fbpx

01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 1 HNL

Nogometaši Gorice i treći puta ove sezone doživjeli su minimalan poraz od Dinama, no za razliku od prva dva susreta danas su postigli pogodak. Šteta, što dobru izvedbu nisu okrunili osvajanjem barem jednog boda, ovako su sva tri otišla put Maksimira nakon pobjede modrog sastava od 2:1.

Susret je započeo u svečanom tonu, jer Gorica je cvijećem darivala Dinamo čestitavši im na svim ovosezonskim uspjesima u Europi, a lijepu gestu uradio je i donedavni član goričkog prvoligaša, koji je uoči početka susreta dotrčao do goričke klupe i srdačno se pozdravio sa svima.

Andrić siguran s bijele točke

Sva tri pogotka pala su s bijele točke. Dinamo je poveo u 25. minuti nakon prekršaja Marine na Andriću koji je i izveo najstrožu kaznu te pogodio za vodstvo gostiju. Rezultat se nije mijenjao do 57. minute kada sudac Duje Strukan po drugi puta pokazuje na bijelu točku. Ovoga puta prekršaj radi Leovac koji je poklopio Miyu. Loptu je na bijelu točku namjestio Lovrić i smireno pogodio za izjednačenje i erupciju oduševljenja na dupkom punim tribinama.

Međutim, samo četiri minute kasnije, Strukan i po treći puta pokazuje na bijelu točku. Ovoga puta prekršaj radi Čagalj na Gavranoviću, a novi poklon Dinamova devetka koristi i ovoga puta. Iako je Kahlina pročitao stranu, Andrićeva lopta i po drugi je puta završila iza njegovih leđa.

Bacila je Gorica nakon toga sve karte u napad, no do novog izjednačenja nije stigla. Najbliže je bila u 65. kada je najveći tragičar HNL terena, Kristijan Lovrić po tko zna koji puta zatresao okvir suparničkog gola.

Reakcije na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Odigrali smo jako dobru utakmicu. Limitirali smo ih maksimalno, tako da se ne mogu sjetiti niti jedne njihove šanse, osim one Gojaka s početka utakmice. Sve ostalo bilo je na našoj strani. Žao mi je zbog momaka, jer su dali sve od sebe. Mogu biti ponosan na njih, a ovo nam je put da ovako moramo nastaviti i dalje, jer pred nama je svijetla budućnost“.

Nenad Bjelica (GNK Dinamo): „Izjednačena utakmica, neki pravedniji rezultat bio bi neriješeno, jer Gorica je u prvom i drugom dijelu bila dosta konkretna i agresivna pred našim golom. Zaslužili su možda gol i bod više, no presudila je naša individualna kvaliteta. Nije ovo bila neka kvalitetna utakmica, no bez obzira na to Dinamo mora puno kvalitetnije igrati. Ova pobjeda i tri boda vrlo su važni, da bi se vratili na pozitivan put i kolosijek“.

HT PRVA LIGA, 25. KOLO
HNK GORICA – GNK DINAMO 1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Andrić (25-11m), 1:1 Lovrić (57- 11m), 1:2 Andrić (61- 11m)
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Čagalj, Suk, Zwolinski (od 83. Ronaldo), Miya (od 66. Dvorneković), Marina, Lovrić, Ndiaye. TRENER: Sergej Jakirović
GNK DINAMO: Zagorac, Moharrami, Andrić (od 81. Petković), Majer, Gavranović (od 75- Kadzior), Atiemwen (od 46. Šitum), Leovac, Šunjić, Perić, Dilaver. TRENER: Nenad Bjelica

Objavljeno u Sport

U Velikoj Gorici sve je spremno za sutrašnji dolazak Dinama. Bit će to još jedan praznik nogometa u turopoljskoj metropoli. Gradski stadion bit će kako i priliči dolasku aktualnog prvaka dupkom pun, a svi koji žele biti dijelom sutrašnjeg spektakla neka požure po svoju ulaznicu, kojih je ostalo tek stotinjak.

Dan uoči susreta klupsko je vodstvo organiziralo ugodno i opušteno druženje s novinarima iz kojega se može iščitati kako klubom vlada sjajna atmosfera, kojoj su u velikoj mjeri pridonijeli i ovogodišnji rezultati, koji su iznad svih očekivanja za jednog debitanta u prvoligaškom društvu. Uz predsjednika Nenada Črnka te izvršnog dopredsjednika Mindaugasa Nikoličiusa, na neformalnom druženju bili su i trener Sergej Jakirović te novopečeni mladi reprezentativac Hrvatske Marijan Čabraja.

