijelu imali smo dosta ozljeda i to glavnih igrača, nosioca igre Stojića, pa Batinića, Lekića, Ostojića, a naš mladi prvotimac Karlović imao je prometnu nesreću, tako da nije odigrao ni minute- kaže sportski direktor Janječić koji vjeruje kako će proljeće donijeti puno više optimizma.

-Od jadikovki nema ništa , kako se kaže kod nas "glave skupa" i na proljeće ćete vidjeti tek pravi Dinamo, razigran, čvrst, efikasan i puno atraktivniji. Kompletna uprava na čelu s Tomom Prširom, Martinom Prširom , Davorom Hrošćom i ostalima također vrijednim ljudima iz uprave daje maksimum da igračima ničega ne fali. Naša momčad na čelu s trenerom Bašićem ima apsolutnu podršku cijele uprave, a mi iz uprave se nadamo da će nam to igrači na terenu vratiti, jer od reda sve su to kvalitetni dečki, koji nisu zaboravili igrati nogomet, a na proljeće će pokazati svoje pravo lice te domaći navijači mogu biti mirni jer na proljeće će uživati u prezentacijama svojih ljubimaca- nastavio je Žica koji trenutno pregovara i s jednim prvoligaškim igračem.

-Ako taj transfer okončamo, trener Stjepan Bašić imat će slatke brige oko sastava- za kraj će Darko Janječić.

Do kraja jesenske polusezone u 4. HNL ostala su još dva kola. Subotnje, 14. donosi derbi u Odranskom Obrežu, jer na megdan s Dinamom stiže trećeplasirani Gaj Mače. Uoči velikog derbija porazgovarali smo sa sportskim direktorom Dinama Darko Janječićem, koji uvijek pronađe vremena kada je u pitanju nogomet.

-Jako sam zadovoljan dosadašnjim učinkom momčadi, cilj nam je bio da budemo među prvih 5-6 momčadi što je i za sad ostvareno. U momčadi je prava obiteljska atmosfera, dečki su škvadra i na igralištu i izvan igrališta, trenira se jako dobro pod paskom odličnog trenera Stjepana Bašića, pa rezultati nisu niti izostali. Mogli smo možda imati koji bod više, ali što je tu je, najviše me boli poraz doma protiv Mladosti iz Petrinje. Mislim da smo zaslužili barem bod, ali to je zatvorena knjiga i idemo dalje- osvrnuo se na učinjeno sportski direktor kluba iz Obreža, koji je uoči prvenstva istaknuo Vrapče kao apsolutnog favorita lige.

-To se i pokazalo te su uvjerljivo i zasluženo prvi, a iza njih bih odmah svrstao Bistru koja je također jako kvalitetna, a onda dolazi skupina klubova koji će se boriti od drugog do šestog mjesta. U tu skupinu spadamo i mi, te Gaj Mače, petrinjska Mladost, Segesta, Zelina, a mora se priznati i najugodnije iznenađenje lige Odra- kaže popularni Žica.

Iako su u posljednjem susretu na gostovanju u Bedekovčini kod Tondacha igrali bez pet standardnih igrača osvojili su bod, tako da se subotnji derbi očekuje u izuzetno dobroj atmosferi.

-Raduje povratak naših standardnih igrača vratara Sučića, Janječića, Petkovića i Grgića, no nažalost ne možemo računati na našeg ponajboljeg igrača Grdenića, te još uvijek ozlijeđenog Lekića i Batinića. Ovo je naša zadnja utakmica ovu jesen pred domaćom publikom te se pobjedom želimo oprostiti od naše vjerne publike. Ovom prilikom pozivam sve navijače i ljubitelje nogometa da dođu na derbi, jer neće otići razočarani, jer vrijedna uprava kluba, poslije utakmice priredila je domjenak i feštu za sve prisutne na utakmici- za kraj će Darko Janječić.

Susret između Dinama i Gaja na Krčevinama igra se u 13,30 sati.

Ponedjeljak, 29 Listopad 2018 15:10

Dinamo (OO) bez problema prošao kroz Gradiće

Susjedski derbi Četvrte lige odigran je u Gradićima gdje je istoimeni domaćin ugosti goste iz Odranskog Obreža, momčad Dinama. Gosti su u susretu u Gradićima opravdali ulogu favorita, slavivši s 5:1. Novim uspjehom sastav iz Odranskog Obreža stigao je do četvrte pozicije, dok su domaći igrači nakon još jednog neuspjeha preuzeli fenjer.

Pola sata domaća se momčad dobra držala, čak je i zaprijetila u dva navrata, no gol Lekića usmjerio je susret na stranu gostiju, čiji su igrači do kraja susreta isporučili pet komada. U strijelce su se upisivali još Petković, Cimeša te u dva navrata ponajbolji pojedinac susreta Pralas. Poraz Gradića ublažio je Zagorec.

Bio je to jedini svijetli trenutak od domaće momčadi, koja je ako je suditi prema dobivenim informacijama od ljudi bliskih klubu, ostala bez predsjednika, jer je dosadašnji Dubravko Jelisavac podnio neopozivu ostavku.

