01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: Rukomet
Srijeda, 17 Listopad 2018 15:25

Rugvičanke i u Petrinji demonstrirale nadmoć

Seniorke Rugvice u trećem kolu 3. HRL- Središte gostovale su u Petrinji kod ekipe Petrinije gdje su upisale još jednu uvjerljiviju pobjedu. Ovoga puta Rugvičanke su slavile s 38:24.

Ključ utakmice bio je u dobrom otvaraju od strane igračica Andreje Mikulić, koje su zarana pokazale domaćim rukometašicama tko je gazda na terenu. Iako su u drugih trideset minuta ušle pomalo nervozno, dajući na trenutak domaćim rukometašicama nadu u povratak, ipak sredinom drugog dijela kreću sa svojom igrom te utakmicu završavaju s velikih +14.

Deset pogodaka za Rugvicu postigla je Remenar, dok su po osam pridodale Kampić i Remenar.

Objavljeno u Sport

U susretu šestog kola SEHA - Gazprom lige, u vrlo izjednačenoj i napetoj utakmici, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb pobijedio je makedonski Vardar s 26:23 (14:14) te zasjeo na prvo mjesto regionalne lige s ukupno 15 bodova na kontu. Ovo je prvi poraz Vardara u dosadašnjem dijelu sezone u SEHA ligi, a do velike pobjede zagrebački je klub predvodio Zlatko Horvat koji je postigao šest zgoditaka, dok su po četiri pridodali Ivan Sršen i David Mandić.

Sljedeći susret za najbolje hrvatske rukometaše na rasporedu je 30. listopada, kada će također u Sutinskim vrelima ugostiti Željezničar iz Niša.

Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 08:47

U trećem ovosezonskom nastupu rukometašice Gorice došle su do prve pobjede. Na parketu Gradske sportske dvorane Goričanke su s 23:19 svladale drugu ekipu Ivanića.

Do pobjede su domaće rukometašice stigle u drugih trideset minuta u kojima su nakon izjednačenog rezultata iz prvog dijela preuzele vodstvo koje više nisu ispuštale. Trolist Mia Kos, Iva Duplić i Danijela Mihaljević koji je postigao 18 zgoditaka predvodio je domaću ekipu, dok je prvi strijelac u gostujućim redovima bila Katja Cupek s pet zgoditaka.

3. HRL- SREDIŠTE, 3. KOLO
ŽRK GORICA – RK IVANIĆ II 23:19 (11:11)
ŽRK GORICA: Čurek, Mihaljević 5, Tolić, Nedić, Lukinić 2, Češković, Kos 7, Tomljanović, Kuduz 2, Črnjević 1, Duplić 6. TRENER: Dražen Drakulić
ŽRK IVANIĆ II: Palaić 1, Boštjančić 2, Cvetić 1, Petković 2, Janjanin 1, Cupek 5, Dokmanić 3, Ljevar, T. Popović- Gecan, E. Popović- Gecan 2, Hasan 2. TRENER: Igor Gajski

Rukometašice Rugvice i u drugoj ovosezonskoj utakmici bili su uvjerljive. Na domaćoj premijeri Rugvičanke su s 33:23 svladale mladu ekipu Lokomotive. Iako rezultat na kraju sugerira laku pobjedu domaćeg sastava, igračice Rugvice tek u posljednjih desetak minuta slomile su otpor gošći iz Zagreba.

-Pedeset minuta smo se borile, da bi zadnjih desetak minuta cure odigrale onako kako treniramo i kako smo trebali igrati od prve minute. Na kraju svega čestitam curama na pobjedi- nakon susreta će trenerica Andrea Mikulić.

S dvije uvjerljive pobjede Rugvica je istaknula kandidaturu za najviše domete.

-Ovo je početak, idemo utakmicu po utakmicu pa ćemo vidjeti gdje će nas to odvesti. Moji ciljevi, kao i ekipe uvijek su da budemo prvi, pa da onda mi razmišljamo što ćemo i kako ćemo dalje- rekla nam je trenerica Andra Mikulić, koja je tom prilikom slavila rođendan, čime je od djevojaka dobila najljepšu moguću rođendansku čestitku.

A baš po isteku šezdesete minute mlađe igrače Rugvice svojoj su trenerici prigodnim poklonom i ružama poželjele sve najbolje za rođendan.

