01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: Nogomet
Nedjelja, 21 Listopad 2018 18:52

Dubrava preko Bune do drugog mjesta

Nogometaši Dubrave nisu previše tugovali nakon prošlotjednog gubitka bodova protiv Meštrice. Trebalo se pripremiti za domaću utakmicu protiv Bune u kojoj su igrači trenera Dražena Fulira odgovorili na pravi način. Upisana je pobjeda od 3:1, a kako je Meštrica poražena u Obrezini od Mladosti, Dubrava je drugoplasirana iza vodećeg Naftaš Ivanića.

Do pobjede je domaći sastav stigao u drugih 45. minuta, nakon što je rezultat u prvom dijelu bio 1:1. Dubrava je povela preko Suše u 12. minuti, dok je izjednačenje gostima u 27. donio Mišel Vujnović. Iskusni Tihomir Bradić u 55. ponovno pogađa za vodstvo domaće momčadi, koja je pobjedu potvrdila u 90. minuti preko Ivana Matića.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 11. KOLO
NK DUBRAVA – NK BUNA 3:1 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Suša (12), 1:1 Vujnović (27), 2:1 Bradić (55), 3:1 Matić (90)
NK DUBRAVA: Hendak, Grbavac, Leboš, Bradić (od 80. Mesarić), Fulir, Matić, Suša, Krivan, Benedik (od 83. B. Crnoja), Vrtar, L. Crnoja. TRENER: Dražen Fulir
NK BUNA: F. Rak, J. Rak, Mrkonjić, Kovačić, Kuzmić, I. Rak, Mikulin (od 56. Barišić), Huđber, Galović, Vujnović, Šebek. TRENER: Boris Konjević

Objavljeno u Sport
Nedjelja, 21 Listopad 2018 17:01

Vinogradar u Mladini ne gubi bodove

U jedinom današnjem susretu 3. HNL Vinogradar je u Mladini došao do novog slavlja, devetog ove sezone. U srazu protiv Opatije izabranici trenera Stjepana Gomerca slavili su 2:0 zgodicima Igora Prijića, koji je s nova dva zgoditka došao do ukupno njih 14 ove jeseni.

Uoči susreta osmine finala Kupa Hrvatske koji u Mladinu dovodi Jadran LP, nogometaši Vinogradara odradit će još jednu domaću utakmicu, jer sljedeće nedjelje u goste im dolazi Vrbovec, koji je jučer na Sajmištu s 1:0 poražen od HAŠK-a.

Nedjelja, 21 Listopad 2018 16:50

Lovro Krivec nova nada kriškog nogometa

Nogometaši Sloge u susretu 11. kola Jedinstvene županijske lige na Sportskom parku u Križu s 4:2 svladali su momčad Lomnice.

-Odrađena još jedna tekma u kojoj smo imali jako puno individualnih pogrešaka, pogotovo u prvom poluvremenu- iskreno će trener Sloge Dražen Jambrečina.

Susret će ipak ostati zabilježen po hat- tricku 16-godišnjeg Lovre Kriveca, kojem je ovo bio drugi nastup za seniore, a prvi kojeg je započe u startnoj postavi.

-Ovim putem mu još jednom čestitam na tome i želim mu puno uspjeha u daljem razvoju- pohvalio je svog igrača trener Jambrečina, otkrivši nam kako već dugo nije vidio igrača njegovih godina koji igra takvom lakoćom.

Uz trostrukog strijelca Kriveca, mrežu korektnih gostiju iz Lomnice zatresao je i Antonio Režabek.

Derbi susret Četvrte lige odigran je na Krčevinama u Odranskom Obrežu gdje je petoplasirani sastav lige, domaći Dinamo ugostio drugoplasiranu Bistru. Bila je to sjajna utakmica s mnoštvom šansi, u kojoj su mogli uživati mnogobrojni gledatelji. Zadovoljniji su bili domaćini, koji su nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale u nastavku stigli do pobjede od 2:1.

-Sve je jučer bilo idealno od lijepog i sunčanog vremena, odlično pripremljenog travnjaka, nezaboravnog dekora na tribinama s preko 200 gledatelja koji su navijali fer i korektno za svoje momčadi do dva vrlo raspoložena takmaca za igru- kaže Darko Janječić Žica iz Odranskog Obreža.

Igrači jedne i druge momčadi pružili su sjajnu partiju u kojoj se nije štedjelo. U takvoj igri jedino što je nedostajalo u prvih 45. minuta bili su zgodici, koji su došli u nastavku susreta. Cimeša je u 50. minuti doveo domaći Dinamo u vodstvo, no samo tri minute kasnije stvari je na početak vratio Kukec. Nakon toga strateg domaćina Stjepan Bašić vuče potez utakmice i u igru šalje Janječića koji je potpuno razigrao momčad Dinama, koja do pobjedničkog zgoditka dolazi u 74. minuti preko Pralasa.