-Mi smo spremni, što smo već i pokazali u susretu s njima. Moramo uživati u utakmici i pokazati najbolje što znamo. Bude li tome tako možemo očekivati pozitivan rezultat- kazao je Čabraja, koji je u redove HNK Gorice prošlog ljeta stigao upravo iz Dinama.

Trener Jakirović: Spremni smo

U prethodna dva susreta između ova dva kluba, Dinama je ostvario pobjede od 1:0.

-Cijeli tjedan igračima govorim kako je ovo utakmica u kojoj trebamo uživati i prezentirati se u dobrom svjetlu. To pravo nam daju zadnja tri rezultata, gdje smo se vratili pobjedama. Ne treba govoriti da će to biti teška utakmica, jer Dinamo je za sve nas svemirski brod u ovoj ligi, što se i pokazalo- najavio je sutrašnji susret trener Sergej Jakirović.

Gradski stadion dobio treću zvjezdicu prema UEFA standardu

Osim što se doznalo u kakvom stanju momčad dočekuje susret, predsjednik Nenad Črnko upoznao nas je s novim aktivnostima na Gradskom stadionu, gdje je podno zapadne tribine uređen novi VIP parking, čime su dobiveni svi uvjeti da stadion dobije tri zvjezdice po UEFA standardu.

-Zajedno sa svima koji ovdje rade, znamo što nam fali da dobijemo četvrti zvjezdicu. Na tome ćemo raditi da i taj kriterij zadovoljimo do kraja godine, kako bi Gorica u budućnosti doista mogla sanjati Europu, za što već sada kroz stručni stožer i sportski segment ima- poručio je predsjednik Črnko, koji za sutrašnji susret ima samo jednu želju.

-Neka pobijedi nogomet, jer radi toga smo svi ovdje- zaključio je Črnko.

Sličnog razmišljanja je i izvršni dopredsjednik Mindaugas Nikoličius koji je kazao kako je momčad u dobroj poziciji, te da je pred igračima da uživaju u igri, baš susret protiv Dinama najbolja je prilika za to.

Susret između Gorice i Dinama na Gradskom stadionu igra se od 15 sati.

Prva utakmica 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrana je sinoć u Zaprešiću gdje je Inter ugostio Istru 1961. Slavila je domaća momčad s 3:1, preokrenuvši vodstvo gostiju iz Pule koji su ostali zacementirani na devetoj poziciji, dok je Inter barem privremeno preskočio Slaven Belupo.

Nogometaši Istre 1961 poveli su nakon pola sata igre, Galilea proigrao N'Dija, koji matira vratara Matkovića. Inter stvari na početak vraća tik pred odlazak na odmor, kada je ubačaj Boseca volejem Serderov pospremio iza gostujućeg vratar Čondrića. Držali su gosti bod u džepu do same završnice, no najprije je u 80. Mamut doveo Inter u vodstvo, dok je točku na „i“ domaće pobjede svojim drugim zgoditkom stavio najbolji pojedinac susreta, Serderov.

-Ako sam ovo preživio, živjet ću dugo... Istra je zahtjevan suparnik, ali mi smo pokazali da smo prava momčad. Iako smo promašili neke zicere, bili smo dovoljno konkretni i zasluženo došli do pobjede. Ona je stigla u mojoj 200. prvoligaškoj trenerskoj utakmici i sigurno ću nakon ovog važnog trijumfa igrače počastiti večerom- kazao je nakon susreta zadovoljni domaći trener Samir Toplak.

Nedjelja, 10 Ožujak 2019 09:31

Gorica uvjerljiva u Puli

Nogometaši Gorice po drugi su puta ove sezone slavili u Istri. Nakon rujanske pobjede od 2:0, u jučer odigranom susretu Goričani su bili još uvjerljiviji te su slavili s 3:0 pokvarivši tako debi novoustoličenog trenera Istre 1961, Igora Cvitanovića.

Put prema pobjedi Gorica je nagovijestila na isteku prvog dijela kada je za vodstvo strijelac bio Suk, da bi posao u nastavku susreta završio senegalski napadač N'Diaye s dva pogotka u 66. i 89. minuti susreta. Inače, Senegalac koji je zimus pristupio goričkom prvoligašu u posljednja dva susreta postigao je četiri zgoditka.