3. HRL- SREDIŠTE, 2. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK LOKOMOTIVA 3 33:23 (15:13)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Jurić 1, Remenar 8, Vincek 6, Ceren 1, Kovačević, Ivanda 8, Hlupić 1, Jukić, Kampić 2, Jakšić 6. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK LOKOMOTIVA 3: Brkljačić, Antić 1, Fureš 3, Mostarlić 5, Runjić 1, Curić 2, Husnjak, P. Krezo 1, Cvitković, L. Krezo 2, Loina, Janković- Miloš, Zrnić 8. TRENER: Nikola Škorić

Utorak, 09 Listopad 2018 10:08

Pobjeda Rugvice protiv Zagorice

Nakon visokog poraza od Dugog Sela rukometaši Rugvice gostovali su u Velikoj Gorici kod momčadi Zagorice, koju su svladali s 31:29.

Rugvičani od početka stvaraju prednost koju su održavali do kraja prvog poluvremena kada je semafor pokazivao 16:11. Početkom drugog poluvremena domaćin dolazi na samo dva pogotka zaostatka, nakon čega rukometaši Rugvice ubacuju u višu brzinu i povećavaju svoju prednost do najvećih +7 (22:29). U posljednjih desetak minuta domaći rukometaši smanjuju zaostatak na podnošljivih 31:29.

Nakon četiri odigrana kola,Rugvica se nalazi na šestom mjestu kojeg dijele s momčadi Trnovca s kojom igraju za vikend.

Nedjelja, 07 Listopad 2018 07:49

Spačva odnijela bodove iz Velike Gorice

„Inati se Slavonijo“ pjevali su rukometaši Spačve u Velikoj Gorici nakon sinoćnje pobjede 35:31 nad Goricom. U susretu u kojem su jedna i druga momčad tražile prve ovosezonske bodove uspješniji su bili gosti iz Vinkovaca, koji su izuzev minimalnog domaćeg vodstva ostatak susreta bili u rezultatskoj prednosti.

Već nakon deset minuta igre gosti su imali plus četiri (4:8), da bi u posljednjim minutama njihova prednost u nekoliko navrata iznosila i šest zgoditaka. Pokušavao je domaći trener brojnim rotacijama u nastavku susreta pronaći dobitnu kombinaciju, u jednom trenutku čak je i uspio jer Goričani su serijom 6:1 u 45. minuti stigli samo na gol zaostatka (24:25).

Nažalost, bio je to tek kratkotrajan bljesak, jer domaći rukometaši u narednim su minutama prosuli sve dobro što su napravili i bodovi su otišli put Vinkovaca. Goričanima je ovo treći ovosezonski poraz, čime su i dalje na dnu poretka. Takvom raspletu malo tko se nadao, jer Gorica je imala dvije utakmice na domaćem parketu, odakle su se ranijih sezona rijetko odnosili bodovi. Prilika za popravak dojma je u subotu, kada u Veliku Goricu stiže Sesvete, protiv kojih se nama pravo na pogrešan korak.

PREMIJER LIGA, 3. KOLO
HRK GORICA – RK SPAČVA 31:35 (14:19)
HRK GORICA: Lončar 5 obrana, Ceković 9, Borić 2, Marjanović 5, Rogan, Goričanec, Negran 1, Pušić, Zrinušić, Šalić 1, Ćavar 6, Vučićević, Žarković 1, Spahić 1, Barišić 5, Totić 2 obrane.
RK SPAČVA: Stojanović 5 obrana, Maroš, Liščić, Mažurana 4, Koncul 2, Šaravanja 1, Vukušić, Antunović, Raguž 7, Mihaljević, Doma. Smojver 1, Bolanča 1, Božić 7, Domi. Smjover 6, Manci Mičević 6, Ereš 5 obrana.

Na startu nove sezone u 3. HRL- Središte rukometašice Rugvice pod vodstvom nove trenerice Andreje Mikulić upisale su uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Dubravi, gdje su istoimenu domaću ekipu porazile s 34:15.