-Svi su igrali jako dobro, ali treba izdvojiti obranu, koja je uz lidera Gaj primila najmanje golova. Zasluga je to sjajnog vratara Sučića i neprikosnovenog stopera Ladovića, a sve bolji je i mladi Šoštarec koji se razvija u klasnog stopera. Uz sjajnu igru veznjaka Celičeka i Janječića, treba i pohvaliti strijelce Cimešu i Pralasa- kaže nam Janječić.

Upravo su Marko Cimeša i Stjepan Pralas za naš portal podijeli dojmove s utakmice.

-Super utakmica, puna tempa. Na kraju smo zaslužili pobjedu protiv vrlo dobre Bistre, čestitao bih cijeloj svojoj ekipi na zalaganju i trudu i drago mi je da sam ja sa svojim pogotkom okrunio sjajnu igru svoje momčadi- rekao je Cimeša, a igru cijele momčadi pohvalio je i strijelac pobjedonosnog zgoditka Stjepan Pralas.

-Drago mi je da je moj gol odlučio pobjednika, ali zasluge ima kompletna momčad, kojoj bi se zahvalio što su me sjajno prihvatili. Ovu pobjedu posvetio bih našim navijačima koji su je zaslužili isto kao i mi na terenu. Danas smo bili bolji, ali nema opuštanja jer nas u nedjelju očekuje susjedski derbi u Gradićima i moramo se dobro pripremiti za tu utakmicu- kazao je Pralas.

U jedinom današnjem susretu 11. kola Prve županijske lige u Vukovini su se susreli domaći Ban Jelačić te gosti iz Kobilića, momčad Vatrogasca. Lokalni derbi turopoljskog podneblja završio je pobjedom gostiju od 2:0, koji su zaustavili niz Jelačića koji za poraz nije znao sedam susreta.

U svakom periodu igre gosti su po jednom matirali domaćeg vratara. Prvi je to učinio Marko Kadoić u 38. minuti, dok je konačnih 2:0 postavio Krešimir Barišić u 71. minuti. Ovom pobjedom Vatrogasac se izjednačio s drugoplasiranom Meštricom, koja je na samo bod zaostatka od vodećeg Naftaš Ivanića.

-Tome smo se i nadali, iako smo znali da će biti teško. Zaslužili smo ovu pobjedu, jer smo bili bolji i u prvom i u drugom dijelu taman za ovaj rezultat. Za razliku od prošle polusezone igramo rasterećenije i to se vidi po rezultatima- nakon susreta će trener pobjedničke momčadi Nino Matković.

NK BAN JELAČIĆ – NK VATROGASAC (K) 0:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Kadoić (39), 0:2 Barišić (71)
NK BAN JELAČIĆ: Kru. Šipušić, Herek, Matić (od 82. Klarić), Smok, Matejčić (od 53. Limić), Jurišić (od 57. Cvek Šekuljica), Miletić, Hrkovac, Godinić (od 73. Kre. Šipušić), Lalić, Prizmić (od 60. Nikić). TRENER: Marin Rakuljić
NK VATROGASAC: Caput, Čumpek, Čavar, Krasnić (od 85. Grilec), Muhić, Kontić, Sambol (od 60. Novak), Matanović (od 90. Vuković), Kadoić (od 84. Fabečić), Barišić, Šošić. TRENER: Nino Matković

Subota, 20 Listopad 2018 16:59

Šesta uzastopna pobjeda Dugog Sela

Nogometaši Dugog Sela i današnjem susretu 11. kola 3. HNL- Zapad bili su uspješni. Na gostovanju u Gajnicama kod Ponikva Dugo Selo je slavilo s 1:0 zgoditkom Tina Salatovića. Šesta je to uzastopna pobjeda Dugog Sela kojom su učvrstili svoju poziciju pri vrhu trećeligaškog poretka.

S minimalnih 1:0 u gostima je slavio i HAŠK, koji je bio uspješan u Vrbovcu, gdje je domaćinu presudio Filip Dianežević. Uspješan gost bilo je i Špansko, koje je u Krapini kod Zagorca upisalo pobjedu od 3:2. Malo je nedostajalo da tri boda s gostovanja donese i Dubrava Tim kabel koja je gostovala na Krimeji kod Orijenta 1919. Dubravaši su poveli u 45. minuti preko Borne Martona, dok je konačnih 1:1 postavio David Andrić u 86. minuti. Uspješan domaćin bio je Krk koji je s 3:0 porazio Novigrad, te Maksimir koji je s 3:1 porazio Jarun.

Sutra se od 15 sati u Mladini sastaju Vinogradar i Opatija, u ponedjeljak igraju Zagreb-Trnje, dok se susret između Jadrana i Kurilovca u Poreču igra tek 31. listopada.