Gorica je ovom pobjedom preskočila Lokomotivu na prvenstvenoj ljestvici te je sada četvrtoplasirani sastav lige. Sjajna predstava u Puli najbolja je pozivnica za sve navijače da u nedjelju budu na Gradskom stadionu na susret s Dinamom, koji će biti još jedan festival nogometa u turopoljskoj metropoli.

Nedjelja, 03 Ožujak 2019 10:57

Gorica nakon 147 dana slavila kod kuće

Nogometaši Gorice posljednju domaću pobjedu upisali su još 6. listopada kada je u Velikoj Gorici svladana Rijeka (2:1), nakon čega je Matjaž Kek podnio ostavku na mjesto trenera. U međuvremenu Goričani su zabilježili još jednu pobjedu kada su na startu proljetnog dijela prvenstva slavili na Rujevici kod Rijeke.

Puno poraznija bila je domaća statistika, gdje momčad trenera Sergeja Jakirovića nije uknjižila trobod punih 147 dana. Taj niz prekinut je jučer sigurnom pobjedom 3:1 protiv posljednjeplasiranog Rudeša. Sve je bilo riješeno u prvih 45. minuta u kojima je domaća momčad preko dvostrukog strijelca Ndiaye i Zwolinskog povela s 3:0, da bi Rudeš u smiraj susreta preko Lisakoviča došao do počasnog pogotka.

Ovom pobjedom Gorica se četvrtoplasiranoj Lokomotivi koja je jučer remizirala s Dinamom (1:1) približila na samo dva boda zaostatka.

Nedjelja, 24 Veljača 2019 19:19

Prvijenci Andrića i Atiemwena u dresu Dinama

Nogometaši Dinama pobjedom nad Osijekom zaključili su 22. kolo HT Prve lige, nakon što na Maksimiru s 3:0 porazili Osijek učvrstivši tako vodeću poziciju.

Debitantske pogotke postigli su u prvom dijelu Komnen Andrić i Iyayi Believe Atiemwen, dok je treći pogodak bio djelo Amira Rrahmanija koji je tako na najljepši način ispisao svoju rođendansku čestitku. Momčad trenera Bjelice otišla je ovom pobjedom na 57 bodova, dok prateća Rijeka ima 41, a Osijek 40.

U ostalim susretima 22. kola igrali su; Rudeš-Rijeka 2:4, Slaven Belupo-Inter 0:1, Hajduk-Gorica 0:0 te Istra 1961-Lokomotiva 0:0.

Povijesnu prvoligašku pobjedu nogometaši Gorice ljetos su upisali na Poljudu kada su Hajduk zgodicima Miye i Zwolinskog svladali s 2:0. Sutra izabranike trenera Sergeja Jakirovića očekuje novi ogled u Splitu, a prije današnjeg puta u Plavom salonu je održana konferencija za novinare na kojoj su trener Jakirović i Mario Marina iznijeli svoja očekivanja pred sutrašnji dvoboj.

-Idemo optimistično. Igrači Hajduka najavljuju utakmicu otvorenog garda što mi je drago. Mislim da će biti motivirajuća atmosfera, jedino mi se ne sviđa je to što vremenska prognoza najavljuje orkansku buru. Bitno će biti tko će bolje snaći na tim uvjetima- kazao je trener Sergej Jakirović.

Što su još u najavi susreta rekli trener Jakirović i Mario Marina koji se nakon odrađene suspenzije zbog tri žuta kartona vraća u momčad pogledajte u VIDEU.

U posljednjem susretu 21. kola 1. HNL Dinamo je na Maksimiru s 3:0 porazio Slaven Belupo, čime je na najbolji mogući način najavljen europski četvrtak i uzvratna utakmica Europa lige protiv Viktorije Plzen koja u Zagreb stiže s prednošću od 2:1.

Dugo su Modri lomili otpor gostiju iz Koprivnice, koji su do 67. minute držali svoju mrežu netaknutom. Tada je na scenu stupio Izet Hajrović koji je s 25 metara poslao loptu u rašlje. Pogodak je to o kojem će se još dugo pričati, a zasigurno će biti i u izboru za najbolji pogodak sezone.

Nakon zgoditka Hajrovića bilo je puno lakše igrati, a zgodicima Mislava Oršića u 78. i Marija Muse u 88. minuti Dinamo je došao do uvjerljive pobjede.

