fbpx

01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 4 NL
Ponedjeljak, 04 Ožujak 2019 14:03

Proljetni start Četvrte nogometne lige u Gradićima je otvoren derbijem začelja, u kojem je istoimeni domaćin ugostio Croatiju iz Hrastja. Nakon devedeset minuta igre rezultat je bio 3:3, a bod više mogu biti zadovoljni gosti koji su uspjeli anulirati domaće vodstvo od 3:1.

Pogodak Zmazeka, kojim je Croatia povela domaći su igrači poništili preko Milanovića, Pralas i Hajduka koji je u 71. minuti povisio na 3:1. Međutim, gosti se nisu predali te su preko Pižira i Lukića stigli do poravnanja i vrijednog boda, kojim su zadržali dva boda prednosti pred sastavom Gradića.

4. NOGOMETNA LIGA, 16. KOLO
NK GRADIĆI – NK CROATIA (H) 3:3 (2:1)
STRIJELCI: 0:1 Zmazek (7), 1:1 Milanović (17-11m), 2:1 Pralas (29), 3:1 Hajduk (71), 3:2 Pižir (74), 3:3 Lukić (87- 11m)
NK GRADIĆI: Kamenjašević, Božić, Krstanović, Milanović, Cindrić, Štefner (od 66. Lučić), Pralas (od 58. Furić), Smolković, Hajduk, Cedrick (od 89. Župetić), Budimir. TRENER: Vlado Horvat
NK CROATIA: Kralj, Petković, Baković (od 82. Stojanović), Fluka, Gotal, Lukić, Zmazek (od 61. Pižir), Šaško, Antolković (od 46. Bičak), Grežina (od 77. Obad), Habjanec (od 46. Krstanović). TRENER: Boris Perković

Objavljeno u Sport

Do kraja jesenske polusezone u 4. HNL ostala su još dva kola. Subotnje, 14. donosi derbi u Odranskom Obrežu, jer na megdan s Dinamom stiže trećeplasirani Gaj Mače. Uoči velikog derbija porazgovarali smo sa sportskim direktorom Dinama Darko Janječićem, koji uvijek pronađe vremena kada je u pitanju nogomet.

-Jako sam zadovoljan dosadašnjim učinkom momčadi, cilj nam je bio da budemo među prvih 5-6 momčadi što je i za sad ostvareno. U momčadi je prava obiteljska atmosfera, dečki su škvadra i na igralištu i izvan igrališta, trenira se jako dobro pod paskom odličnog trenera Stjepana Bašića, pa rezultati nisu niti izostali. Mogli smo možda imati koji bod više, ali što je tu je, najviše me boli poraz doma protiv Mladosti iz Petrinje. Mislim da smo zaslužili barem bod, ali to je zatvorena knjiga i idemo dalje- osvrnuo se na učinjeno sportski direktor kluba iz Obreža, koji je uoči prvenstva istaknuo Vrapče kao apsolutnog favorita lige.

-To se i pokazalo te su uvjerljivo i zasluženo prvi, a iza njih bih odmah svrstao Bistru koja je također jako kvalitetna, a onda dolazi skupina klubova koji će se boriti od drugog do šestog mjesta. U tu skupinu spadamo i mi, te Gaj Mače, petrinjska Mladost, Segesta, Zelina, a mora se priznati i najugodnije iznenađenje lige Odra- kaže popularni Žica.

Iako su u posljednjem susretu na gostovanju u Bedekovčini kod Tondacha igrali bez pet standardnih igrača osvojili su bod, tako da se subotnji derbi očekuje u izuzetno dobroj atmosferi.

-Raduje povratak naših standardnih igrača vratara Sučića, Janječića, Petkovića i Grgića, no nažalost ne možemo računati na našeg ponajboljeg igrača Grdenića, te još uvijek ozlijeđenog Lekića i Batinića. Ovo je naša zadnja utakmica ovu jesen pred domaćom publikom te se pobjedom želimo oprostiti od naše vjerne publike. Ovom prilikom pozivam sve navijače i ljubitelje nogometa da dođu na derbi, jer neće otići razočarani, jer vrijedna uprava kluba, poslije utakmice priredila je domjenak i feštu za sve prisutne na utakmici- za kraj će Darko Janječić.

Susret između Dinama i Gaja na Krčevinama igra se u 13,30 sati.

Ponedjeljak, 29 Listopad 2018 15:10

Dinamo (OO) bez problema prošao kroz Gradiće

Susjedski derbi Četvrte lige odigran je u Gradićima gdje je istoimeni domaćin ugosti goste iz Odranskog Obreža, momčad Dinama. Gosti su u susretu u Gradićima opravdali ulogu favorita, slavivši s 5:1. Novim uspjehom sastav iz Odranskog Obreža stigao je do četvrte pozicije, dok su domaći igrači nakon još jednog neuspjeha preuzeli fenjer.