U nastavak prvenstva nakon dvotjedne stanke nogometaši Gorice ulaze nedjeljnim susretom u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Susreti protiv Farmaceuta, bit će povratnički za trenera Sergeja Jakirovića, koji zbog suspenzije nije mogao voditi momčad u susretima protiv Lokomotive (0:3) i Rijeke (2:1).

-Momčad je u dobrom stanju. Svi su zdravi i orni. Pred nama su dva zahtjevna gostovanja, a ciljevi su isti da držimo pozitivu. Neće nam biti nimalo lako, jer Slaven Belupo je doma jako nezgodna ekipa. Očekujemo nas potpuno drugačija utakmica od one u Velikoj Gorici, gdje smo se tada i mi o oni tražili. Ja očekujem zanimljivu i neizvjesnu utakmicu- kazao je trener Sergej Jakirović, koji u ovom susretu neće moći računati na usluge kapetana Igora Čagalja, Marija Marine i Matije Dvornekovića koji zbog tri žuta kartona nemaju pravo nastupa.

U odsustvu kapetana Čagalja, tako se traži drugi stoper koji će stati uz Aleksandra Jovičića, koji je u Koprivnici proveo godinu i pol dana.

-Mi se idemo nadigravati. Ja očekujem pozitivan rezultat što i svi zajedno očekujemo- rekao je Jovičić, uz kojega se medijima obratio i Musa Muhammed koji se također nada nastavku pozitivnih rezultata.

Nakon dvotjedne stanke večeras je susretom u Zaprešiću između Intera i Rijeke otvoreno 11. kolo HT Prve lige. Debi Igora Bišćana na klupi Rijeke bio je uspješan, jer njegova je momčad slavila s 2:1 prekinuvši tako niz od šest susreta bez pobjede.

Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Čolak u 11. i 63. minuti, dok je strijelac za Inter koji je od 36. minute igrao s igračem više strijelac bio Solomun.

Rijeka je ovom pobjedom došla do 17 bodova, te je preskočila Goricu na četvrtoj poziciji, dok je Inter i dalje osmi s 10 bodova.

Na Regionalnom Forumu "Peace and Sport" održanom jučer na otoku Rodos u Grčkoj, Dinamo je ponio titulu jedne od tri najbolje regionalne sportske organizacije godine, i to za projekt "Jednakost = Jedini izbor".

GNK Dinamo bio je nominiran za nagradu u kategoriji naziva ''Regional Sport Organization of the year'' za društveno odgovorni projekt ''Equality = The only choice'' (''Jednakost = Jedini izbor'') koji klub provodi od 2012. godine. Od preko šezdeset prijavljenih organizacija, u uži izbor i finalnu večer ušla su 22 projekta, a Dinamo ne samo da je bio jedini hrvatski predstavnik u finalu, već je bio i jedini profesionalni nogometni klub iz regije. Ostali nominirani u kategoriji za regionalnu sportsku organizaciju 2018. godine bili su Hope Refugee FC (Grčka) i Apollon Limassol FC (Cipar), a na svečanoj dodjeli nagrada održanoj na Rodosu nagradu je dobio klub Hope Refugee iz Atene, s projektom nogomet za izbjeglice.

Nagrade se dodjeljuju od 2008. godine od strane istaknute organizacije Peace and Sport sa sjedištem u Monaku, i to pod pokroviteljstvom princa Alberta od Monaka, a nominirani su svake godine pojedinci, organizacije ili klubovi koji su svojim radom i aktivnostima dali doprinos promicanju mira, zajedničkog dijaloga, integracije i društvenih promjena kroz sport.

Srijeda, 17 Listopad 2018 15:02

Zahuktala Meštrica prijeti Naftašu

Zgodicima Trumbetaša i Đide, Meštrica je protekle nedjelje u Gornjoj Lomnici s 4:1 svladala Dubravu, zamijenivši tako mjesta na prvenstvenoj ljestvici. S nova tri boda Meštrica je tako došla do druge pozicije s 22 osvojena boda, samo bod manje ima Naftaš Ivanić.

-Prvenstvena nam je ambicija bila ostanak u ligi, no kako smo rasli podizali smo i rezultatsku ljestvicu. Sada se okrećemo nedjelji i utakmici protiv Mladosti kako bi susret protiv vodećeg Naftaša dočekali u pravom ozračju- kaže nam Igor Mostarlić, trener Meštrice.

Dobrim rezultatima u Gornjoj Lomnici napokon vlada i dobra atmosfera oko kluba, koji u natjecanju ove sezone ima i tri mlađe dobne kategorije.

-Turopoljem više ne kruže glasine kako se u Meštrici igra nogomet od nedjelje do nedjelje, jer na igralištu su sada svakodnevne aktivnosti- rekao nam je Mostarlić, koji je i jedan od najzaslužnijih za povratak nogometa u Gornju Lomnicu.

Stranica 1 od 46

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.