01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 3 HNL
Nedjelja, 21 Listopad 2018 17:01

Vinogradar u Mladini ne gubi bodove

U jedinom današnjem susretu 3. HNL Vinogradar je u Mladini došao do novog slavlja, devetog ove sezone. U srazu protiv Opatije izabranici trenera Stjepana Gomerca slavili su 2:0 zgodicima Igora Prijića, koji je s nova dva zgoditka došao do ukupno njih 14 ove jeseni.

Uoči susreta osmine finala Kupa Hrvatske koji u Mladinu dovodi Jadran LP, nogometaši Vinogradara odradit će još jednu domaću utakmicu, jer sljedeće nedjelje u goste im dolazi Vrbovec, koji je jučer na Sajmištu s 1:0 poražen od HAŠK-a.

Objavljeno u Sport
Subota, 20 Listopad 2018 16:59

Šesta uzastopna pobjeda Dugog Sela

Nogometaši Dugog Sela i današnjem susretu 11. kola 3. HNL- Zapad bili su uspješni. Na gostovanju u Gajnicama kod Ponikva Dugo Selo je slavilo s 1:0 zgoditkom Tina Salatovića. Šesta je to uzastopna pobjeda Dugog Sela kojom su učvrstili svoju poziciju pri vrhu trećeligaškog poretka.

S minimalnih 1:0 u gostima je slavio i HAŠK, koji je bio uspješan u Vrbovcu, gdje je domaćinu presudio Filip Dianežević. Uspješan gost bilo je i Špansko, koje je u Krapini kod Zagorca upisalo pobjedu od 3:2. Malo je nedostajalo da tri boda s gostovanja donese i Dubrava Tim kabel koja je gostovala na Krimeji kod Orijenta 1919. Dubravaši su poveli u 45. minuti preko Borne Martona, dok je konačnih 1:1 postavio David Andrić u 86. minuti. Uspješan domaćin bio je Krk koji je s 3:0 porazio Novigrad, te Maksimir koji je s 3:1 porazio Jarun.

Sutra se od 15 sati u Mladini sastaju Vinogradar i Opatija, u ponedjeljak igraju Zagreb-Trnje, dok se susret između Jadrana i Kurilovca u Poreču igra tek 31. listopada.

Na Grana Klaki je pao još jedan lider. Nakon prošlotjedne pobjede nad Vinogradarom, nogometaši Dubrave u današnjem susretu desetog kola 3. HNL s 5:3 su svladali Krk. Šesta je to pobjeda Dubravaša do koje su došli bez nekolicine standardnih igrača u obrani (Barić, Čečura, Glavaš, Kluk…) te s juniorskim debitantom Franom Gunjačom momčad Igora Cvitanovića odigrala je još jednu odličnu utakmicu.

Naročito se to može reći za prvih 45. minuta u kojima je Dubrava TK zgodicima Martona te preko dvostrukog strijelca Mudražije vodila s 3:0 nakon samo 26. minuta igre. U nastavku susreta strijelci za Dubravu bili su Kahrimanović i Hodak, dok je dvostruki strijelac za Krk bio Josipović, a jednom je domaću mrežu zatresao i Kurolta.

U ostalim današnjim susretima igrali su; Opatija-Jadran Poreč 1:4, Kurilovec-Zagorec 0:1, Špansko-Ponikve 3:1, Dugo Selo-Zagreb 6:1, Jarun-Orijent 1919 3:0, Novigrad-Vrbovec 0:2 i HAŠK-Vinogradar 1:1. Kolo će sutra susretom u 11 sati zaključiti Trnje i Maksimir.

Poslije katastrofalnog poraza u Mladini od Vinogradara (6:2), nogometaši Dugog Sela ušli su u pozitivnu seriju te su u naredne četiri utakmice uknjižili maksimalan učinak. Pozitivna serija započela je u susjedskom derbiju protiv Vrbovca (2:0), a nastavljena je u susretima protiv Krka (2:1), Orijenta 1919 (1:0) te jučer protiv Maksimira.