Rezultat je bio neizvjestan tek u prvih desetak minuta, nakon kojih Rugvičanke preuzimaju kontrolu nad susretom. Kako je ekipa Dubrave u sastavu imala tek sedam igračica, trećim isključenjem Ane Rupčić u 34. minuti Dubrava je ostala s igračicom manje do kraja utakmice. Rugvičanke su tako do isteka šezdesete minute samo povećavale svoju prednost za konačnih +19. U redovima Rugvice najefikasnije bile su Sandra Remenar i Stela Jakšić koje su postigle po sedam zgoditaka.

U nedjelju 7. listopada, s početkom u 17,30 Rugvičanke na domaćem terenu dočekuju ekipu Lokomotive 3.

3. HRL- SREDIŠTE, 1. KOLO
ŽRK DUBRAVA – ŽRK RUGVICA 15:34 (7:17)
ŽRK DUBRAVA: Sušac 4, Derbuc, Sever 1, Beg 5, Rupčić 4, Ivanović, Petrina 1. TRENER: Zvonko Kardum
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim 3, Remenar 7, Kovačević 5, Ivanda 4, Hlupić 4, Jukić, Kampić 4, Jakšić 7. TRENERICA: Andrea Mikulić

Ponedjeljak, 01 Listopad 2018 14:54

Mlađi kadeti Rugvice drugi na turniru u Valpovu

I dok je seniorska momčad Rugvice, u vikendu za nama mirovala, aktivni su bili mlađi kadeti koji su sudjelovali na memorijalnom turniru Zlatko Ivić Čiva, na kojem su zauzeli drugo mjesto.

Grupnu fazu u Belišću, mladi Rugvičani su odradili bez ijedne pogreške ostvarivši pobjede protiv momčadi Ivana, ZG Dubrave, Varaždina te Izviđača. U drugi rukometaši Rugvice prenijeli su 2 boda te im je trebala tek jedna pobjeda u polufinalnoj skupini za prolazak u polufinale. Nju su ostvarili u susretu protiv Kozarske Dubice, tako da je susret protiv domaćina Valpova bio nevažan.

U polufinalnom susretu s 12:8 Rugvičani su svladali Trsta, da bi ih u finalu dočekala momčad Valpovke, koja ih je nakon poraza u polufinalnoj grupi, porazila i u finalnom susretu. Uz drugo mjesto, rukometašima Rugvice pripala su i dva pojedinačna priznanja; Zvonimir Hrka proglašen je najboljim vratarom, a Nikola Ivanković najboljim igračem turnira, čime su obojica zauzeli i mjesta u najboljoj sedmorci turnira.

Nedjelja, 30 Rujan 2018 12:39

Prva pobjeda rukometaša Ivanića

Rukometaši Ivanića koji su prošlom kolu uzeli bod na neugodnom gostovanju u Bjelovaru, pred svojim su navijačima u jučerašnjem susretu trećeg kola došli i do prvog ovosezonskog slavlja. S 28:24 Ivanićani su u neizvjesnom susretu svladali Vidovec.

Nakon neizvjesnog i nervoznog prvih trideset minuta i egala 13:13, u 50.minuti Ivanić se uspijeva odlijepiti na 27:21 i privodi utakmicu mirno kraju. U preostalom vremenu gosti su uspjeli tek ublažiti poraz.

U sljedećem kolu rukometaši Ivanića gostuju u Virovitici kod momčadi Viro Virovitice.

Ponedjeljak, 24 Rujan 2018 15:56

Rukometaši Gorice porazom ušli u novu sezonu

Start nove sezone Premijer lige za rukometaše Gorice nije bio obećavajuć. Na domaćem parketu, gdje su minulih sezona Goričani gubili tek pokoji bod, na otvaranju nove sezone bodove je uzela momčad Poreča koja je slavila s 26:19.

Trener domaćeg sastava Hrvoje Pekera, u ovom susretu nije mogao računati na najjači sastav, jer zbog ozljeda nije bilo prvih krila Davora Ćavara i Ivana Žarkovića, čiji oporavak teče prema planu i uskoro bi trebali biti na dispoziciji. Nakon prvih trideset minuta sastav Poreča imao je četiri zgoditka prednosti (8:12), a tu su prednost gosti održavali i u nastavku susreta u kojem su u konačnici slavili sa sedam pogodaka viška.

Po šest zgoditaka za Goricu postigli su Hrvoje Ceković i Tomislav Barišić, dok je prvo ime gostujućeg sastava bio Tim Thoss sa sedam pogodaka.

Stranica 1 od 13

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.