4. NL, 11. KOLO
NK GRADIĆI – NK DINAMO (OO) 1:5 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Lekić (32), 0:2 Petković (43), 0:3 Cimeša (50), 0:4 Pralas (64), 0:5 Pralas (67), 1:5 Zagorec (71)
NK GRADIĆI: Tomljenović, Župetić, Krstanović (od 33. Štefner), Rajić, Lučić (od 80. Cvetnić), Furić (od 65. Prnjak), Perić, Zagorec, Budimir, Cedrick, Cindrić (od 46. Milanović). TRENER: Vlado Horvat
NK DINAMO (OO): Sučić (od 75. Turčić), Janječić, Lekić (od 56. Savičić), Šoštarec, Ladović, Pralas (od 78. Cerovski), Petković, Celiček (od 82. Ostojić), Cimeša, Grdenić, Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić

Derbi susret Četvrte lige odigran je na Krčevinama u Odranskom Obrežu gdje je petoplasirani sastav lige, domaći Dinamo ugostio drugoplasiranu Bistru. Bila je to sjajna utakmica s mnoštvom šansi, u kojoj su mogli uživati mnogobrojni gledatelji. Zadovoljniji su bili domaćini, koji su nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale u nastavku stigli do pobjede od 2:1.

-Sve je jučer bilo idealno od lijepog i sunčanog vremena, odlično pripremljenog travnjaka, nezaboravnog dekora na tribinama s preko 200 gledatelja koji su navijali fer i korektno za svoje momčadi do dva vrlo raspoložena takmaca za igru- kaže Darko Janječić Žica iz Odranskog Obreža.

Igrači jedne i druge momčadi pružili su sjajnu partiju u kojoj se nije štedjelo. U takvoj igri jedino što je nedostajalo u prvih 45. minuta bili su zgodici, koji su došli u nastavku susreta. Cimeša je u 50. minuti doveo domaći Dinamo u vodstvo, no samo tri minute kasnije stvari je na početak vratio Kukec. Nakon toga strateg domaćina Stjepan Bašić vuče potez utakmice i u igru šalje Janječića koji je potpuno razigrao momčad Dinama, koja do pobjedničkog zgoditka dolazi u 74. minuti preko Pralasa.

-Svi su igrali jako dobro, ali treba izdvojiti obranu, koja je uz lidera Gaj primila najmanje golova. Zasluga je to sjajnog vratara Sučića i neprikosnovenog stopera Ladovića, a sve bolji je i mladi Šoštarec koji se razvija u klasnog stopera. Uz sjajnu igru veznjaka Celičeka i Janječića, treba i pohvaliti strijelce Cimešu i Pralasa- kaže nam Janječić.

Upravo su Marko Cimeša i Stjepan Pralas za naš portal podijeli dojmove s utakmice.

-Super utakmica, puna tempa. Na kraju smo zaslužili pobjedu protiv vrlo dobre Bistre, čestitao bih cijeloj svojoj ekipi na zalaganju i trudu i drago mi je da sam ja sa svojim pogotkom okrunio sjajnu igru svoje momčadi- rekao je Cimeša, a igru cijele momčadi pohvalio je i strijelac pobjedonosnog zgoditka Stjepan Pralas.

-Drago mi je da je moj gol odlučio pobjednika, ali zasluge ima kompletna momčad, kojoj bi se zahvalio što su me sjajno prihvatili. Ovu pobjedu posvetio bih našim navijačima koji su je zaslužili isto kao i mi na terenu. Danas smo bili bolji, ali nema opuštanja jer nas u nedjelju očekuje susjedski derbi u Gradićima i moramo se dobro pripremiti za tu utakmicu- kazao je Pralas.

Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 08:04

Dinamo (OO) u nastavku slomio otpor Save

Nogometaši Dinama u susretu osmog kola Četvrte lige, došli su do treće ovosezonske pobjede. Dinamovci su na domaćem terenu svladali Savu iz Strmca, a odluka u pobjedniku pala je u drugih 45. minuta.

Domaća momčad u prvih 45. minuta djelovala je bezidejno, a jedino vrijedno spomena iz prvog dijela je zicer Volodera koji je izbio sam na domaćeg vratara Sučića, koji je spasio Dinamo rezultatskog minusa. U nastavku susreta igrači trenera Stjepana Bašića dominiraju i demonstriraju moć, koja je na kraju rezultira uvjerljivom pobjedom od 4:1. Goste je načeo Grdenić u 53. minuti, da bi dvije minute kasnije na asistenciju Grgića, Cimeša povisio na 2:0. Do trećeg zgoditka Dinamo dolazi zahvaljujući autogolu Frajta, no većinu posla obavio je Pralas.

Gostujući vratar Spudić, koji je od 56. minute igrao u vrhu napada, jer je nakon ozljede Hovatinca, u igru ušao pričuvni vratar koji stao na gol, dok je Spudić prekomandiran u vrh napada u 84. postiže počasni zgoditak, a sjajnu partiju mladi Cimeša zaokružio je drugim zgoditkom u 88. minuti postavivši konačnih 4:1.

4. NOGOMETNA LIGA, 8. KOLO
NK DINAMO (OO) - NK SAVA (S) 4:1(0:0)
STRIJELCI: 1:0 Grdenić (53), 2:0 Cimeša (55), 3:0 Frajt (78 AG), 3:1 Spudić (84), 4:1 Cimeša (88)
NK DINAMO (OO): Sučić, Šoštarec, Ladović, Pralas (od 79. Cerovski), Lekić (od 85. Dejak), Grgić, Celiček, Cimeša, Savičić (od 46. Janječić), Grdenić (od 74. Cvetko), Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić
NK SAVA (S): Spudić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Barišić, Klemenčić, Šikić, Mršić, Cvetković, Voloder, Horvatinec (od 56. Ćutić). TRENER: Sven Raić

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.