Susret na Oboju, igrači Dugog Sela u svoju su korist riješili s 1:0, a pogodak vrijedan tri boda bio je djelo Marija Pekčeca u 47. minuti susreta. Četvrtom pobjedom u nizu, Dugo Selo je stiglo do šeste pozicije.

-Puni smo elana i sve ćemo napraviti da ovaj niz potraje što dulje- na prvu će trener Damir Biškup, koji nakon uspješne epizode u Kurilovcu, sjajnu priču gradi i u Dugom Selu.

-Čestitam igračima na dobro odrađenom poslu. Pokazali smo da smo na pravom putu te da sada sve polako sjeda na svoje mjesto. Ovo je rezultat kolektiva- kaže trener Biškup.

Mjesta prevelikoj euforiji nema, jer već u subotu novi je ispit, budući da u Dugo Selo stiže fenjeraš Zagreb.

-Nije to onaj Zagreb koji je poznajemo, njega nažalost više nema. Za nas je ovo najteža utakmica, jer mnogi su već upisali bodove, no to treba napraviti i pokazati na terenu. Ne smijemo poletjeli nakon ovih rezultata, trebamo biti ponizni i ići od utakmice do utakmice. Prva je protiv Zagreba, gdje treba ući koncentrirano od prve minute i igrati našu igru- za kraj će trener Dugog Sela Damir Biškup.

Subotnji susret u Dugom Selu igra se od 15 sati.

Nogometaši Vinogradara ponovno su na pobjedničkom kolosijeku. U danas odigranom susretu 9. kola Vinogradar je u Mladini porazio Novigrad. U pobjedi od 4:2 briljirao je trostruki strijelac Igor Prijić.

Mrežu gostiju iz Novigrada iskusni i prekaljeni golgeter otključao je u već u šestoj minuti, da bi vratar Nicoleti loptu iz mreže vadio i u 23. te 46. minuti. Točku na „i“ pobjede domaćeg sastava stavio je mladi Toni Kurečki pogotkom u 87. minuti.

Krivi korak nije napravio niti Krk, koji je kod kuće s 3:0 svladao Jarun. U ostalim susretima igrali su; HAŠK-Opatija 0:1, Vrbovec-Dubrava Tim kabel 1:1, Maksimir-Dugo Selo 0:1, Zagreb-Špansko 1:1, Ponikve-Kurilovec 2:2, Zagorec-Jadran 0:2 te Orijent 1919-Trnje 1:0.

Dubrava Tim kabel nakon pobjede protiv Vinogradara okreće se nastavku sezone, jer već danas momčad trenera Igora Cvitanovića očekuje gostovanje u Vrbovcu.

-Premda nam slijedi nastavak teških utakmica, a takva nas očekuje i u Vrbovcu vjerujem da možemo nastaviti jedan dobar niz i još više se približiti vrhu tablice- rekao je trener Dubrave Tim kabel, Igor Cvitanović.

U ostalim susretima devetog kola koji se igraju od 15 sati sastaju se; HAŠK-Opatija, Vinogradar-Novigrad, Krk-Jarun, Orijent 1919-Trnje, Maksimir-Dugo Selo, Zagreb-Špansko, Ponikve-Kurilovec i Zagorec-Jadran Poreč.

Nedjelja, 07 Listopad 2018 19:01

Kurilovec minimalno svladao Zagreb

U posljednjem susretu osmog kola 3. HNL- Zapad, nogometaši Kurilovca na SRC Udarnik s minimalnih 1:0 svladali su Zagreb, koji je tako nastavio slobodni rezultatski pad. Pobjeda domaćih nogometaša i više je nego zaslužena, jer bili su dominantnija i bolja momčad većim dijelom susreta u kojem su do pobjede stigli tek u 79. minuti pogotkom Hrvoja Humeljaka.