Nogometaši Gorice i Intera odigrali su na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pred 1700 gledatelja dojmljivu i zanimljivu utakmicu, koja je ponudila sve najbolje od nogometne igre. Četiri pogotka, isključenje Andreja Šimunca, obranu jedanaesterca od strane Mladena Matkovića, te povratak Gorice iz rezultatskog minusa tek su mali djelić onoga što se večeras događalo u Velikoj Gorici u susretu koji je završio remijem, 2:2.

Gostujući igrači bolje otvaranje nisu mogli poželjeti, jer već nakon šest minuta igre semafor je pokazivao 0:2 u korist Intera. Kao i u Koprivnici prije tjedan dana i ovoga su puta nogometaši Gorice komotno ušli u utakmicu, što im se obilo o glavu. Inter je u vodstvo već u četvrtoj minuti doveo Serder Serderov, da bi samo dvije minute kasnije Nikola Rak podebljao vodstvo.

Srećom, domaća se momčad nakon samo pet minuta uspjela vratiti u utakmicu. Andrej Šimunec na rubu šesnaesterca igrao je rukom, a slobodan udarac iza leđa vratara Mladena Matkovića pospremio je Kristijan Lovrić, koji je zatresao i vratnicu nešto kasnije. Šimunec je u središtu pažnje bio i u 19. minuti kada je ponovno igrao rukom, za što ga je sudac Dalibor Mlakar nagradio drugim žutim kartonom i putem prema svlačionici. Uslijedila je potom opsada gostujućeg gola, no mreža se u prvih 45. minuta više nije zatresla.

Tek što je lopta krenula s centra u drugih 45. minuta vratar Matković prekršajem je zaustavio Dvornekovića. Dvojbe nije bilo te je sudac pokazao na bijelu točku. Nažalost, najbolji gorički strijelac Zwolinski nije se proslavio te se Matković obranom iskupio za svoju pogrešku. U posljednjih pola sata domaći trener sve je karte bacio u napad, jer je u igru uveo Deacona, Ndiayea i Miyu. Igra na sve ili ništa isplatila mu se jer je u 84. minuti Suk glavom pogodio za konačnih 2:2.

HT PRVA LIGA, 21. KOLO
HNK GORICA – NK INTER 2:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Serderov (4), 0:2 Rak (6), 1:2 Lovrić (11), 2:2 Suk (84)
HNK GORICA: Kahlina, Oboabona, Suk, Zwolinski, Dvorneković, Maloča, Šroler (od 56. Deaconu), Čabraja, Mtchedlishvili, Lovrić (od 67. Miya), Moro (od 56. Ndiaye). TRENER: Sergej Jakirović
NK INTER: Matković, Muhar, Tatomirović, Kaluđerović (od 24. Čeliković), Čulina, Brezovec, Šimunec, Bosec, Rak (od 79. Mišković), Serderov (od 59. Postonjski), Valentić. TRENER: Samir Toplak

Pred nogometašima Gorice sutra je prva domaća utakmica u 2019. godini nakon dva gostovanja na startu polusezone. Nakon sjajnog starta i pobjede na Rujevici nad Rijekom, uslijedilo je malo otrježnjenje, jer u Koprivnici su Goričani prošle subote pali bez ispaljenog metka, zbog čega će igrači u dvoboju s Interom tražiti iskupljenje.

-Moram pohvaliti naše navijače, jer jedino su oni bili na nivou u Koprivnici te smo im ostali dužni. Naša je zadaća i obaveza da ih sutra razveselimo s tri boda- rekao je u najavi susreta protiv Intera trener Sergej Jakirović, koji u sutrašnjem dvoboju ne može računati na usluge kartoniranih Muse, Jovičića i Marine.

-Imamo dva plana, a bit će uspješan samo ako mi pobijedimo- zaključio je Jakirović, uz kojega je pred novinare izašao i vratar Kristijana Kahlina, koji je u Koprivnici bio najsvjetlija točka u goričkim redovima.

-Što se utakmice tiče trebamo se postaviti kao da mi imamo 17, a oni 30 bodova i samo s takvim stavom možemo pobijediti. Mi imamo svoj stil igre i vjerujem da ćemo to sutra i pokazati te pobijediti- kazao je Kahlina.

Utakmica na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici igra se u 17,30 sati, a ulaz je slobodan, čime se i klub želi još jednom zahvaliti svim navijačima na podršci ove sezone.

Stranica 1 od 10

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.