Pola sata domaća se momčad dobra držala, čak je i zaprijetila u dva navrata, no gol Lekića usmjerio je susret na stranu gostiju, čiji su igrači do kraja susreta isporučili pet komada. U strijelce su se upisivali još Petković, Cimeša te u dva navrata ponajbolji pojedinac susreta Pralas. Poraz Gradića ublažio je Zagorec.

Bio je to jedini svijetli trenutak od domaće momčadi, koja je ako je suditi prema dobivenim informacijama od ljudi bliskih klubu, ostala bez predsjednika, jer je dosadašnji Dubravko Jelisavac podnio neopozivu ostavku.

4. NL, 11. KOLO
NK GRADIĆI – NK DINAMO (OO) 1:5 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Lekić (32), 0:2 Petković (43), 0:3 Cimeša (50), 0:4 Pralas (64), 0:5 Pralas (67), 1:5 Zagorec (71)
NK GRADIĆI: Tomljenović, Župetić, Krstanović (od 33. Štefner), Rajić, Lučić (od 80. Cvetnić), Furić (od 65. Prnjak), Perić, Zagorec, Budimir, Cedrick, Cindrić (od 46. Milanović). TRENER: Vlado Horvat
NK DINAMO (OO): Sučić (od 75. Turčić), Janječić, Lekić (od 56. Savičić), Šoštarec, Ladović, Pralas (od 78. Cerovski), Petković, Celiček (od 82. Ostojić), Cimeša, Grdenić, Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić

Derbi susret Četvrte lige odigran je na Krčevinama u Odranskom Obrežu gdje je petoplasirani sastav lige, domaći Dinamo ugostio drugoplasiranu Bistru. Bila je to sjajna utakmica s mnoštvom šansi, u kojoj su mogli uživati mnogobrojni gledatelji. Zadovoljniji su bili domaćini, koji su nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale u nastavku stigli do pobjede od 2:1.

-Sve je jučer bilo idealno od lijepog i sunčanog vremena, odlično pripremljenog travnjaka, nezaboravnog dekora na tribinama s preko 200 gledatelja koji su navijali fer i korektno za svoje momčadi do dva vrlo raspoložena takmaca za igru- kaže Darko Janječić Žica iz Odranskog Obreža.

Igrači jedne i druge momčadi pružili su sjajnu partiju u kojoj se nije štedjelo. U takvoj igri jedino što je nedostajalo u prvih 45. minuta bili su zgodici, koji su došli u nastavku susreta. Cimeša je u 50. minuti doveo domaći Dinamo u vodstvo, no samo tri minute kasnije stvari je na početak vratio Kukec. Nakon toga strateg domaćina Stjepan Bašić vuče potez utakmice i u igru šalje Janječića koji je potpuno razigrao momčad Dinama, koja do pobjedničkog zgoditka dolazi u 74. minuti preko Pralasa.

-Svi su igrali jako dobro, ali treba izdvojiti obranu, koja je uz lidera Gaj primila najmanje golova. Zasluga je to sjajnog vratara Sučića i neprikosnovenog stopera Ladovića, a sve bolji je i mladi Šoštarec koji se razvija u klasnog stopera. Uz sjajnu igru veznjaka Celičeka i Janječića, treba i pohvaliti strijelce Cimešu i Pralasa- kaže nam Janječić.

Upravo su Marko Cimeša i Stjepan Pralas za naš portal podijeli dojmove s utakmice.

-Super utakmica, puna tempa. Na kraju smo zaslužili pobjedu protiv vrlo dobre Bistre, čestitao bih cijeloj svojoj ekipi na zalaganju i trudu i drago mi je da sam ja sa svojim pogotkom okrunio sjajnu igru svoje momčadi- rekao je Cimeša, a igru cijele momčadi pohvalio je i strijelac pobjedonosnog zgoditka Stjepan Pralas.

-Drago mi je da je moj gol odlučio pobjednika, ali zasluge ima kompletna momčad, kojoj bi se zahvalio što su me sjajno prihvatili. Ovu pobjedu posvetio bih našim navijačima koji su je zaslužili isto kao i mi na terenu. Danas smo bili bolji, ali nema opuštanja jer nas u nedjelju očekuje susjedski derbi u Gradićima i moramo se dobro pripremiti za tu utakmicu- kazao je Pralas.

Lider Četvrte lige, Gaj iz Mača neokrznuto je prošao i kroz Gradiće gdje su slavili s 1:0. Tvrda i čvrsta utakmica odlučena je u 41. minuti kada je vrlo slab sudac olako pokazao na jedanaest metara nakon prekršaja na Iskriću koji je bio i siguran realizator najstrože kazne.