Za Kurilovčane je ovo prva domaća pobjeda, kojom su skočili na jedanaesto mjesto poretka, dok je Zagreb zabetoniran na dnu s -1 bodom.

Uz susret u Kurilovcu, danas su još igrali Trnje i Krk. Gosti su bili uspješniji i osvojili su tri boda nakon pobjede od 2:1, kojom su se izjednačili s vodećim Vinogradarom po broju osvojenih bodova.

Subota, 06 Listopad 2018 20:32

Poraz HAŠK-a u Novigradu

Nogometaši Novigrada stigli su preko HAŠK-a do prve ovosezonske pobjede. Bivši drugoligaš zgodicima Radetića i Uroševića u sudačkoj nadoknadi stigao je do pobjede od 2:1. Strijelac za HAŠK bio je Zelenika.

Vrijednu pobjedu nad drugoplasiranim Orijentom 1919 upisalo je Dugo Selo koje je slavilo s minimalnih 1:0. Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Karlo Darojković. Jedan pogodak bio je dovoljan i nogometašima Jaruna koji su s minimalnih 1:0 zgoditkom Marka Tadića svladali Vrbovec. Ponikve su u Poreču kod Jadrana poražene s 3:1, Opatija je s 3:2 porazila Zagorec, a tri boda u gostima kod Španskog nakon pobjede od 4:2 upisao je Maksimir.

Sutra od 13 sati na Trnju igraju istoimeni domaćin i Krk, dok od 15,30 na SRC Udarnik Kurilovec dočekuje fenjeraša Zagreba, koji je uz gubitak utakmice neodigrane proteklog vikenda ostao i bez jednog boda, tako da im sada u rubrici bodovi stoji -1.

U 8. kolu 3.HNL Zapad nogometaši Dubrave Tim kabel na Klaki su svladali stopostotni Vinogradar s 2:1.

Već u devetoj minuti lijepo je pogodio ponajbolji pojedinac susreta Mirko Šugić s ruba kaznenog prostora za početnu prednost Ljubičastih. Gosti su brzo uzvratili i samo četiri minute kasnije iz lijepe akcije Igor Prijić je izjednačio rezultat, da bi u završnici prvog dijela Marin Mudražija iskoristio asistenciju Šugića za novi pogodak domaće momčadi. Kasnije se ispostavilo kako je to bio i pobjednički zgoditak.

-Igrali smo dobro protiv sigurno najbolje ekipe u našoj ligi. Znali smo ako damo tristo posto svojih mogućnosti da možemo iznenaditi. Moji dečki su dali sve od sebe i zasluženo osvojili tri boda. Možda nam se i danas vratilo ono što smo negdje drugdje ispustili, jer i danas su gosti imali svoje prigode. Nije mala stvar dobiti Vinogradar i opet smo se vratili na onaj kolosijek gdje objektivno i pripadamo, a to je među vodećim klubovima- izjavio je nakon utakmice za klupsku stranicu trener Igor Cvitanović.

Bivši prvoligaš iz Kranjčevićeve ulice i nekadašnji prvak Hrvatske, svakim danom tone sve dublje. Nakon sedam odigranih kola Zagreb je bez ijednog boda na dnu poretka 3. HNL- Zapad, a novu blamažu klub je priredio u jučerašnjem susretu protiv Jadrana. Naime, zbog nedolaska službenog liječnika, kojeg se čekalo pola sata Zagreb je susret bez borbe izgubio s 3:0.

Delegatkinja susreta Ivana Šicko u svome je izvješću između ostaloga napisala: „Nije doša licencirani liječnik te je po isteku propisanog vremena predstavnik gostiju potpisao suglasnost o čekanju liječnika do 16,30. Budući da se liječnik ni tada nije pojavio- utakmica nije odigrana.“

Tko će i hoće li uopće itko odgovarati o novoj blamaži kluba, za kojeg su navijali mnoge generacije Zagrepčana pokazat će vrijeme, koje neumorne curi.

Stranica 1 od 6

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.