01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 4 NL

Lider Četvrte lige, Gaj iz Mača neokrznuto je prošao i kroz Gradiće gdje su slavili s 1:0. Tvrda i čvrsta utakmica odlučena je u 41. minuti kada je vrlo slab sudac olako pokazao na jedanaest metara nakon prekršaja na Iskriću koji je bio i siguran realizator najstrože kazne.

Bio je ovo tjedan promjena u jedinom turopoljskom četvrtoligašu, kojega je napustio nakon dvije godine trener Zoran Tomčić na čije je mjesto stigao dosadašnji trener Mraclina Vlado Horvat, koji je u jučerašnjem susretu i debitirao na klupi. No, kako Horvat ima jednomjesečnu suspenziju nije mogao sjediti na klupi. Također, uz novog trenera na posudbu iz Kurilovca stigli su Josip Rajić, Filip Božić i Adrian Perić koji su se i predstavili domaćoj publici.

Objavljeno u Sport
Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 08:04

Dinamo (OO) u nastavku slomio otpor Save

Nogometaši Dinama u susretu osmog kola Četvrte lige, došli su do treće ovosezonske pobjede. Dinamovci su na domaćem terenu svladali Savu iz Strmca, a odluka u pobjedniku pala je u drugih 45. minuta.

Domaća momčad u prvih 45. minuta djelovala je bezidejno, a jedino vrijedno spomena iz prvog dijela je zicer Volodera koji je izbio sam na domaćeg vratara Sučića, koji je spasio Dinamo rezultatskog minusa. U nastavku susreta igrači trenera Stjepana Bašića dominiraju i demonstriraju moć, koja je na kraju rezultira uvjerljivom pobjedom od 4:1. Goste je načeo Grdenić u 53. minuti, da bi dvije minute kasnije na asistenciju Grgića, Cimeša povisio na 2:0. Do trećeg zgoditka Dinamo dolazi zahvaljujući autogolu Frajta, no većinu posla obavio je Pralas.

Gostujući vratar Spudić, koji je od 56. minute igrao u vrhu napada, jer je nakon ozljede Hovatinca, u igru ušao pričuvni vratar koji stao na gol, dok je Spudić prekomandiran u vrh napada u 84. postiže počasni zgoditak, a sjajnu partiju mladi Cimeša zaokružio je drugim zgoditkom u 88. minuti postavivši konačnih 4:1.

4. NOGOMETNA LIGA, 8. KOLO
NK DINAMO (OO) - NK SAVA (S) 4:1(0:0)
STRIJELCI: 1:0 Grdenić (53), 2:0 Cimeša (55), 3:0 Frajt (78 AG), 3:1 Spudić (84), 4:1 Cimeša (88)
NK DINAMO (OO): Sučić, Šoštarec, Ladović, Pralas (od 79. Cerovski), Lekić (od 85. Dejak), Grgić, Celiček, Cimeša, Savičić (od 46. Janječić), Grdenić (od 74. Cvetko), Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić
NK SAVA (S): Spudić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Barišić, Klemenčić, Šikić, Mršić, Cvetković, Voloder, Horvatinec (od 56. Ćutić). TRENER: Sven Raić

Kuloarska nagađanja glede Savskog Marofa i Samobora danas su dobila i konačnu potvrdu. Bilateralnim dogovorom ova dva kluba došlo je zamjena plasmana, odnosno ranga natjecanja, čime se Nogometni klub Samobor vraća u Četvrtu ligu, dok je Savski Marof zamrznuo svoj status petoligaša na godinu dana, čime je Jedinstvena županijska liga ostala na 15 klubova.

Na vodstvu Nogometnog saveza Zagrebačke županije sada je odluka da nađu rješenje oko posljednjeg, 16 člana Jedinstvene županijske lige. Tri su moguća scenarija; liga ostaje s 15 klubova, lani drugoplasirani sastavi 1. ŽNL Istok i Zapad igraju kvalifikacije za višu ligu ili u ligi ostaje NK Rugvica koja se ovog ljeta spojila sa Savom iz Sop Hruščice.

Vremena i nije previše, jer početak prvenstva je za nešto više od dva tjedna.

Nakon što je početak 2. HNL prolongiran za tjedan dana, a 3. HNL za punih 14 dana, s odgodom početka prvenstva suočili su se i klubovi 4. NL Središte Zagreb koja je nakon prošlotjedne trebala krenuti ovog vikenda.

Kako su sva igrališta prekrivena snijegom i okovana ledom, a najavljena je južina koja će igrališta pretvoriti u „bare“ povjereniku lige Željku Mihalju nije preostalo ništa drugo nego da donese odgodu novom o početku proljetnog dijela prvenstva, koje će tako započeti 17./18. ožujka utakmicama 18. kola.

Također, za tjedan dana odgođen je i početak drugog dijela prvenstva u svim županijskim ligama, te će klubovi drugi dio prvenstva otvoriti susretima 16. kola koji su na rasporedu 17./18. ožujka.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.