Bio je ovo tjedan promjena u jedinom turopoljskom četvrtoligašu, kojega je napustio nakon dvije godine trener Zoran Tomčić na čije je mjesto stigao dosadašnji trener Mraclina Vlado Horvat, koji je u jučerašnjem susretu i debitirao na klupi. No, kako Horvat ima jednomjesečnu suspenziju nije mogao sjediti na klupi. Također, uz novog trenera na posudbu iz Kurilovca stigli su Josip Rajić, Filip Božić i Adrian Perić koji su se i predstavili domaćoj publici.

Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 08:04

Dinamo (OO) u nastavku slomio otpor Save

Nogometaši Dinama u susretu osmog kola Četvrte lige, došli su do treće ovosezonske pobjede. Dinamovci su na domaćem terenu svladali Savu iz Strmca, a odluka u pobjedniku pala je u drugih 45. minuta.

Domaća momčad u prvih 45. minuta djelovala je bezidejno, a jedino vrijedno spomena iz prvog dijela je zicer Volodera koji je izbio sam na domaćeg vratara Sučića, koji je spasio Dinamo rezultatskog minusa. U nastavku susreta igrači trenera Stjepana Bašića dominiraju i demonstriraju moć, koja je na kraju rezultira uvjerljivom pobjedom od 4:1. Goste je načeo Grdenić u 53. minuti, da bi dvije minute kasnije na asistenciju Grgića, Cimeša povisio na 2:0. Do trećeg zgoditka Dinamo dolazi zahvaljujući autogolu Frajta, no većinu posla obavio je Pralas.

Gostujući vratar Spudić, koji je od 56. minute igrao u vrhu napada, jer je nakon ozljede Hovatinca, u igru ušao pričuvni vratar koji stao na gol, dok je Spudić prekomandiran u vrh napada u 84. postiže počasni zgoditak, a sjajnu partiju mladi Cimeša zaokružio je drugim zgoditkom u 88. minuti postavivši konačnih 4:1.

4. NOGOMETNA LIGA, 8. KOLO
NK DINAMO (OO) - NK SAVA (S) 4:1(0:0)
STRIJELCI: 1:0 Grdenić (53), 2:0 Cimeša (55), 3:0 Frajt (78 AG), 3:1 Spudić (84), 4:1 Cimeša (88)
NK DINAMO (OO): Sučić, Šoštarec, Ladović, Pralas (od 79. Cerovski), Lekić (od 85. Dejak), Grgić, Celiček, Cimeša, Savičić (od 46. Janječić), Grdenić (od 74. Cvetko), Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić
NK SAVA (S): Spudić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Barišić, Klemenčić, Šikić, Mršić, Cvetković, Voloder, Horvatinec (od 56. Ćutić). TRENER: Sven Raić

Kuloarska nagađanja glede Savskog Marofa i Samobora danas su dobila i konačnu potvrdu. Bilateralnim dogovorom ova dva kluba došlo je zamjena plasmana, odnosno ranga natjecanja, čime se Nogometni klub Samobor vraća u Četvrtu ligu, dok je Savski Marof zamrznuo svoj status petoligaša na godinu dana, čime je Jedinstvena županijska liga ostala na 15 klubova.

Na vodstvu Nogometnog saveza Zagrebačke županije sada je odluka da nađu rješenje oko posljednjeg, 16 člana Jedinstvene županijske lige. Tri su moguća scenarija; liga ostaje s 15 klubova, lani drugoplasirani sastavi 1. ŽNL Istok i Zapad igraju kvalifikacije za višu ligu ili u ligi ostaje NK Rugvica koja se ovog ljeta spojila sa Savom iz Sop Hruščice.

Vremena i nije previše, jer početak prvenstva je za nešto više od dva tjedna.

Nakon što je početak 2. HNL prolongiran za tjedan dana, a 3. HNL za punih 14 dana, s odgodom početka prvenstva suočili su se i klubovi 4. NL Središte Zagreb koja je nakon prošlotjedne trebala krenuti ovog vikenda.

Kako su sva igrališta prekrivena snijegom i okovana ledom, a najavljena je južina koja će igrališta pretvoriti u „bare“ povjereniku lige Željku Mihalju nije preostalo ništa drugo nego da donese odgodu novom o početku proljetnog dijela prvenstva, koje će tako započeti 17./18. ožujka utakmicama 18. kola.

Također, za tjedan dana odgođen je i početak drugog dijela prvenstva u svim županijskim ligama, te će klubovi drugi dio prvenstva otvoriti susretima 16. kola koji su na rasporedu 17./18. ožujka.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.